Autor Wątek: xk8 stability control failure, traction  (Przeczytany 4710 razy)

radoslawlas

  • Gość
xk8 stability control failure, traction
« dnia: Lipiec 30, 2011, 11:28:13 am »
Dzien dobry. Mam pytanie do szanownych użytkowników Jaguarków i tego forum.
W XK8 wyskakuje:  (TRACTION CONTROL FAILURE, STABILITY FAIL)
Czy ktoś miałby jakiś pomysł, co mam z tym zrobić?
Serwis Jaguara w Krakowie nie umiał nic z tym poradzic, chociaż był samochodzik tam przez trzy tygodnie.
Nic się nie dzieje, jezdzi dobrze, lecz podczas deszczu , a nie daj boze śniegu, nie można utrzymać jaguarka w ryzach.
Ostatnio, ktos zasugerował że to jest jakaś wina przetartych jakiś wiązek kabli, czy błąd linii Kann??
prosze o podpowiedzi.
Dziękuję

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: xk8 stability control failure, traction
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2011, 13:21:57 pm »
Powodów może być wiele. Zacznij od podstaw, czyli opony rozmiar mają być dokładnie takie jak przewiduje producent. Wyważenie ich, oraz różnice w bieżniku również mogą mieć wpływ. Następnie przeczyść dokładnie wszystkie styki od Abs-u w każdym kole. Jeśli masz możliwość to podjedź aby podłączyć  do kompa kota w momencie pojawienia się błędu. Czy oni sprawdzali czy nie masz walniętego kompa w kocie?Podłączali go w ogóle? Sprawdź stan płynu hamulcowego, oraz stan przewodów hamulcowych. Czy dyferencjał jest ok?Nie cieknie z niego, nie poci się?Oczyść Wd-40 bądź myjką koła zębate w kołach i przy dyferencjale.(nie wiem jak to się fachowo nazywa) ale przez te koła komp zlicza prędkość obrotową koła i na podstawie tego działa Abs i kontrola trakcji, jak masz zabrudzone albo pęknięte to będzie źle zliczał i stąd błędy. Ja tak miałem i także długo z tym walczyłem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2011, 13:26:51 pm wysłana przez pablo21 »
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

radoslawlas

  • Gość
Odp: xk8 stability control failure, traction
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2011, 13:45:28 pm »
Pablo, dziekuje bardzo. Tak zrobie jak mówisz, najpierw od sprawdzenia. Miałes to samo? I udało się wykluczyc te błędy?
pozdrawiam

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: xk8 stability control failure, traction
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2011, 15:09:55 pm »
miałem zabrudzony czujnik i co jakiś czas mi się to włączało, strasznie wkurzające, bo jazda bez kontroli trakcji z czymś co ma 300 koni pod maską w zimie lub podczas deszczu może się bardzo źle skończyć..sprawdzałem wszystko po kolei tak jak Ci napisałem. Powodzenia i daj znać, jak poszło!
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

tatoo-jag

  • Gość
Odp: xk8 stability control failure, traction
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2012, 11:57:47 am »
"Oczyść Wd-40 bądź myjką koła zębate w kołach i przy dyferencjale"
koła zębate w kołach - koronka abs
 Koronka może być pęknięta przez korozję półosi ale wtedy swieciła by się kontrolka 'ABS' ponieważ to z niej odczytywany jest pomiar prędkości koła. Zabrudzony czujnik jak wyżej awaria ABS.
 Ja osobiście sprawdziłbym moduł DSC  podpięcie złącza ewentualne oczyszczenie..ale pewnie skończy się wymianą modułu lub programowaniem.. :- pojecia
Jeśli ze złączem wszystko gra konieczna wizyta w warsztacie..ale może jakims bardziej znającym się na elektryce w Jagach..Niestety nie podpowiem gdzie jechać w Krakowie ale w Warszawie polecam JAGCAR.

tatoo-jag

  • Gość
Odp: xk8 stability control failure, traction
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2012, 12:02:40 pm »
Dodam:
 Moduł DSC wbudowany w moduł ABS. znajduje się przed lewą lampą (pod maską). Od góry wchodzą przewody hamulcowe od dołu moduł ze złączem elektrycznym.

Kam-jag

  • Gość
Odp: xk8 stability control failure, traction
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2012, 12:18:05 pm »
Najpierw bym podjechal na test komputerowy niech zobacza bledy a pozatym jak kolega wyzej napisal...