Autor Wątek: montaż listwy chrom zderzaka  (Przeczytany 5012 razy)

Offline piluim

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Wcześniej Włosi teraz Baby-Jag 2006 2.2D
montaż listwy chrom zderzaka
« dnia: Wrzesień 18, 2011, 16:54:01 pm »
Witam, moja listwa chrom na zderzaku okazała się podrabianym plastykiem pokrytym chromem i po kilku miesiącach zaczęła się łuszczyć. Na dzień dzisiejszy więcej na niej białego koloru niż srebrnego. Chcę ją wymienić i mam pytanie: czy muszę zdejmować zderzak, żeby zdjąć starą podróbkę i zamocować nową (lekko używaną ale oryginalną).
Zaczepy sygerowałyby, że po drugiej stronie zderzaka są jakieś kliny.
Drugie pytanie to czy oryginalne listwy są metalowe czy z ABS'u? Bo byśmoże, że są po prostu lepiej pokryte niż te podróby.
Proszę o poradę.
Lancia Dedra SW 1995r 1.9TDS 90KM - przeszłość
Alfa Romeo 156 SW 2003r 2.4 JTD 150KM - przeszłość
Jaguar X-Type Sedan 2006r 2.2D 155KM

lexxus

  • Gość
Odp: montaż listwy chrom zderzaka
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2011, 17:48:40 pm »
Wydaje mi się że wszystkie listwy to chromowany abs...

zadek07

  • Gość
Odp: montaż listwy chrom zderzaka
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2011, 19:30:18 pm »
Chodzi o przedni czy tylny zderzak? Z przednim zderzakiem raczej sie nie uda wyjac listwy bez demontarzu zderzaka, lecz mozan odkrecic tylko pol dzerzaka i go odchylic i wtedy wymienisz listwe, z tylnym mozna by sie bylo pokusic o wymiane bez demontazu.

sanchez

  • Gość
Odp: montaż listwy chrom zderzaka
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2011, 20:27:12 pm »
Drugie pytanie to czy oryginalne listwy są metalowe czy z ABS'u? Bo byśmoże, że są po prostu lepiej pokryte niż te podróby.
orginalne to plastik niestety :(

Offline piluim

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Wcześniej Włosi teraz Baby-Jag 2006 2.2D
Odp: montaż listwy chrom zderzaka
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2011, 20:33:35 pm »
Chodzi o przedni czy tylny zderzak? Z przednim zderzakiem raczej sie nie uda wyjac listwy bez demontarzu zderzaka, lecz mozan odkrecic tylko pol dzerzaka i go odchylic i wtedy wymienisz listwe, z tylnym mozna by sie bylo pokusic o wymiane bez demontazu.
Przepraszam faktycznie nie dodałem, że chodzi o przedni. Tak mi się wydawało, dobrze że nie próbowałem tej listwy wydrzeć na chama.
Skoro Sanchez pisze, że oryginalne to też plastik, to może po prostu aktualnie posiadaną listwę spróbować pochromować. Czy koś może wie gdzie można dobrze i we wmiarę sensownych pieniądzach pochromować takową listwę? Moja listwa poza tym, że nie ma chromu jest w bdb stanie.
Lancia Dedra SW 1995r 1.9TDS 90KM - przeszłość
Alfa Romeo 156 SW 2003r 2.4 JTD 150KM - przeszłość
Jaguar X-Type Sedan 2006r 2.2D 155KM

lexxus

  • Gość
Odp: montaż listwy chrom zderzaka
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2011, 20:54:58 pm »
mam wrażenie że jednak taniej wyjdzie Ci kupienie używanej w bdb stanie u nas w Grudziądzu robili takie usługi ale z tego co pamiętam to kosztuje to sporo bo przedmiot chyba trzeba najpierw pokryć warstwą miedzi a potem dopiero chromować ale tu masz link z innego forum gdzie poruszano ten temat:
http://www.cnc.info.pl/topics73/chromowanie-plastiku-abs-vt11814.htm

i tu jeszcze link do firmy:
http://www.metalizacja.wa.pl/

zadek07

  • Gość
Odp: montaż listwy chrom zderzaka
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 19, 2011, 19:53:46 pm »
ladna uzywke kupisz za ok 150-200zl chyba ze sie ceny pozmienialy