Autor Wątek: x-type 2.0 diesel  (Przeczytany 8065 razy)

buczi82

  • Gość
x-type 2.0 diesel
« dnia: Październik 14, 2011, 17:45:38 pm »
Witam Wszystkich :)
Imie Lukasz lat 29 z zapytaniem ;)
Jeszcze nie mam kotka, ale sie zastanawiam nad kupnem 2.0 diesel 130km, 2004rok
dzisiaj juz jechalem zobaczyc, ale w polowie drogi zawrocilem jak moj mechanik powiedzial mi ze tam jest silnik z mondeo no i zebym sie zastanowil i najpierw popytal na forum jak on sie tam sprawuje, tak wiec mam pytanie, jak z tym silnikiem awaryjny czy moze byc, obecnie mam a6 1.9 tdi 115km ale mi sie znudzil i chcialbym jaguara, czy mozecier mi cos poraqdzc ???
w sumie to myslalem tez nad mes c220, toyota vvt 1.8, voyager 2.5 cdr, albo ten mniejszy cruiser 2.1 diesel ehhh sam juz nie wiem co brac :/ kobieta toyoty nie chce bo male i nie bedzie jezdzic jak z dzieckiem, voyager za duzo bo 7 osobowe, mes moze,a le ciut drozszy i malo tego, a jagow troszke jest i w sumie sie kobiecie spodobal...
wiec prosze o porade co z tym jagiem
Nie wiem tez czy to dobry dzial na takie pytania
dzieki wielkie i pozdrawiam

a dokladnie to chce tego:

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201141421349215/sort/priceasc/usedcars/fuel-type/diesel/engine-size-cars/2l_to_2-5l/make/jaguar/page/1/postcode/tf28jz/radius/60?logcode=p

P.S. mechanika nie zmienie, bo jest najlepszy w moim miescie :)
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2011, 17:53:23 pm wysłana przez buczi82 »

cobi

  • Gość
Odp: x-type 2.0 diesel
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2011, 17:48:46 pm »
Rada numer jeden: Zmień mechanika !!!
2. Auto tak samo awaryjne jak każde inne.
3.Ja mam 2.0 D 130 koni i jestem mega zadowolony.

Wszystko uzależnione od tego czy nie trafisz na umęczony egzemplarz-zresztą jak z każdym innym autem.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: x-type 2.0 diesel
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2011, 17:57:04 pm »
Witaj serdecznie na JaguarForumPoland i baw sie u nas dobrze.

X-Type 2.0 D ma zmodyfikowany silnik PSA/Ford Duratorq TDCi 16V, w tym twoj mechanik ma racje. Nie jest to
jednak nic zlego. Poczytaj troche w dziale techniczmym i jak masz konkretnych pytan, to smialo.

A na pytanie "co z tym Jagiem" ... to musisz sam sobie odpowiadac ;)

Wojtas 0408

  • Gość
Odp: x-type 2.0 diesel
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2011, 18:04:20 pm »
Ja też mam 2,0 Diesel i jestem bardziej niż zadowolony. 130 KM, 330 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 1.8 tys. obr./min. Spalanie 6-8 l./100. Czego chcesz więcej ;D

cobi

  • Gość
Odp: x-type 2.0 diesel
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2011, 18:08:20 pm »
Mi nie udało się wskoczyć powyżej 7,2.

Troche lichę zdjęcia w tym ogłoszeniu i ciężko cokolwiek powiedzieć.

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: x-type 2.0 diesel
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2011, 18:16:23 pm »
Witam
Ja mam właśnie 2.0 D i przebieg coś koło 214 tyś. i nie ma z nim najmniejszego problemu, widzę, że Twój mechanik na słowo Ford reaguje dziwnie. W X-type ten silnik sprawuje się bardzo dobrze nie ma z nim najmniejszego problemu, wymieniłem koło pasowe wału korbowego koszt nie wielki, czasami jest problem z częściami w mniejszych miejscowościach przynajmniej u mnie. A najważniejsze to trafić na zadbany egzemplarz, bo inaczej sporo dołożysz. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

