Autor Wątek: Czym polerować woski ?  (Przeczytany 5704 razy)

aciuh

  • Gość
Czym polerować woski ?
« dnia: Wrzesień 17, 2011, 14:58:04 pm »
Słuchajcie mam takie pytanie: Jakim materiałem najlepiej polerować po nałożeniu wosku? Nie mam profesjonalnych akcesoriów a bardzo zależy mi na połysk, no i się boje ze jak wezmę zły materiał to cala praca na marne... Bardzo dziękuje za pomoc!

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Czym polerować woski ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2011, 15:34:19 pm »
z tego co widziałem wszyscy polerują tetrą (pielucha) ale nie wiem czy to właściwy materiał

Piotrek

  • Gość
Odp: Czym polerować woski ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2011, 15:42:47 pm »
Miękka flanelka i żadnych elektrycznych polerek... Żeby było ładnie, rączki muszą zaboleć ;D

Mario

  • Gość
Odp: Czym polerować woski ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2011, 16:25:29 pm »
Najlepiej byłoby to zrobić specjalnym ręcznikiem z mikrofibry, ewentualnie miękkich bawełnianych szmat.

aciuh

  • Gość
Odp: Czym polerować woski ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2011, 17:08:38 pm »
Najlepiej byłoby to zrobić specjalnym ręcznikiem z mikrofibry, ewentualnie miękkich bawełnianych szmat.

Taka ściereczka z mikrofibry do mycia szyb?

Mario

  • Gość
Odp: Czym polerować woski ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 17, 2011, 17:37:33 pm »
Ściereczka z mikrofibry do polerowania lakieru

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=12222359


red jaguar

  • Gość
Odp: Czym polerować woski ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2011, 12:56:47 pm »
Mikrofibra najlepiej. Nie żadne bawełniane ręczniki, bo rysują i zostawiają pyłki.

Offline marlboroman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Czym polerować woski ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2011, 14:42:01 pm »
Do mycia rekawica z mikrofibry sprawdza sie swietnie, podobnie przy osuszaniu po myciu reczniki z mikrofibry. Wosk nakladam zwykla gabka. Co do polerki; polerowalem padami i sciereczkami z mikrofibry i... szczerze mowiac to najbardziej mi odpowiada do tego celu stary, bawelniany t-shirt :-super

X-Type 3.0 Sport

Mario

  • Gość
Odp: Czym polerować woski ?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 19, 2011, 12:29:28 pm »
szczerze mowiac to najbardziej mi odpowiada do tego celu stary, bawelniany t-shirt :-super

Każdy kiedyś coś robił koszulką ;) Bawełniane (ale tylko 100%) jeszcze nie są najgorsze, muszą być tylko dobrze
wyprane i nie mieć żadnej styczności z kurzem itp. Absolutnie nie nadają się do plastików np., bo jest pewne, że
zostawią pyłki w kolorze materiału.
 
Prawda jest taka, ze każda złotówka wydana na dobrą mikrofibrę (MF) będzie procentowała podczas pracy nią,
wyższa jest skuteczność (zamiast trzech przetarć w jednym miejscu wystarcza jedno), komfort (szmatka MF jest
grubsza, bardziej miękka w dotyku) i bezpieczeństwo (MF absorbuje pyłki, czy też pył z "zaschniętego" wosku,
nie rozcierając ich/go na powierzchni lakieru). Gorąco polecam :)

aciuh

  • Gość
Odp: Czym polerować woski ?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2011, 21:00:45 pm »
Bardzo dziękuje za wskazówki :-thank