Autor Wątek: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem  (Przeczytany 4401 razy)

xOsTrYxJaG

  • Gość
Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« dnia: Sierpień 22, 2011, 18:35:30 pm »
Witam,


Mam taki problem, że przy dokręcaniu koła, przekręcona została jedna ze śrub do której dokręcana jest nakrętka. Proszę powiedzcie czy dostane osobno tą śrubę czy muszę całe łożysko kupować  wraz z nakrętką?


Z góry dzięki za pomoc

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2011, 18:40:16 pm »
mozna zaspawac nowego bolca gwintowanego, jednak to musi zrobic dobry fachowiec.

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2011, 18:53:41 pm »
Znając obecnych fachowców to ich stwierdzenie nieopłacalności spotka się z wypowiedzeniem kilku słów " trzeba kupić nowe"

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2011, 19:45:14 pm »
Jakieś inne pomysły co do rozwiązania tego problemu? czy można kupić samą śrubę ?
Znając życie to nikt nie sprzeda pojedynczej sztuki.


W swoim miejscu zamieszkania poszukam fachowca, który podjąłby się wytoczenia takiej śruby lub zespawania nowego bolca.

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2011, 20:02:48 pm »

Do s-type 99r.
Przód prawy ( od strony pasażera)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2011, 20:11:53 pm »
numer Jaguar 3R832B663AB

numery wymiennikow np:

SKF VKBA 3687
GKN 27530

Kolega Sebastian ma chyba takowa na sprzedaz: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=13582.0

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2011, 20:31:04 pm »
Witam,


Mam taki problem, że przy dokręcaniu koła, przekręcona została jedna ze śrub do której dokręcana jest nakrętka. Proszę powiedzcie czy dostane osobno tą śrubę czy muszę całe łożysko kupować  wraz z nakrętką?


Z góry dzięki za pomoc

Na zdjęciu wygląda to tak, jakby śruba została wyciśnięta z piasty, w takim układzie powinna być luźna (może obcierać i hałasować, a jak wpadnie zbyt głęboko to zablokuje koło) , chyba że ukręciła się i reszta jest w nakrętce. Jeśli śruba jest cała to nie ma potrzeby dorabiać nowej, można ją unieruchomić przez spawanie łba do piasty, lub spróbować zakołkować. W przypadku gdy śruba jest nie do użycia to mogę podzielić się swoimi ze starych piast. Samo połączenie śruby z kołnierzem piasty jest w rodzaju ciasno pasowanego wielowypustu.
S-type 4.2
Marek 693 440 715

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2011, 20:35:13 pm »
numer Jaguar 3R832B663AB

numery wymiennikow np:

SKF VKBA 3687
GKN 27530

Kolega Sebastian ma chyba takowa na sprzedaz: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=13582.0

Pisałem do kolegi Sebastiana wczoraj - bez odpowiedzi. Dzisiaj zamówiłem dwie piasty Optimal
S-type 4.2
Marek 693 440 715

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2011, 20:53:59 pm »
"śruby" występują osobno do większości piast bez problemu można wybić i wprasować drugą jak trzeba to mam taką jedną szt. w nadmiarze używkę zapraszam  .
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2011, 21:11:46 pm »
Śruba została ukręcona i część jej została w nakrętce. Byłbym wdzięczny za podzielenie się jednej śruby no i jeśli to możliwe jednej nakrętki.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2011, 21:16:37 pm wysłana przez xOsTrYxJaG »

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 22, 2011, 21:33:23 pm »
Witam,


Mam taki problem, że przy dokręcaniu koła, przekręcona została jedna ze śrub do której dokręcana jest nakrętka. Proszę powiedzcie czy dostane osobno tą śrubę czy muszę całe łożysko kupować  wraz z nakrętką?


Z góry dzięki za pomoc

Na zdjęciu wygląda to tak, jakby śruba została wyciśnięta z piasty, w takim układzie powinna być luźna (może obcierać i hałasować, a jak wpadnie zbyt głęboko to zablokuje koło) , chyba że ukręciła się i reszta jest w nakrętce. Jeśli śruba jest cała to nie ma potrzeby dorabiać nowej, można ją unieruchomić przez spawanie łba do piasty, lub spróbować zakołkować. W przypadku gdy śruba jest nie do użycia to mogę podzielić się swoimi ze starych piast. Samo połączenie śruby z kołnierzem piasty jest w rodzaju ciasno pasowanego wielowypustu.




Przyjmę każdą pomoc aby pozbyć się problemu. Możemy się dogadać.






Offline elmirek46

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2011, 21:42:57 pm »
Nie ma potrzeby kupowania całej piasty.Sworznie są wprasowywane od tyłu piasty. a  przy demontazu wyprasowywuje sie.Jest to typowe rozwiązanie dla piast ze sworzniami.Sworzeń proponuje wyprasować ze złomowej piasty.Operacja jest
prosta dla posiadacza małej prasy.Pozdrawiam.elmirek46

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 22, 2011, 21:47:48 pm »
Ok . Dobra wszystko wiem.Dziękuję.. Teraz prosiłbym osoby, które są w stanie podzielić się "śrubami" oraz jedną nakrętką o kontakt ze mną. Możemy się dogadać. Piszcie na priv.


A jeszcze z innej beczki... jaki jest zalecany olej ( jaka konsystencja , oznaczenie ) po przejechaniu ponad 200 tyś w tych silnikach ?

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 23, 2011, 06:03:19 am »
Nakrętek nie mam, ale śrubę mogę wysłać. Podaj adres.
S-type 4.2
Marek 693 440 715

Intruz

  • Gość
Odp: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 23, 2011, 10:29:40 am »
fachowo to nie jest śruba, tylko szpilka piasty. Przeważnie można ją wybić młotkiem, a nową można wciągnąć za pomocą nakętki ( od koła).