buczi82

  • Gość
Odp: x-type 2.0 diesel
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2011, 18:47:15 pm »
moj mechanik jest uczulony na te silniki, kolega mial mondeo z takim silnikiem za jeden wtrysk zaplacil Ł500 wiec nie malo, poza tym sprzeglo pada, turbiny leca... no ja nie wiem, on ma wieksze doswiadczenie, a sie zna bo codziennnie dostaje auta do naprawy, jesli by byl zly to by opinie mial taka ze nikt by nie przyjechal, mi tez auta robil i jestem zadowolony... ale powiedzial mi ze jezeli nie kupie to nie zobacze, tak wiec zaryzykuje i chyba jutro pojade obejrzec i moze sie skusze :)
no na fotkach duzo nie widac, pisalem do kolesia zeby zrobil wiecej i mi wyslal, ale wydaje mi sie ze koles ma inne spr na glowie jak robienie zdjec i wysylani, takich jak ja pewnie ma na peczki tam hehe
kumpel w sumie powiedzial mi wprost ze jesli to jest identyczny jak z mondeo to nie poleca, ale jesli cos w nim zmienili to nie ocenia bo nie wie...
kto nie ryzykuje ten nie ma :)
dzieki wielkie za szybkie odp ;)
jak kupie to sie pochwale :)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: x-type 2.0 diesel
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 14, 2011, 18:51:47 pm »
Silniki w Jaguarach sa zmodyfikowany, do tego nie wolno pomylic z starym TDCi 16v z Mondeo Mk2, ktory byl konstrukcja wylacznie fordowska.

cobi

  • Gość
Odp: x-type 2.0 diesel
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 14, 2011, 18:55:40 pm »
Mi właśnie ktoś coś mówił z tymi wtryskami w mondeo były kłopoty ale że w jagu zostało to poprawione.
Nie pamiętam tylko kto mi to mówił.

buczi82

  • Gość
Odp: x-type 2.0 diesel
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 14, 2011, 18:57:25 pm »
ok dzieki wielkie, o to mi chodzilo :)
jak tylko sprzedam a6 kupuje jaga :)

buczi82

  • Gość
Odp: x-type 2.0 diesel
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 14, 2011, 20:11:48 pm »
nie moge zrobic edita wiec napisze pod...
kolega mechanik juz do mnie dzwonil i mi powiedzial ze przeczytal o modyfikacji, tylko nie jest pewny czy ta poprawka jest od poczatku produkcji czyli 2001 czy tak jak w mondeo od 2004 roku... mowil tez ze prawdopodobnie silnik jest forda, ale podzespoly od jaga, tak jak np wtryski, ale nie wie dokladnie, to tylko przypyszczenie ;)
tak wiec czy ktos wie moze od kiedy te poprawki sa zrobione ???
dzieki i sorka za SPAM  >:D

EDIT: aha koles wstawil nowe fotki, pieknyyyyyyyy biore go :))))))))))))))))))

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201141421349215/sort/priceasc/usedcars/fuel-type/diesel/engine-size-cars/2l_to_2-5l/make/jaguar/page/1/postcode/tf28jz/radius/60?logcode=p
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2011, 20:17:12 pm wysłana przez buczi82 »

cobi

  • Gość
Odp: x-type 2.0 diesel
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 14, 2011, 20:21:15 pm »
Niewiem ale strasznie przypadłą mi do gusty wypowiedz Jeremy Clarcsona na temat porównania x-type z mondeo:

"jaguar ma 98% wspólnych części z mondeo, but ..... człowiek ma 98% wspólnego genomu z szympansem, a mimo to różnica jest kolosalna"

buczi82

  • Gość
Odp: x-type 2.0 diesel
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 14, 2011, 20:23:26 pm »
hehe dokladnie, autko piekne, na glowie stane a jutro je zabiore do domu :)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: x-type 2.0 diesel
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 14, 2011, 20:39:14 pm »
Nie wiem co twoj mechanik ma na mysli "silnik jest forda, ale podzespoly od jaga" bo to nie jest silnik forda tylko
PSA/Ford a Jaguar nie buduje podzespoly. Silniki wraz z osprzetem byly (sa, ale 2.0D juz nie) montowany
na zlecenie i specyfikacje Jaguara przez Ford.

2.0D od poczatku byl wyposazony sytemem wytryskow Delphi common rail.

wiadereczko

  • Gość
Odp: x-type 2.0 diesel
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 14, 2011, 20:39:45 pm »
mam identycznego tylko z bogatszymi opcjami dodatkowymi ale nie narzekam. Autko niezłe i nie ma co się oszukiwać psuje się jak każde inne wszystko zależy od tego jak się dba i od szczęścia.
Przeglądnij dokładnie historie autka, możesz zadzwonić do serwisów w którym był robiony i sprawdź HPI czy nie było coś robione wcześniej (klepnięte), poczytaj na forum o usterkach i będziesz wiedział na co zwrócić uwagę. A i możesz go pod kompa podpiąć jak masz takowy kabel.

1.egr - kontrolka na wyświetlaczu silniczka
2. rdza nad tylna tablica rejestracyjną
3. wspomaganie lubi poskrzypywać

i takie tam jak to auto. Skąd jesteś może blisko mnie to mogę posłużyć przykładowym jagiem tyle ze 2.2D