Autor Wątek: Kot utonał nagle w paliwie - co się stało? proszę o pomoc...  (Przeczytany 2542 razy)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Kot utonał nagle w paliwie - co się stało? proszę o pomoc...
« dnia: Październik 15, 2011, 22:33:43 pm »
Witam.
Dziś miałem nową przygodę z moim kotkiem. Pojechałem do Torunia 85 km wszystko było ok aż tu nagle na jednym ze skrzyżowań gdy miałem na luzie zgasł, więc chciałem go odpalić, jakby łapał ale nie zapalił w końcu zepchnąłem go na parking otworzyłem maskę i od razu poczułem paliwo a później zobaczyłem wypływające przed filtrem powietrza odczekałem jakiś czas z 30 min  nie odpalił ani z paliwa ani z gazu więc koleś wziął mnie na hol i ciągnął trochę a ja bez gazu wciskania chciałem aby wyrzucił z siebie te paliwo bo myślałem ze sie zalał chociaż nigdy to mi się nie zdarzyło. Nie odpalił ani z paliwa ani z gazu sekwencja. A po zatrzymaniu paliwo lało sie z niego z kolektorów na łączeniach i pod spodem po tłumiku mega plama paliwa. Odczekałem jakiś czas wyjąłem przekaźnik paliwa i bez gazu kręciłem zapalił ale tak kopcił jak rzaden inny pojazd i nie palił jakby na 3 garach męczyłem go z 15 min trzymając na wyższych obrotach w końcu przestał kopcić ale dalej nie palił jakby na wszystkie postanowiłem wracać jakoś tam jechałem i po kiku kilometrach zaczął chodzić normalnie ale na gazie bo przekaźnika nie wkładałem. Najciekawsze jest to że bez przekaźnika z 15 min brał skądś paliwo i chodził na nim. W domu włożyłem przekaźnik pompa pracuje ale chyba paliwa nie ma bo skazówka leży a On nie zapala z paliwa tylko z gazu ale to tylko dlatego że ciepły bo tak to sekwencja mi nie odpali z zimnego. Co się mogło stać???? Czemu tak mega zalało go że tyle paliwa wpadło w silnik bo myślę że jakieś 50 zł paliwa...... Jutro moze zaleje mu z baniak paliwa i zobacze co sie stanie czy odpali i go nie zaleje :( Dzięki z góry za wszelaką pomoc...
Kocia moc :)

IHP

  • Gość
Odp: Kot utonał nagle w paliwie - co się stało? proszę o pomoc...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2011, 17:46:01 pm »
Masz chyba problem z odcięciem dopływu paliwa na gazie.

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Kot utonał nagle w paliwie - co się stało? proszę o pomoc...
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2011, 18:58:25 pm »
Dziś po włozeniu przekaźnika odpalił na paliwie, ale nie wszedł na obroty, zgasł a paliwo poszło kolektorami. Teraz nie mogę go odpalić bo na gazie odpala od jakiejs temperatury.
Kocia moc :)

hubercik 30

  • Gość
Odp: Kot utonał nagle w paliwie - co się stało? proszę o pomoc...
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2011, 19:15:37 pm »
Masz prawdopodobnie uszkodzony regulator ciśnienia benzyny i miesza się paliwa podczas jazdy na LPG z benzyną.

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Kot utonał nagle w paliwie - co się stało? proszę o pomoc...
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2011, 21:10:11 pm »
A jak to sprawdzić czy to to??? I gdzie ewentualnie nabyć takowy???
Kocia moc :)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Kot utonał nagle w paliwie - co się stało? proszę o pomoc...
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2011, 20:28:23 pm »
I co kto pomorze??
Kocia moc :)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Kot utonał nagle w paliwie - co się stało? proszę o pomoc...
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2011, 23:55:25 pm »
A zlokalizowales juz zrodlo wycieku? Czy zalewa silnik (mokre swiecy) czy wyciek ma miejscu poza silnikiem (magistrala,
filtr, przewod, regulator)?

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Kot utonał nagle w paliwie - co się stało? proszę o pomoc...
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2011, 18:21:12 pm »
Zalewa silnik od wewnątrz w oleju nie ma paliwa świece mokre leci po chwili kręcenia aż kolektorami na łączeniach.... Czy to ten regulator ciśnienia paliwa możę??? Od góry silnik suchy i listwa wtryskiwaczy na gazie chodzi idealnie ale juz go nie odpale bo płyn musi mieć odpowiednią temperaturę żeby załączył sekwencje :(((((((((((((((
Kocia moc :)

majk1980

  • Gość
Odp: Kot utonał nagle w paliwie - co się stało? proszę o pomoc...
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2011, 16:25:27 pm »
To nie taka prosta sprawa żeby ci ktoś pomógł. Musisz sie udać do gazownika, niech sprawdzi miskera.

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Kot utonał nagle w paliwie - co się stało? proszę o pomoc...
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 31, 2011, 22:32:20 pm »
Nie mam miksera to sekwencja..
Kocia moc :)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Kot utonał nagle w paliwie - co się stało? proszę o pomoc...
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2011, 18:53:59 pm »
Witam auto jest u gazownika. Jego diagnoza to regulator ciśnienia paliwa powrotu. Potrzebuje więc takiego szybko jak ktoś ma proszę pisać.
Kocia moc :)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Kot utonał nagle w paliwie - co się stało? proszę o pomoc...
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 12, 2011, 17:20:54 pm »
Auto znowu chodzi jak trzeba, także dzięki tym którzy podpowiedzieli że to regulator ciśnienia paliwa :)
Kocia moc :)