Autor Wątek: Kontrolka klocków hamulcowych  (Przeczytany 5491 razy)

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Kontrolka klocków hamulcowych
« dnia: Październik 31, 2011, 17:19:57 pm »
Właśnie zapaliła mi się kontrolka klocków hamulcowych (przejechałem na nich ok 35 000) jutro czeka mnie wyjazd na groby i nie wiem czy klocki wytrzymają dodatkowe 300 kilometrów.
Miał ktos podobne przypadek? Ile jeszcze można przejechać od zapalenia się kontrolki? :-help

Paweleksiara

  • Gość
Odp: Kontrolka klocków hamulcowych
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2011, 17:34:47 pm »
Najlepiej ściągnij koło i zobacz ile okładziny klocka zostało. Książkowo schodzi ok. 1mm/tys km, więc każdy mm to 1000 km, raczej 300 km nie jest problemem.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Kontrolka klocków hamulcowych
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2011, 18:07:40 pm »
Jezeli dopiero "powiedzmy dzis" sie zapalila kontrolka, to spokojnie mozesz jeszcze pareset, nawet i wiecej kilometrow
jechac. Nie wiem dokladnie jak jest w XF, ale czujniki sa zamontowany z spora rezerwa. Jezeli masz watpliwosci albo
slychac hamulcy to zrob jak pisal Pawel i sprawdz klocki wizualnie. Jedz ostroznie i wracaj bezpiecznie ;)

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Kontrolka klocków hamulcowych
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2011, 19:46:28 pm »
Znam takich, którzy odginają blaszki i jadą dalej, aż nie zacznie się blacha.. najlepiej sprawdzić "klocek"  :-R wizualnie..
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: Kontrolka klocków hamulcowych
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2011, 21:19:38 pm »
Dzięki za pomoc, zaryzykowałem i jak na razie jest OK żadnych hałasów tarcia zużytego klocka o tarczę.
Niestety teraz muszę jechać do serwisu i dać się "oskubać" ( wymiana klocków to  wydatek ok 1,5 tpln) , ale tu się chyba nie da zaoszczędzić bo chodzi o bezpieczeństwo.
Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Intruz

  • Gość
Odp: Kontrolka klocków hamulcowych
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2011, 09:59:59 am »
kto liczy 1.5 tys za wymiane klocków????
Przeciez to prosta robota na jakąś godzine - nie wiem , czy warta więcej niż 50 zł...

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: Kontrolka klocków hamulcowych
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2011, 10:22:14 am »
To cena robocizny razem z klockami i czujnikami.
Niestety auto jest na gwarancji i ASO już zaciera ręce.


Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Kontrolka klocków hamulcowych
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2011, 21:03:29 pm »
Akurat to można by było zrobić po "cichu".
Wątpię aby zaglądali czy wymieniałeś sam klocki tylko aby założyć coś markowego po 2 tygodniach jazdy i tak zaciski się tak dobrudzą że nie będzie śladu ingerencji.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: Kontrolka klocków hamulcowych
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2011, 20:46:38 pm »
Jestem już po wymianie klocków, ku mojemu zdziwieniu pierwsze padły klocki tylne a nie przednie.  Ciężko powiedzieć że klocki były zużyte bo po zapaleniu kontrolki przejechałem ok 450 km a i tak pozostało ok 3 mm okładziny na najbardziej zużytym klocku.
Spanikowałem albo nie doceniłem troskliwości konstruktorów, moim zdaniem można było jeszcze parę tysięcy zrobić na tych klockach.

swanyadi

  • Gość
Odp: Kontrolka klocków hamulcowych
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2011, 20:34:41 pm »
Z jednej strony gwarancja fajna sprawa.  A z drugiej Aso zdziera za byle co. Za te cholerne pieczątki w karcie pojazdu  pieniędzy w portfelu mniej >:(   Ja olałem ASO i od tej pory jak robię wszystko sam chodzi jak szwajcar. Jedynym osobnym wydatkiem było kupienie skanera kodów , dzieki króremu potrafie skasować wszystkie jega grymasy ;D. Serwis spokojnie można sobie samemu robić.Wiem co zmieniłem . A w Aso ?? :) nigdy sie  nie dowiesz.

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: Kontrolka klocków hamulcowych
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 18, 2011, 21:08:29 pm »
Jeszcze rok i wraz z gwarancją skończy się przygoda i kontakty z ASO,
Sam nie bardzo daje radę, ale mam nadzieję poszukać dobrego fachowca + oryginalne części kupowane w GB i jestem przekonany że bedzie przynajmniej tak dobrze jak w ASO i ze dwa razy taniej.