Autor Wątek: Czy jest możliwa wymiana kierownicy z modelu przed rokiem 2003 na taką po lifcie  (Przeczytany 2413 razy)

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Witam
Mój kumpel chce wymienić kierownicę z przed liftu   czyli rok 2003 na taką po lifcie czyli 2004, 2005...
czy da się to zrobić prosto i bez dużych kosztów (oczywiście oprócz nowej kierownicy)
tzn. czy da się odrkęcić starą i na kolumnie kierowniczej przykręcić nową bez skomplikowanych przeróbek i dokupywania innych drogich części z modelu 2004???
 Ja mam nową i jemu też się spodobała i stąd to pytanie.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

zadek07

  • Gość
Odp: Czy jest możliwa wymiana kierownicy z modelu przed rokiem 2003 na taką po lifcie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2011, 02:02:31 am »
No tak kupuje nowa kierownice i poduszke (poduszki drogie sa) i juz. Problem moze byc ze sprzedaza samochodu

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Czy jest możliwa wymiana kierownicy z modelu przed rokiem 2003 na taką po lifcie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2011, 14:12:49 pm »
czy mam rozumieć, że wystarczy tylko nowa kierownica z airbagiem do tej przekładki???
wszystkie inne mocowania itp pasują ze starszego modelu do kierownicy z nowszego?
nie wiem jak cędzie ze sprzedażą, ale kolega raczej dłużej pojeździ tym autem, a poza tym ono jest u niego trochę zaniedbane (ma kilka wgnieceń itp)
fakt jest taki że spodobała mu się kiera i padło pytanie czy da się to dość prosto przerobić

decyzja już będzie należała do niego

i jeszcze jedno przy okazji
w momencie gdy powiedział, że mu się moja kierownica bardziej podoba myślałem, że chodzi mu o kształt i wygląd airbagu (bo akurat dla mnie było to bardzo ważne przy szukaniu kota, żeby poducha była nowa) ale w trakcie dalszej rozmowy wyszło na jaw, że jemu podoba się chyba bardziej to że moja kiera jest drewniana

więc może taniej i prościej wymienić tylko kierownicę lub same części obręczy kierownicy
taka opcja też jest możliwa
czy ktoś wie jak jest okładzina drewniana mocowana do obręczy???
skórzane tao sa zszywane do siebie i pewnie klejone do obręczy dodatkowo
ale te drewniane porostu są chyba klejone, bo nie widziałem żadnych wkrętów nigdzie ani nic w tym rodzaju
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black