Autor Wątek: jaguar kontra bmw  (Przeczytany 8170 razy)

wojtas-v8

  • Gość
jaguar kontra bmw
« dnia: Wrzesień 22, 2011, 08:40:46 am »
Witam wszystkich po raz pierwszy.
Mam takie pytanie: jak wypada jaguar xj (modele z lat 90- 97 ) w porównaniu do bmw 735 lub 740 E38. Mam na myśli wyposażenie, spalanie, awaryjność. Bmw znam, jaguara jeszcze nie. Zastanawiam się co kupić. Czy mógłby ktoś przybliżyć sprawę?

Offline saulinek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • najbardziej z kotow lubie jaguary
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2011, 10:01:16 am »
moj syn chce sprzedac bmw 728 e38 97r.wedlug mnie lepiej ale i tak wole Jaga :-wstyd :-za :-tylko
daimler xj40 4.0 1992
x300 v12 1995r.sprzedany,polowanie na xjs-a
saab 9-5 2007 260KM.

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2011, 10:15:39 am »
A czy nie powinno to tak wyglądać :
kupuje sobie to autko które mi się podoba i zawsze chciałem takie mieć ..........
a nie rozkminiać który ma więcej w wyposażeniu , jeżeli chodzi o mnie to nawet gdyby BMW (nic nie mam do tej marki) miało 2 razy więcej bajerów od Jaguara to i tak nie ma wszystkiego,  tym czymś to jest to coś i nawet bym się nie ośmielił porównywać tych dwóch aut  :-tylko

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2011, 13:58:50 pm »
Sądzę, że nie ma takiej skali porównawczej dla tych samochodów. Obydwa są wspaniałe, mają pełno różnych bajerów, są szybkie, świetnie się prowadzą(Bmw ma tutaj niezaprzeczalną przewagę), ale Jag ma coś o czym wielu producentów samochodów zapomniało, ma duszę..Nie da się tego porównać z niczym innym, albo ja już zwariowałem na punkcie mechanicznych kotów.. :-nuts
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

booschmen

  • Gość
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2011, 14:20:33 pm »
Wojtas-V8 powiem ci tak jak chcesz sie tym popisywac, palic gume i inne takie to kota wybij sobie z glowy to jest rodzaj zwierza, ktory takich rzeczy nie wybacza swojemu opiekunowi. A jesli chcesz tak wlasnie jezdzic to kup sobie BMW, Jaguar to poprostu inaczej zwany (dupowoz dla emerytow):D Nie no moze przeasada az tak staro sie nie czuje:P po prostu Jaguar ma to cos za BMW z tamtych lat nikt nawet sie nie obejrzy a kot im starszy tym piekniejszy bo te dzisiejsze to porazka az kot z maski uciekl jak zobaczyl co oni zrobili;/ Czyli reasumujac albo chcesz sie bawic moca, rwac co popadnie i palic gume pod dyskoteka, albo wydawac krocie na paliwo, jezdzic jak emeryt, miec ciagle problemy to z tym to z tamtym odjezdzajac spod dyskoteki/sklepu nie dodawac gazu powyzej 2 tys i najwazniejsze pomimo tego wszystkiego i tak go nikomu nawet nie pozyczac a co dopiero sie go pozbyc to kup sobie Jaguara :-tylko

TYGRYS3

  • Gość
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2011, 15:46:47 pm »
Wojtas-V8 powiem ci tak jak chcesz sie tym popisywac, palic gume i inne takie to kota wybij sobie z glowy to jest rodzaj zwierza, ktory takich rzeczy nie wybacza swojemu opiekunowi. A jesli chcesz tak wlasnie jezdzic to kup sobie BMW, Jaguar to poprostu inaczej zwany (dupowoz dla emerytow):D Nie no moze przeasada az tak staro sie nie czuje:P po prostu Jaguar ma to cos za BMW z tamtych lat nikt nawet sie nie obejrzy a kot im starszy tym piekniejszy bo te dzisiejsze to porazka az kot z maski uciekl jak zobaczyl co oni zrobili;/ Czyli reasumujac albo chcesz sie bawic moca, rwac co popadnie i palic gume pod dyskoteka, albo wydawac krocie na paliwo, jezdzic jak emeryt, miec ciagle problemy to z tym to z tamtym odjezdzajac spod dyskoteki/sklepu nie dodawac gazu powyzej 2 tys i najwazniejsze pomimo tego wszystkiego i tak go nikomu nawet nie pozyczac a co dopiero sie go pozbyc to kup sobie Jaguara :-tylko

nooooo ,kolego przecholowałes i to sporo  :-chyt ,zapraszam do londynu ,przewiozę Cię moim Jagiem i zobaczymy co powiesz na koniec,
paliwo ,owszem ale jazda emerytów ? problemy z kotem (zero od 2 lat) ? po końcowej jeździe będziesz odrobinę bardziej siwy a paliwa w takim aucie nikt nie powinien liczyć

