Autor Wątek: nie świecą światła mijania w x308  (Przeczytany 5475 razy)

big one

  • Gość
nie świecą światła mijania w x308
« dnia: Październik 06, 2011, 18:02:33 pm »
Witam wszystkich.

Mam problem ze światłami mijania spaliły się obydwie żarówki kupiłem nowe założyłem świeciły kilka dni i przestały nie są spalone. Być może to bezpieczniki niestety nie mam schematów jeżeli może mnie ktoś poratować było by super.

booschmen

  • Gość
Odp: nie świecą światła mijania w x308
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2011, 18:12:05 pm »
Nie wiem czy x308 ma tak samo jak x300 ale u mnie po otwarciu maski od strony kolektora wydechowego w miejscu gdzie z drugiej strony jest zbiorniczek wyrownawczy jest taka klapka jakby tam byl jakis schowek np. skrzynka bezpiecznikow, lecz po jej otwarciu oczom naszym ukazuje sie cala legenda gdzie jaki bezpiecznik jest:D jesli ci to w czyms pomoze. ewentualnie podaj rok i silnik tej 308 no i pojemnosc moze znajde w jakims programie diagnostycznym

big one

  • Gość
Odp: nie świecą światła mijania w x308
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2011, 18:18:55 pm »
Nie wiem czy x308 ma tak samo jak x300 ale u mnie po otwarciu maski od strony kolektora wydechowego w miejscu gdzie z drugiej strony jest zbiorniczek wyrownawczy jest taka klapka jakby tam byl jakis schowek np. skrzynka bezpiecznikow, lecz po jej otwarciu oczom naszym ukazuje sie cala legenda gdzie jaki bezpiecznik jest:D jesli ci to w czyms pomoze. ewentualnie podaj rok i silnik tej 308 no i pojemnosc moze znajde w jakims programie diagnostycznym


Na deklu od puszki nie ma żadnej legendy.
Jag jest z 97 roku v8 4.0L

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: nie świecą światła mijania w x308
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2011, 18:21:41 pm »
prosze bardzo:


big one

  • Gość
Odp: nie świecą światła mijania w x308
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2011, 18:33:27 pm »
Dzięki za pomoc jutro tam zaglądnę i dam znać co i jak!!

big one

  • Gość
Odp: nie świecą światła mijania w x308
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2011, 18:29:33 pm »
Problem okazał się dużo poważniejszy. Kostka która jest po lewej stronie tuz przy nogach kierowcy była w opłakanym stanie trzeba było ją wymienić i prawie wszystkie przewody do niej dochodzące.

Alex666

  • Gość
Odp: nie świecą światła mijania w x308
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2011, 13:57:12 pm »
Problem okazał się dużo poważniejszy. Kostka która jest po lewej stronie tuz przy nogach kierowcy była w opłakanym stanie trzeba było ją wymienić i prawie wszystkie przewody do niej dochodzące.

A miałeś jeszcze jakieś objawy poza nieświecącymi światłami mijania?
Gdzie dokładnie jest ta kostka i jak do niej dotrzeć?
Jakiej długości były przewody które zostały u Ciebie wymienione?

big one

  • Gość
Odp: nie świecą światła mijania w x308
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2011, 14:15:30 pm »
Kostka jest pod dywanem po lewej stronie przy nogach kierowcy. Składa się z dwóch części do jednej dostaniesz się od środka do drugiej musisz zdjąć koło i nadkole. Moje kable były w kiepskim stanie tuz przy kostce prawie wszystkie zostały ucięte i wymienione na nowe tak jak i sama kostka. Co do objawów to moje auto marudzi od jakiegoś czasu, nie zawsze odpala czasem się zawiesi i muszę swoje odczekać zanim wróci do życia. Światła już działają natomiast reszta to wina tak podejrzewam body processora.   

