Autor Wątek: Pierwsza jazda i parę pytań !  (Przeczytany 3604 razy)

Bedek

  • Gość
Pierwsza jazda i parę pytań !
« dnia: Październik 15, 2011, 08:19:19 am »
Witam !!

Odebrałem X-a i troszkę udało się nim pojeździć ( całe 50 km ) - nasunęło mi się kila pytań i proszę was bardziej doświadczonych o poradę. Może są to drobiazgi ale .. są :
- gdzie w X-ie chowa się podnośnik ( lewarek ) wygląda że jest oryginalny leżał w bagażniku i za nic nie mogę znaleźć miejsca dla niego ( pod kołem się nie mieści ) może ktoś mi podpowiedzieć ??

- Do czego służą te trzy przyciski oznaczone jedną,dwiema i trzema kropkami które znajdują się w podsufitce tuż obok przycisku od szyberdachu - po naciśnięciu na chwilę zapali się na nich mała czerwona kontrolka i nic się nie dzieje.
- obok rzeczonych wyżej przycisków jest takie malutkie żółte światełko które włącza się wraz ze światłami i podświetla takim przyjemnym bardzo słabym światełkiem okolice gałki zamiany biegów fajne to i przyjemne ale - czy da się wyłączyć i jak ??
- komputer pokazuje zużycie paliwa w ilości kilometrów przejechanych na jednym litrze paliwa ja wolał bym w litrach na 100 km czy da się to zmienić i jak.
teraz już poważniejsze :

mam wrażenie że lewa lampa ( był uszkodzony z przodu i jest zmieniona ) jest z anglika bo światłocień układa się w odwrotna stronę - czy w lampach jest jakiś przełącznik na "normalne " światło - wiele aut ma takie coś tu nie znalazłem i zastanawiam się czy nie czeka mnie przypadkiem wymiana lampy - pomóżcie.

Na razie tytle znalazłem z czasem pewnie jeszcze będzie więcej ale to z czasem.
Wszystkim za pomoc serdecznie dziękuję


Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Pierwsza jazda i parę pytań !
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2011, 11:19:16 am »
-Podnośnik jest pod kolem, w kole wrecz.
-Przyciski to podswietlenie kabiny prawe swiatelko srodkowe i lewe.. a moze czujnik parkowania przedni.. jak dostales w przod to moze nie zamontowali go juz spowrotem a przyciski zostaly
-nie mam pojecia.. a moze u siebie nie zwrocilem na to uwagi..
-komputer przestawiasz manetka od kierunkowskazow (masz guzik w niej i tak jakbys chcial wcisnac manetke w kierunku kolumny kierowniczej, w prawo)
-sciagnij oslone swiatla dlugiego i tam jest taka blaszka ktora sie przesowa gora dol, zmien polozenie jej ale u mnie mozna albo normalna europa albo ameryka, wiec pewnie u Ciebie bedzie nienormalna europa i ameryka..

Witaj wsrod kociarzy  :-V
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

zadek07

  • Gość
Odp: Pierwsza jazda i parę pytań !
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2011, 16:55:24 pm »
Co do lampy to ustawisz ja tylko na USA,  jak chcesz to moge ci ja przerobic na wersje europejska. Ewentulanie sprzedac lampe europejska a odkupilbym od ciebie ta angielska. Jak bedziesz zainteresowany to pisz na PW

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Pierwsza jazda i parę pytań !
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2011, 21:50:50 pm »
te 3 przyciski w podsufitce to są przyciski które można zaprogramować do otwierania bramy, drzwi garażowych itp
ale może się to okazać niemożliwe, bo one działają na innej częstotliwości w wersji amerykańskiej niż nasze sterowniki do bram i drzwi (sam mam wersję amerykańską i nie mogę sbie zaprogramować bramy z tego powodu)
a wracając do zyżycia paliwa, to też o ile mi wiadomo sobie tego nie przestawisz na zużycie w litrach/100km
ja mam amerykana z 2004 roku i u mnie podaje normalnie czyli L/100km
a mój kolega ma amerykana z 2003 i u niego pokazuje ile km przejedzie się z litra i nic nie da zmiana języka w komputerze poprostu ten komputer tak już ma, a mój pokazuje normalnie
chociaż jak mam ustawione wskazania w milach to chyba wyświetla mi w taki amerykanski sposob czyli ile mil się przejedzie na 1 galonie benzyny (ale to akurat jestem pewny tylko na 95% bo od dawna mam ustawione wskazania w kilometrach i już dokładnie nie pamiętam jak to jest w milach)
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Bedek

  • Gość
Odp: Pierwsza jazda i parę pytań !
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2011, 19:39:09 pm »
Dziękuję za wszystkie informacje.

Po dokładniejszym zapoznaniu i podpytaniu ludzi z serwisu trochę już wiem.

Trzy przyciski o których pisałem to faktycznie możliwość zaprogramowania sterowników od bram itp

Nie dowiedziałem się natomiast jak ( ale wiem że można) zmienić wskazania komputera na l/100km

Co do lamp to niestety prawa jest z anglika i trzeba ją przerobić, ale mam zamiar skorzystać pomocy kolegi Zadek07.
Przeraża mnie tylko konieczność jej wyjęcia a co za tym idzie konieczność zdjęcia zderzaka.

Na razie trochę się uczę tego auta, zdziwił mnie strasznie zawieszeniem, tzn jakieś twarde mi się wydaje. Fakt że trzymanie drogi to poezja ale myślałem że będzie miększy.
Pozytywnie zaskoczył mnie pod względem spalania - liczyłem że będzie to 15-17 l a jest 13-max 15 - 100% miasto.

Tyle wrażeń na razie - tylko 300 km przejechane.

ktr

  • Gość
Odp: Pierwsza jazda i parę pytań !
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2011, 15:14:07 pm »
Nie dowiedziałem się natomiast jak ( ale wiem że można) zmienić wskazania komputera na l/100km

Skąd wiesz, że można? Mam tę samą niedogodność i wydaje mi się, że nie da się tego zmienić. Jeśli Ci się uda to proszę daj znać jak tego dokonałeś.

Bedek

  • Gość
Odp: Pierwsza jazda i parę pytań !
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2011, 21:36:14 pm »
Jeszcze sobie z tym nie poradziłem bo -  nie próbowałem, nie mam na razie czasu. Skąd o tym wiem - jak sprawdzałem auto w serwisie jaguara przy kupnie  to mechanior od elektroniki mi o tym powiedział - delikatnie sugerując iż  należy przyjechać na koniec dnia ;) , myślałem że to jakaś kombinacja przycisków na konsoli dla tego pytałem, teraz widzę że gościu ma jakiś inny sposób, jak znajdę chwilkę to podjadę i na pewno dam znać.