Autor Wątek: Wygluszenie samochodu  (Przeczytany 2964 razy)

zadek07

  • Gość
Wygluszenie samochodu
« dnia: Wrzesień 13, 2011, 17:32:34 pm »
Nosze sie z zamiarem wygluszenia mojego X. Ostatnio mialem okazje przejechac sie nowszym XJ-em i tak byla bloga cisza  :-R
U mnie tez jest cicho ale to nie jest to. Na poczatek chcialbym zaczac wygluszyc komore silnika, oczywiscie od srodka (ze zdjeciem deski jakos sobie poradze), nadkola i podloge gdzies az za przednie fotele. Z opcja demontazu sobie jakos poradze, lecz kompletnie nie mam pojecia jakich materialow uzyc. Mam nadzieje ze ktos ma w tych sprawach jakies wieksze doswiadczenie, bo ja mam zerowe. Nie chce kleic jakis mat bitumicznych za 5zl, lecz nie chce tez kupowac mat Dynamat za kolosalne kwoty. Chcialbym znazlesc jakis srodek pomiedzy tymi materialami.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Wygluszenie samochodu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2011, 17:52:07 pm »

zadek07

  • Gość
Odp: Wygluszenie samochodu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2011, 18:00:13 pm »
heh temat dobry, z tymi matami budowlanymi. Przynajmniej juz wiem czy nie wygluszac  :-hehe

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Wygluszenie samochodu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2011, 18:12:14 pm »
zobacz tutaj - ja u nich bralem

http://www.paneleakustyczne.pl/panele/index.php

zadek07

  • Gość
Odp: Wygluszenie samochodu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2011, 19:18:41 pm »
a co wygluszales tomasz drzwi? jest efekt? jakie koszty?

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Wygluszenie samochodu
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2011, 19:28:53 pm »
wygluszalem drzwi - co do efektu to mam mieszane odczucia - dzwiek zrobil sie bardziej sterylny ,czysty  lecz taki jakby mniej naturalny , jest tez ciszej w samochodzie.Za maty zaplacilem z przesylka okolo 150 .Co do wyboru mat to troche poczytalem i nie chcialem robic z mat dekarskich , ale tez spogladalem na koszty i uznalem ,ze firma ktora robi maty przeznaczone dla przemyslu i sal studyjnych nie jest pewnie w koncu taka zla.Przy okazji dolozylem sobie tez suba.

zadek07

  • Gość
Odp: Wygluszenie samochodu
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2011, 21:45:36 pm »
z tego co wyczytalem w necie to do sciany grodziowej nalepiej uzyc z filcem lub z aluminum