Autor Wątek: Daimler ????????????  (Przeczytany 2198 razy)

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Daimler ????????????
« dnia: Wrzesień 19, 2011, 13:33:36 pm »
Koledzy czas się pochwalić że nabyłem swojego wymarzonego Daimlera ale żeby nie było tak kolorowo bo i tak też się za bardzo nie da w końcu autko jest z 1996 r więc coś tam gdzieś tam zawsze można się czegoś doszukać  no i znalazłem , brak jakiś przekaźników i tu moje pytanie do mądrzejszych ode mnie bo wydaje mi się że wszystko mi działa a fakt jest taki że czegoś tu brakuje, od czego są te brakujące przekaźniki i gdzie je można nabyć poza ASO ????

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Daimler ????????????
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2011, 13:48:15 pm »
Wg instrukcji mojej, jest tam 6 przekaznikow od:
-otwierania bagaznika,
-ogrzewania tylnej szyby
-pompy paliwa
-trzeciego swiatla stopu
-dodatkowe zasilanie? (Auxiliary positive feed) - ten przekaznik jest razem z bezpiecznikami
-"accessory socket" - gniazdko do akcesoriow?
Dodam tylko, ze nie jest opisane ktory jest od czego, tylko po kolorach napisali - wszystkie niebieskie oprocz tego od klapy bagaznika (ten jest fioletowy)
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

Cychol

  • Gość
Odp: Daimler ????????????
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2011, 13:54:43 pm »
Na oko wygląda na to, że wszystkie przekaźniki powinny być takie same, czyli możesz je przekładać i sprawdzać, ewentualnie dokupić jeszcze dwa takie same jak masz i je wsadzić w puste miejsca...

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Daimler ????????????
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2011, 14:02:48 pm »
witaj,

niczego u ciebie nie brakuje o ile nie masz wersje US z dodatkowym swiatlem "stop". tutaj mozesz zweryfikowac:


Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: Daimler ????????????
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2011, 14:25:43 pm »
U mnie brakuje dwóch przekaźników więc ten jeden by się zgadzał bo nie jest to wersja amerykańska a ten drugi od lewej patrząc na zdjęcie  od czego ??????? dzięki koledzy bardzo za pomoc.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Daimler ????????????
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2011, 14:42:03 pm »
zapek, tak jak juz pisalem, niczego u ciebie nie brakuje.

jednego "brakuje" od swiatlo stop, ktorego nie masz, ten drugi jest "aux" wiec "zapasowy", o ile w samochodzie
jest zamontowany dodatkowy sprzet (lodowka, taksometr, oswietlenie disco). czy zauwazyles, ze jakas funkcja
elektryczna w aucie tobie brakuje oprocz prawego skladanego lusterko?

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: Daimler ????????????
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 19, 2011, 15:20:26 pm »
no nie brakuje i dlatego mnie to bardzo intrygowało .
Mądrego to aż miło posłuchać (poczytać)
Dzięki i mam nadzieję że do szybkiego zobaczenia gdzieś na zlocie

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Daimler ????????????
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 19, 2011, 16:38:46 pm »
nie przejmujsię tym  ;D  ,w swoim jagu też "odkryłem" wiele pustch miejsc choć wszystko działa ,
jak każde bardzo dobrze wykonane auto ma sporo zapasowych "wtyków" do wykorzystania w przyszłości
lub w cel zamontowania dodatkowych urządzeń  :-V :-tylko

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: Daimler ????????????
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 19, 2011, 17:02:56 pm »
To teraz go troszkę pochwalę
byłem dzisiaj na stacji diagnostycznej sprawdzić sobie zawieszenie i co się okazuje :
amorki z przodu jeden 74% drugi 76% z tyłu troszkę gorzej bo 68% i 69% , żadnych luzów żadnych stuków diagnosta nie mógł się go nachwalić tj. zawieszenia , potem podjechałem sobie do kolegi dobić klimę bo wczoraj byłem na rodzinnej w wycieczce w Chorzowie i okazało się że przy +29 na zewnętrznym nie dawała sobie rady, teraz jest miodzio jest wymieniony i olej i czynnik chłodzi jak marzenie.
Daimlerek zakupiony w czwartek a już zrobione ponad 1000 km. i gdyby nie to że trochę koszty paliwka trzaskają mnie po kieszeni (średnia 11l. ) to pewnie było by drugie tyle zrobione ale jazda tym dostojnym autem jest bezcenna.

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Daimler ????????????
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2011, 17:05:45 pm »
chwała Jagowi  ;D niestety kupno a utrzymanie to nie to samo ,wszyscy to podkreślaja  :-tylko
ale... jaka frajda  ;D

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: Daimler ????????????
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2011, 11:28:32 am »
Jeszcze jedno pytanko do mądrzejszych :
czy jest jakaś kolejność przy programowaniu stawień dla kierowców, wszystko mi działa tj. lusterka kierownica , fotele , po wyciągnięciu kluczyka nawet fotel się cofa sam w tylne położenie ale potem wszystko poza właśnie tym fotelem działa na przyciśnięcie np. 1-ki , wni0sek z tego że nie chce mi zapamiętać ustawień fotela , może coś źle programuje