Autor Wątek: [x300] Problem z odpalaniem  (Przeczytany 6437 razy)

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
[x300] Problem z odpalaniem
« dnia: Sierpień 20, 2011, 20:45:01 pm »
Witam.
Mój kotek dzisiaj pokazał mi swoje pazurki.
A mianowicie postanowiłem pojechać na przejażdzkę i pojechałem na stację aby go dokarmić. Na stację dojechał bez problemów, wysiadłem, zatankowałem do pełna, wsiadam i go odpalam. A kotek ani myśli zapalić. Zepchnołem go na bok i zabrałem się za niego.
Pompa paliwowa działa, paliwo na listwie jest. Teraz moje pytanie co blokuje fabryczny alarm (chociaż nie zamykałem autka jak byłem płacić, bo w autku siedziała żona z córką). Komp nie widzi żadnych błędów. Tak więc na szybko co mogłem to sprawdziłem. Za moment jadę go scholować do domku.

Co radzicie jeszcze sprawdzić bo jutro cały dzionek spędzę na sprawdzaniu instalacji. Podejrzewam ze albo sterownik silnika nie steruje wtryskami lub cewkami, albo alarm zablokował sterownik silnika.

Autko to Jaguar XJ6(x300) 4,0 SPORT
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Jakub32

  • Gość
Odp: [x300] Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2011, 21:08:18 pm »
Albo padł czujnik połozenia wału

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: [x300] Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2011, 21:11:38 pm »
uuu niedobrze...

skoro tobie dziala rozrusznik, to znaczy ze imobilizajer sie nie zaaktywowal. oczywiscie to moze byc wszystko.

czuc benzyne? moze po prostu zalany silnik?

sprawdz, czy przy probie zapalenia rusza sie obrotomierz, jezeli nie, to masz czujnika walu korbowego jako
winnego (jego sprawdzenie i tak nie szkodzi bo bez niego kotek nie zapali)

moze masz za niskie cisnienie na listwie, przed proba odpaleniu kilka razy wlacz i wylacz zaplon, za kazdem
razem pompa (jej wogole slychac?) daje mala dawka i cisnienie sie powieksza. jezeli potem zapali oznacza
to ze masz problem z cisnieniem.

sprawdz, czy nie przypadkiem zaaktywowal sie "inertia switch"

Oczywisczie sprawdz cala instalacja. Jezli to wszystko nic nie daje, sprawdz takze kompresje. Po krotkim
przyjazdzku na zimnym silniku ecu daje dosc bogata mieszana, ktora jest w stanie wyczyscic filmu olejowego
z scian cylindra i masz chwilowy brak kompresje. Poki silnik pracuje nic sie nie stanie a jak na zimno do
odlaczasz to moze potem nie wystarczyc kompresje na ponownego startu.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: [x300] Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2011, 22:04:37 pm »
Autko już jest pod domkiem.

A wiec po wstępnej analizie obrotomierz reaguje podczas kręcenia.
Ciśnienie na listwie jest porządne.
Podejrzewam czujnik temperatury silnika. Pewnie podaje niską temperaturę i sterownik podaje za dużą dawkę paliwa i zalał silnik. Dodatkowo umacnia mnie w tym przekonaniu to że kotek miał ostatnio wysokie obroty biegu jałowego (około 1500 obr/min pomimo temperatury na N) Wcześniej myślałem że to silniczek biegu jałowego i go dwa dni temu wyczyściłem razem z całym dolotem i to zbytnio nie pomogło (obroty spadły do 1200).
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: [x300] Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2011, 22:20:36 pm »
Mialem bardzo podobny objaw na myjni (kotek sie wody wystraszyl) krecil wszystko dzialalo jak trzeba ale nie zapal. Przyczyna okazal sie wezyk podcisnienia znajdziesz go jak staniesz od strony kierowcy i popatrzysz od gory jakbys chcial zobaczyc rozrusznik pomiedzy sciana grodziowa a kolektorem ssacym jest on dokladnie obok bagnetu i jesli wsadzisz reke kolo bagnetu pod aluminiowa puszke to wyczujesz tam taki spory grzybek i tam ma on siedziec spada z powodu tego ze ktos wymyslil aby oplatal on bagnet i dopiero szedl do tego grzybka i drgania lubia go zciagnac;/, a jesli czuc paliwem to tez mialem taki przypadek (padl zawor utrzymujacy cisnienie na listwie) ale mowisz ze cisnienie jest ok. Apropo ten zaworek pasuje od 3.2L rowniez bo taki wlasnie mam.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: [x300] Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2011, 22:33:11 pm »
Jutro go sprawdzę. Możliwe że się zsuną. W końcu grzebałem tam jak czyściłem przepustnicę. Ale raczej obstawiam ten czujnik temperatury silnika i zalewanie silnika przez sterownik.

Mialem bardzo podobny objaw na myjni (kotek sie wody wystraszyl)
Mam podobnego kotka w domu. Panicznie boi się wody i uwielbia leniuchować na słoneczku.  ;D ;D ;D
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: [x300] Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2011, 22:37:23 pm »
Mnie tez obroty czasem skacza, czasem mam np tak ze stane na skrzyzowaniu a tu 1500 i nie spada rusze nastepne czerwone i jest ok a jak cos padnie to prawie siasc i plakac dostep wszedzie jest taki ze amen niby wszystko na wierzchu a nigdzie czlowiek reki nie wsadzi;/ nie mniej jednak nie zamienil bym sie na nic innego ;p

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: [x300] Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2011, 22:39:53 pm »
U mnie takie obroty to były tylko na N lub P. Na D lub R były prawidłowe
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: [x300] Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2011, 22:45:26 pm »
Ja juz troche kotka przerobilem i troche z nim przeszdlem ale udalo sie jak narazie dojsc do ladu oprocz tego ze lubi olej to odpukac nic mu sie szczegolnego nie dzieje.

PS: W razie czego mam dobrego mechanika ale w Krakowie.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: [x300] Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 20, 2011, 22:52:06 pm »
Ja na razie kotka poznaję. Za to Renówki i Peugeoty znam na wylot.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: [x300] Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 20, 2011, 23:02:31 pm »
Ja mialem jednego zabojada (renault 5) dziekuje reszte wole omijac bardzo szerokim lukiem
W sumie ja mojego tez poznaje, mam go od 26 maja takze pewnie jeszcze wiele przedemna

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: [x300] Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 21, 2011, 11:05:33 am »
A więc przed chwilą wróciłem od mojego kotka i oto co stwierdziłem:
Po pierwsze kotek odpalił bez najmniejszego problemu
Po drugie po podłaczeniu skanera OBD - brak błędów
Po trecie po sprawdzeniu danych w sterowniku wyszło że czujnik temperatury pokazuje - 10 st C pomimo że na dworze jest + 25 st C.

Werdyk:
Padniety czujnik temperatury i zalewany silnik jak jest ciepły.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

adamvfr

  • Gość
Odp: [x300] Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2012, 11:34:33 am »
witam, chcialbym dowiedziec sie czy wymiana czujnika zlikwidowala wysokie obroty 1500 na N i P a jesli nie to co jest tego przyczyna, na D i R obroty normalne.

maras

  • Gość
Odp: [x300] Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 13, 2012, 20:39:47 pm »
Witam, podłączam się do pytania kolegi adamvfr. Czy po wymianie czujnika temp. obroty już są ok?