booschmen

  • Gość
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2011, 16:05:46 pm »
Ok przesadzilem sam nie jezdze powoli;p Ja akurat ze swoim po kupnie mialem sporo problemow ale to moim zdaniem nie jest auto dla tak zwanych zwolennikow pojazdow typu BMW sam pewnie wiesz jaka jest ich opinia u nas (albo Burak Moim Wlascicielem) albo cos podobnego a jaguar to Jaguar nie powiem bo po wylaczeniu kontroli tez mozna sie pobawic ale jak bys patrzyl na kogos kto katuje kota do odciencia a w BMW to normalne. Co do paliwa fakt jesli kogos stac na taki samochod to powinno go byc tez stac na paliwo do niego. No i jeszcze pozostaje u nas dostepnosc czesci wiekszosc z nich w serwisie na zamowienie i bedzie do 2-3 tygodni. A do BMki masz praktycznie na polce i tysiace zamiennikow. Poza tym BMW jest jak VW,Mercedes itd a Jaguar jak Bentley, RR itd to poprostu pojazd z klasa.

TYGRYS3

  • Gość
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 22, 2011, 16:17:31 pm »
tak ,oczywiście zgadzam się z tobą w 99% ,w/g mnie BMW to samochód wszędobylski a Jag to autko z klasą
wystarczy popatrzec ile głów państw jeździ BMW a ile Jaguarem,
myslę że jeżeli ktoś chce porównywać Jaga do "Łysowozu" (sorry lysyyy  ;D )
to trochę pomylił fora ,takich zestawień powinien poszukać w statystykach a nie na forum miłośników danej marki  :-chyt

booschmen

  • Gość
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 22, 2011, 16:24:26 pm »
A propo Jagow w rzadzie to dzis slyszalem ze u nas w PL podobno sa tylko 3 Jagi a wlasnie BMW przewaza

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 22, 2011, 16:38:15 pm »
Ja przepraszam bardzo, ale mój kot również mnie nie zawiódł,a jeżdżę nim od 2 lat. Emerytem również się nie czuje, dopiero niedawno minęło mi ćwierć wieku. Nie palę gumy, pod dyskoteką, na światłach itd. Może dlatego, że wiem na co stać mojego kocura. Porównajcie wygląd tych samochodów, Jagi są ponadczasowe, mają wygląd który klasą, stylem przewyższa wszystkie gadżety Bmw.  :-tylko
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

booschmen

  • Gość
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 22, 2011, 16:47:02 pm »
Wlasnie o to mi chodzi ze na slowa "pokaz co potrafi" odjezdza sie delikatnie bez palenia gwaltownych ruchow itd po prostu z klasa i tym sie pokazuje co on potrafi, potrafi nie odjechac z piskiem:) a co do walorow jezdnych ostatnio w deszczu dosc obfitym po ciasnych zakretach nie mogl mnie Fordem Probe dogonic a wcale mi sie scigac nie chcialo po prostu ze stala predkoscia80-90km/h i calkiem przyjemnie sie zachowywal

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 22, 2011, 16:58:39 pm »
Koledzy to jest mój drugi kocurek , pierwszy to x300 3.2l 97r. a ten to Daimler 4.0l 96r. a pomiędzy nimi był Mercedes E320 CDI  i co ???????? a to że jak szybko go sobie kupiłem tak szybko sprzedałem i to nie dlatego że coś się psuło bo był bezawaryjny jak na tak duży silnik mało palił bo średnia nie przekraczała 6.5 l na trasie Busko Zdrój - Złote piaski Bułgaria przez drogę transworgardzką (transylwańską) spalił 6,0l ale nie miał tego czegoś co właśnie daje mi duży majestatyczny kocur który pali prawie drugie tyle ale nic mnie to nie obchodzi bo jazda nim jest bezcenna a już nie wspominając o tym jak się wszystkim dookoła chcą poukręcać głowy  :-tylko :-tylko :-tylko i jeszcze raz  :-tylko

Szczycior

  • Gość
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 22, 2011, 17:15:55 pm »

Cychol

  • Gość
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 22, 2011, 17:46:54 pm »
Najlepsza była końcówka filmu... ;D ;D ;D

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 22, 2011, 19:56:26 pm »
Jaguar jak Bentley, RR itd to po prostu pojazd z klasa.
Ale mnie rozbawiłeś ;D Jaguar vs. Bentley czy RR to jak gówno i kaszanka.

Problemy z Jaguarem? Kupiłeś tanio to trzeba było dołożyć różnice w cenie między zdrową sztuką a zjeżdżoną.

Co wy się doczepiliście palenia gumy, szpanowania, poprawienia swojego ego itp? E38 to ciawa bryka i przewyższa Jaguara pod każdym względem. Minus jest tylko taki, że jest tego sporo. Tygrys napisał "wystarczy popatrzeć ile głów państw jeździ BMW a ile Jaguarem", no właśnie ile. Nie przypominam sobie rządowego Jaguara, a 7ek full. BOR również wybrał BMW. W garażu obok mojego mojego Jaguara będzie na pewno stał E38 i/lub R129.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996