Autor Wątek: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem  (Przeczytany 4438 razy)

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 23, 2011, 13:03:31 pm »
fachowo to nie jest śruba, tylko szpilka piasty....
To "coś" jest gwintowane z jednej strony i co najważniejsze ma łeb. Szpilka to jest nazwa potoczna i moim zdaniem powinna być gwintowana z obu końców, taki element fachowo nazywa się śruba dwustronna (wg PN).
S-type 4.2
Marek 693 440 715

Intruz

  • Gość
Odp: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 23, 2011, 13:50:51 pm »
zapewniam cie, że to fachowe okraślenie, ale jak chcesz, to możesz na to mówić "to coś"

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 23, 2011, 15:38:04 pm »
Myślę, że dla autora tematu  nie jest istotne czy jest to szpilka czy śruba. W sumie też nie powinno mi zależeć, na tym, by kogokolwiek przekonywać do swojej racji, ale ponieważ zawiało drwiną, to może kolega poda  jakieś źródło fachowej wiedzy, gdzie taka śruba jest nazwana szpilką. Powtórzę, w normach, dla elementów złącznych, gwintowanych nie ma czegoś takiego jak szpilka.
Może pojawiła się aktualizacja, o której nie wiem i kolega ją wskaże, takim przypadku zwracam honor. 
S-type 4.2
Marek 693 440 715

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: Śruba Łożyska przód prawy s-type . Problem
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 23, 2011, 17:45:30 pm »
Panowie, śruba szpilka, nie ma różnicy ważne, że otrzymałem pomoc z Waszej strony.

Jeśli chodzi o nakrętkę to akurat znalazłem na allegro. Zaoferowana pomoc przez użytkownika "makek" w formie tzw. "śruby"  spotka się na pewno z wielkim podziękowaniem z mojej strony jak i również ze strony wszystkich posiadaczy Kotka.

Bo jednak Jaguary muszą sobie pomagać :)