Autor Wątek: Nowa edycja Jaguar Magazine  (Przeczytany 3098 razy)

micky

  • Gość
Nowa edycja Jaguar Magazine
« dnia: Październik 22, 2011, 17:02:51 pm »
Jest już nowa edycja Jaguar Magazine, w nim sporo o C-X16 oraz C-X75.
Wersja darmowa dla posiadaczy iPadów:

http://itunes.apple.com/gb/app/jaguar-magazine-issue-4-october/id393520263?mt=8



khamsin

  • Gość
Odp: Nowa edycja Jaguar Magazine
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2011, 21:18:22 pm »
Nie mam iPad'a, nie mam Jaguara, nic nie mam  :(

champagne

  • Gość
Odp: Nowa edycja Jaguar Magazine
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2011, 19:46:22 pm »
Widać, że to już pewne, iż Jaguar zmienił krój czcionki w nazwie marki. Jakoś ta nowa czcionka nie bardzo mi przypadła do gustu. Szkoda, że tak kombinują przy wszystkim, Rolls Royce nie kombinuje i ma się dobrze. Taka przekombinowana ta czcionka.  :-off

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Nowa edycja Jaguar Magazine
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2011, 19:55:35 pm »
Prawda. Juz bylo widac "nowego" czcionka przy prezentacji C-X16. Nie jestem nadgorliwym konserwatysta, ale sama
nowa czcionka takze mi sie srednio spodoba. Stara byla w sam raz, nie wiem po co trzeba byla to zmieniec. Rozumiem,
ze JLR w calosci chce sie prezentowac bardziej nowoczesny i to pewnie odznak, ze pewien etap w firmie sie skonczylo.
To, ze ogolnie Jaguar z nowym konceptem ma sukces, jest bezprzeczny. Takze czesto sie zawoluja na przeslosc, co
takze jest piekny. Okulary przeciwsloneczny dla growlera w C-X16 to swietny pomysl, a nowa czcionka jest "tylko"
przyrobiona a nie calkiem nowa. Jednak jakos to kiepski wyglada...


khamsin

  • Gość
Odp: Nowa edycja Jaguar Magazine
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2011, 20:29:55 pm »
Czy ta czcionka taka nowa?
Czy w XJ (X351) nie była juz taka?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Nowa edycja Jaguar Magazine
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2011, 20:36:31 pm »
ale co masz na mysli khamsin, na X351 nie ma zadnego napisu oprocz "XJ" i leapera. W materialach reklamowych
byl jeszcze "stary" napis. Nowa czcionka pojawila sie poraz pierwszy w materialach o C-X16:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,15007.msg125752.html#msg125752

Ale ogladajac ten filmik powyzej, myslalem ze mam cos z oczami. napis na koncu filmu (chyba
oficjalnego filmu) kompletnie nie tak ... czyzby szykuje sie zmiana logo Jaguara?


Chyba ta IAA ma jeszcze wiecej niespodzianek dla nas :)

khamsin

  • Gość
Odp: Nowa edycja Jaguar Magazine
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2011, 20:53:12 pm »
Chodziło mi właśnie o to "XJ" na bagażniku. Teraz rozumiem... oni całkiem zmieniają napis Jaguar.
To... też uważam za marny pomysł. Poprzedni krój liter Jaguara był ponadczasowy, wcale nie jakiś barokowy ani przestarzały. Karoserie mogą być ultra nowoczesne ale... jakiejś tradycji trzeba się trzymać.
Nowy napis może nie jest taką tragedią jak nowe logo Peugeota (ta nowoczesna interpretacja stojącego lwa jest poprostu straszna! A co z nową "choinką" Citroena? -jak 2 bumerangi -żałosne choć nie tak potwornie brzydkie jak w Peugeocie!). Jaguarowi taka droga nie jest chyba potrzebna, nie?