Autor Wątek: supercharger do xj6 sport  (Przeczytany 2798 razy)

Ksion¿e

  • Gość
supercharger do xj6 sport
« dnia: Wrzesień 20, 2011, 19:41:22 pm »
Witam koledzy posiadam xj6 sport 4.0 '95 i chcialbym zalozyc do nigo kompresor (supercharger) od xjr-a bo z tego co sie orjetuje sa to takie same bloki . Niewiem tylko jakie czesci oprucz kompresora musialbym jeszcze zorganizowac zeby to wszystko gralo. Jezeli ktos z was sie orjetuje w tej kwestji prosze o pomoc z gory dziekuje.

Pavel

  • Gość
Odp: supercharger do xj6 sport
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2011, 22:18:26 pm »
Blok silnika raczej ten sam jest, napewno tłoki i korby będą inne, kolektory, sterowanie itp. nie łatwiej było od razu szukać xjr'a :-W chyba łatwiej byłoby cały silnik przełożyć  :-gwizd

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: supercharger do xj6 sport
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2011, 00:14:36 am »
Bilu próbował przełożyć silnik i miał nie lada problemy, a to wiązka nie ta, a to coś tam brakowało. Skończyło się na tym że kupił całego XJR.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

booschmen

  • Gość
Odp: supercharger do xj6 sport
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2011, 16:55:19 pm »
Moge ulatwic ci sprawe i zrobic zdjecie mojego XJR-a R6 z gory i sobie porownasz mniej wiecej ile  tam jest badziewia wiecej w szczegoly sie nie zaglebiam ale jest problem nawet z dotarciem do przepustnicy najlepiej dostepne to sa tylko korki wlewu roznych plynow;p chodz nie powiem tego o spryskiwaczach

Ksion¿e

  • Gość
Odp: supercharger do xj6 sport
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2011, 17:26:59 pm »
Ok dzieki chlopaki nie sadzilem ze to az tyle zachodu  :). Chyba zeczywiscie bedzie prosciej zalatwic caly silnik, dieki pozdrawiam ;).

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: supercharger do xj6 sport
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2011, 17:29:49 pm »
A nie jeszcze prościej sprzedać tego i kupić sobie wymarzonego XJR-a

lysyyy

  • Gość
Odp: supercharger do xj6 sport
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2011, 22:25:56 pm »
Moge ulatwic ci sprawe i zrobic zdjecie mojego XJR-a R6 z gory i sobie porownasz mniej wiecej ile  tam jest badziewia wiecej w szczegoly sie nie zaglebiam ale jest problem nawet z dotarciem do przepustnicy najlepiej dostepne to sa tylko korki wlewu roznych plynow;p chodz nie powiem tego o spryskiwaczach
:-gwizd Chyba o czymś nie wiesz... Ten cały wlew do spryskiwaczy wyciąga się wysoko! I wtedy masz wlewanie super  :-V Po prostu pociągnij za ta rurę do góry, wysuwa się ona teleskopowo i na koniec się delikatnie zablokowuje (na zatrzaskach) i nie opada sama  :)

booschmen

  • Gość
Odp: supercharger do xj6 sport
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2011, 09:58:35 am »
Dzieki, odkrylem to przy wyciaganiu zbiorniczka jak wlasnie ten wlew mi zostal na gorze po tym jak zbiorniczek opadl. A juz myslalem ze znowu cos zepsulem;/ (apropo poszukuje pompki spryskiwacza do XJR-a nie wiem czy tylko u mnie ale ma on jedno wyjscie na szybe bez lamp) gdyz idzie zima a bez tego ani rusz.