Autor Wątek: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?  (Przeczytany 7563 razy)

BOGDA

  • Gość
jestem laikiem w tych sprawach ba ...właściwie kompletnie się na tym nie znam  :-thumpdown mam pytanie ..

po zlikwidowaniu lewego powietrza ,które najprawdopodobniej było na kolanku za katalizatorem  i porządnym uszczelnieniu pokrywy katalizatora   po uruchomieniu silnika przekręciła mi się panewka .... silnik do wymiany (podobno to tańsza wersja niż naprawa )

Mam pytanie  :-nuts - opinia mechanika to taka że silnik za długo był "NIEDOTLENIONY" - czy to jest możliwe?



 

moryc25

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2011, 11:41:47 am »
Panewki obracają się (głównie) z powodu braku smarowania, czyli tzw film olejowy się zrywa i następuje tarcie (bez oleju). Powodem może być stary olej który traci swoje właściwości.

BOGDA

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z kolektora?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2011, 12:19:02 pm »
choć się na tym nie znam ... to tak właśnie podejrzewałam ... rozbierałam kiedyś przemysłową maszynę do szycia i ona miała w takiej misce olejowej wszystkie zamoczone tłoki ... podejrzewałam że to podobnie dział i powietrze nie ma tu związku... ale jednak coś się stało ... co więc mogło przekręcić panewkę ? olej był zalany , a mechanicy rozbierali KOLEKTOR ...
( pomyliłam nazwy w ostatniej wypowiedzi  - planowałam wymieniać katalizatory )

BOGDA

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2011, 12:25:09 pm »
założyłam nowy wątek ... taka jestem zła ,  :-thumpdown  że pomyliłam nazwy

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2011, 13:11:58 pm »
Kolektory, czy katalizatory, jedno i drugi ma taki sam wpływ na obróconą panewkę.
Jaki masz przebieg, dół silnika już rozebrany?
Na temat szlifowania wału i jego dalszej obróbki zdania są podzielone, ale robi się takie rzeczy.
S-type 4.2
Marek 693 440 715

BOGDA

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2011, 13:16:19 pm »
20 tyś ... nie rozbierali silnika ... mechanik powiedział najlepiej kupić drugi ( koszt ok 2tyś ) ,bo nie opłaca się naprawiać takiej usterki i nie wiadomo jakie bedą później  efekty ...

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2011, 13:31:46 pm »
Poważnie masz tylko 20 tys km przebiegu??? Przy takim przebiegu panewki powinny być jak nowe. Czy byłaś przy uruchomieniu silnika kiedy obróciło panewkę, coś było słychać nienaturalnego? Ciśnienie oleju się świeci? Długo silnik pracował w takim stanie? Ja bym kazał rozbierać silnik, bo na wydaje mi się, to żadna pewna informacja..... i w ogóle nie podoba mi się ten mechanik.

Czy oni przypadkiem nie próbują Cię naciągnąć
S-type 4.2
Marek 693 440 715

BOGDA

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z kolektora?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2011, 13:40:20 pm »
nie byłam przy uruchamianiu silnika   :-nie .. panewka podobno dawała znać o sobie pół roku temu  stwierdził to inny mechanik  który wymieniał cewki i świece .. .. po wymianie nic nie było słychać ...silnik chodził pięknie ....


może to zbieg okoliczności ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2011, 13:45:03 pm wysłana przez BOGDA »

BOGDA

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z kolektora?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2011, 13:44:05 pm »
naciągnąć chyba nie ... bo nie maja drugiego silnika .... muszę sama go kupić :(  a za przełożenie silnika  pewnie weźmie mniej niż jakbym go u niego naprawiała...

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2011, 13:50:48 pm »
Jak panewka zaczyna stukać to specjalnie nie ma metody żeby to wyciszyć, jest coraz gorzej luz się powiększa, panewka "uklepuje", do tego wał może się owalizować. Finał jest taki, że zamek puszcza i panewki się przemieszczają...... ale przy 20 tys? Gdybyś miała 220 tys i olej wymieniany od przypadku...  dziwne.
S-type 4.2
Marek 693 440 715

BOGDA

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z kolektora?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2011, 14:22:48 pm »
ups..... kolejna literówka ...z nerwów .... mam 200 tyś ...   olej wymieniałam w połowie sierpnia ...nic się działo ... byłam nim na Chorwacji ... ( zrobił ponad 3tys ) i nic jeździł jak marzenie ...

 nadgorliwie chciałam zlikwidować drobną usterkę ... lewe powietrze

BOGDA

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 28, 2011, 14:25:33 pm »
MAKEK masz rozeznanie powiedz mi czy Ty byś naprawiał ten silnik czy kupił drugi ??

cały dzień mnie to meczy co zrobić ?

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 28, 2011, 16:02:31 pm »
Naprawiać, czy nie .... tak jak napisałem wcześniej są zwolennicy, którzy mówią: mam zrobione, wiem jak, znam stan silnika, ale są też tacy którzy mówią, że to drutowanie, że będziesz jeździć miną i że dalekie to do oryginału. Prawda jak zwykle leży gdzieś po środku. Na ten moment trzeba określić jak poważne są uszkodzenia i ewentualnie podpytać jakie będą koszty naprawy, a może to nie panewka.....dobrze byłoby, gdyby jeszcze ktoś posłuchał tego silnika, bo wiesz ilu mechaników tyle opinii. Przy ewentualnej naprawie podstawa to dobrze przeszlifować wał, utwardzić powierzchnię, dobrać odpowiednie panewki i przyzwoicie to złożyć w całość.
S-type 4.2
Marek 693 440 715

Jag the ripper

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 28, 2011, 16:02:45 pm »
Naprawa jest dośc kosztowna. Szlif wału, nowe panewki, korbowody. Dowiedz się ile będzie kosztował remont bo czasem opłaca się kupic inny silnik z gwarancja i z dobrego żródła.

BOGDA

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z kolektra?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 29, 2011, 10:37:07 am »
kupiłam silnik wymontowany z Anglika przebiegu ponad 100tyś - gwarancja tylko rozruchowa 14 dni   :- pojecia - sądzę ,że to dobry wybór ...   zobaczymy ...

stary wadliwy mam do sprzedania .... może coś mi się zwróci :)