Alex666

  • Gość
Odp: nie świecą światła mijania w x308
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2011, 15:03:44 pm »
dzięki za odpowiedź. u mnie jednak problem się okazał dużo prostszy niż wymiana kostki-

po prostu jaguar (x308, nie wiem jak inne typy) odcina poszczególne układy elektryczne, gdy napięcie na akumulatorze jest zbyt małe. graniczne napięcie to ok. 8-9V, poniżej tego napięcia przestają działać światła mijania, halogeny, kierunki, wycieraczka, sterowanie szyb, wyskakują błędy abs'u/trakcji, później nawet poduszki... generalnie totalna kaszana. nie wiem jak z odpaleniem silnika, bo nie próbowałem. podładowałem baterię i na razie jest ok...

Alex666

  • Gość
Odp: nie świecą światła mijania w x308
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2011, 15:04:28 pm »
Znowu problem ze światłami...
a właściwie z włącznikiem świateł: ostatnio jadąc na włączonych światłach na pozycji przełącznika AUTO światła mijania samoistnie wyłączyły się podczas jazdy.
Sprawdzałem potem dokładnie- światła działały, bo na pozycji przełącznika 'światła mijania' normalnie świecą. Pozycja AUTO zawsze działała tak, że światła mijania włączały się gdy stacyjkę przekręciłem na II, gasły gdy była na 0 lub I. A tu teraz taki zonk. Po jakimś czasie wszystko wróciło do normy, ale boje się żeby się to nie powtórzyło i nie poinformował mnie o tym patrol policji.
Oczywiście można przełączać światła normalnie z pozycji 'off' na 'światła mijania' ale pozycja AUTO jest dużo wygodniejsza...
Miał ktoś podobne objawy?

TYGRYS3

  • Gość
Odp: nie świecą światła mijania w x308
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 08, 2011, 16:25:15 pm »
oj Alex , AUTO to funkcja która włącza światła za pomocą czujnika zmierzchowego
(taka mała czarna kopułka po środku wylotów powietrza na przednią szybę)
jak masz za mało swiatła dziennego to zapalają się światła mijania a jesli jest
dostatecznie jasno to nie powinny się zapalić chyba że ktoś majstrował przy czujniku
i jest zmostkowany

Alex666

  • Gość
Odp: nie świecą światła mijania w x308
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 08, 2011, 19:42:09 pm »
oj Tygrys, znowu wyprowadzasz mnie z czeluści niewiedzy :)
Niech Ci to wynagrodzą w Kotkach...

TYGRYS3

  • Gość
Odp: nie świecą światła mijania w x308
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 08, 2011, 19:49:10 pm »
od tego mamy to forum ,żeby pomagać i wzajemnie uzupełniać swoją wiedzę  :-za

Alex666

  • Gość
Odp: nie świecą światła mijania w x308
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2011, 20:03:59 pm »
taka mała czarna kopułka po środku wylotów powietrza na przednią szybę
Po chwili zastanowienia kojarzę ten czujnik. Przedtem wydawało mi się, że to czujnik podczerwieni do pilota (ale przecież pilot działa na radio :)) nie wiedziałem że Jag ma takie bajery :)

jak masz za mało swiatła dziennego to zapalają się światła mijania a jesli jest dostatecznie jasno to nie powinny się zapalić chyba że ktoś majstrował przy czujniku i jest zmostkowany
Czyli teoretycznie gdyby go zakryć czymś nie przezroczystym, światła na 'auto' powinny zawsze świecić (nie chcę bawić się w mostkowanie) ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2011, 20:08:31 pm wysłana przez Alex666 »

__ceva__

  • Gość
Odp: nie świecą światła mijania w x308
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 08, 2011, 21:11:35 pm »
AUTO to funkcja która włącza światła za pomocą czujnika zmierzchowego
(taka mała czarna kopułka po środku wylotów powietrza na przednią szybę)

Owszem funkcja Auto powoduje włączenie świateł po zmierzchu jednak jej czujnik jest raczej w lusterku (lewa strona od strony szyby), "czarna kopułka" na desce rozdzielczej to czujnik nasłonecznienia który współpracuje ze sterownikiem klimatyzacji. Taką posiadam w tym temacie wiedzę i jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.