Autor Wątek: Problem z wycieraczką tył w Estate  (Przeczytany 2040 razy)

Trigojunior

  • Gość
Problem z wycieraczką tył w Estate
« dnia: Styczeń 15, 2011, 13:35:24 pm »
Witam,

mam mały problem z wycieraczką z tyłu w moim kocie. Gdy włączę wycieraczkę to ruszy ale bardzo powoli, dojdzie do pewnego momentu i się zacina...żeby poszła dalej muszę lekko ją poruszać i jeszcze raz włączyć wycieraczkę....i tak aż do zejścia na dół...tylko to trochę bez sensu bo przy włączonych wycieraczkach w przodu wystarczy wrzucić wsteczny żeby wycieraczka sama wystartowała i się zacięła.

Pierwsza sytuacja był w mrozy to pomyślałem że może zmarzł silniczek i tak idzie...

Później jak była zacięta w połowie nie reagowała więc myślałem że silnik się spalił...

ale dzisiaj w deszcze wrzucam wsteczny a ona lekko się poruszyła i znowu się zacięła...

Od czego to może być? Może dostało się błota lub czegoś innego przez zimę...

Może to rozebrać dokładnie przedmuchać i wyczyścić i nasmarować?

Miał ktoś już taką sytuację u siebie w kombi??? Będę wdzięczny za jakieś wskazówki

kolka

  • Gość
Odp: Problem z wycieraczką tył w Estate
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2011, 17:43:42 pm »
miałem podobny przypadek w innym samochodzie próbowałem rozbierać reanimować skończyło się na wymianie ,reduktor z silnikiem jest najprawdopodobniej jednorazowy

Trigojunior

  • Gość
Odp: Problem z wycieraczką tył w Estate
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2011, 21:25:14 pm »
Dzięki za podpowiedz

Nikt więcej nie miał takiej sytuacji????

whitewons

  • Gość
Odp: Problem z wycieraczką tył w Estate
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2011, 23:21:53 pm »
Ja mam to samo, po rozebraniu tylnej wycieraczki okazało się że silniczek jest ok ale sama wycieraczka zaśniedziała a dokładnie bolec który nią porusza i trzeba ją przeczyścić i nasmarować , mam to już drugi raz bo rzadko używałem tylnej wycieraczki