Autor Wątek: Instalacja gazowa z gaznikiem "BLOS" ?  (Przeczytany 7278 razy)

kuksaniec

  • Gość
Instalacja gazowa z gaznikiem "BLOS" ?
« dnia: Sierpień 13, 2011, 22:20:30 pm »
Witam jak w temacie czy ma ktos moze instalacje gazową w swoim kocie z gażnikiem typu BLOS firmy BRC ?
Czy zdaje to egzamin w naszych kotach ?
Zastanawiam sie nad założeniem tego cuda - w innych samochodach BLOS lepiej sprawował się niż gaz sekwencyjny.
Co sądzicie o tym ? ( Dodam ,że instalacja z takim gaznikiem BLOS oscyluje w granicach 1200 zl  kompletna )

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Instalacja gazowa z gaznikiem "BLOS" ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2011, 20:22:19 pm »
Witaj!!
Jeżeli masz zwykłą instalacje gazową nie sekwencję, to Blos jest zbawieniem dla tej instalacji kotka i Ciebie.
Założyłem go kiedyś do BMW E32 serii 7 bo miałem tam zwykłą instalacje i ciągle strzelał na gazie jak dodałem więcej gazu na zimnym itd... po założeniu mogłem odpalać z gazu i but nic się nie działo... Dodatkowym atutem jest mniejsze spalanie nie dużo ale zawsze te 2 możesz zaoszczędzić. Generalnie polecam chociaż tanie nie jest.
Kocia moc :)

kuksaniec

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa z gaznikiem "BLOS" ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2011, 12:32:11 pm »
hej,
Zastanawiam się nad założeniem gazu do mojego kota.
I rozważam założenie zwykłego gazu z gaźnikiem BLOS-a  a Sekwencję.
Dla przykładu moj kolega założył sekwencję do Grand Cherooke 4.0 i była to totalna pomyłka przerobił na Blosa i jak ręką odjal.
Pomimo tego Blos jest dużo dużo tańszy od sekwencji.

kuksaniec

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa z gaznikiem "BLOS" ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2011, 12:50:51 pm »
Temat nie aktualny !!! nie zakładam gazu nie będę kaleczył auta  :-tylko
 :-off

Jag-Greenhorn

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa z gaznikiem "BLOS" ?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2011, 15:45:26 pm »
No wlasnie...

Tag dlugo jak bezyna jest, to trzeba ja zuzyc...

 :-tylko

kuksaniec

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa z gaznikiem "BLOS" ?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2011, 17:52:51 pm »
tylko jak czlowiek sobie pomysli ze mozna jezdzic taniej - to co jakis czas wraca myslenie o gazie :(

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Instalacja gazowa z gaznikiem "BLOS" ?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2011, 17:55:45 pm »
Dobry gaz nie jest taki zły ale koszt jest spory. Mój np to koszt 3800 zł sekwencja....
Kocia moc :)

kuksaniec

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa z gaznikiem "BLOS" ?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2011, 20:09:58 pm »
jakiej firmy masz gazownie ?? jaki masz silnik i ile ci pali gazu ?
Nastepne pytanie czy smierdzi gazem slyszalem rozne opinie i jedni mowia ,ze nic nie czuć a drudzy że specyficznie smierdzi .

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Instalacja gazowa z gaznikiem "BLOS" ?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2011, 20:44:46 pm »
Instalacja firmy Solaris. Z ukrytym wlewem w bagażniku. Spalanie to w trasie mniej więcej koło 13 -  14 litrów mniej więcej... Miasto jakieś 18 max. Co to zapachu gazu w aucie absolutnie nie, jak coś to bardziej paliwo czuć z baku jak jest gorąco a gaz  to przy wydechu hehehehe. Żeby nie było nikogo nie nakłaniam do zakładania gazu ale ja mam go ponad 1,5 roku i nie narzekam. Pozdrawiam
Kocia moc :)

kuksaniec

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa z gaznikiem "BLOS" ?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2011, 21:00:36 pm »
Słyszałem taka teorię ,że jak do starego silnika wsadza sie gazownię to może to zakonczyc jego zywot tzn ( uszczelka pod głowicą )  mialeś jakiś problem po zalożeniu gazu z mechanika silnika ?

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Instalacja gazowa z gaznikiem "BLOS" ?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 15, 2011, 21:14:33 pm »
Nie ja akurat nic nie miałem z nim problemów przez gaz. A co do uszczelki to pierwsze słyszę żeby komuś padła przez gaz. Mój kotek miał 18 latek i nawet jeździ na pół syntetycznym oleju jeszcze :) I nie pobiera ani nie gubi...
Kocia moc :)

kuksaniec

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa z gaznikiem "BLOS" ?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2011, 17:45:18 pm »
No w sumie moj ma 19 lat i nadal jeździ na polsyntetyku ;]

maciejXtrem

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa z gaznikiem "BLOS" ?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 18, 2011, 08:28:46 am »
Odnośnie gazu  LPG wśród osób które chciały by zamontowac gaz krąży więcej wyssanych z różnych forum mitów , niż prawdy która jazdy na tym paliwie dotyczy.   Najczęstsze to gaz jest do kuchenek lub zapalniczek , jak cie stać na ........ to musi cie być stać zeby go tankować  , gaz ma podrożec będzie po 5 PLN  itd..  Ja mam to szczescie że odrazu polubiłem paliwo alternatywne ponieważ pokonuje rocznie ponad 60.000km  Pierwszą instalacje pierwszej generacji zamontowałem juz chyba ponad 15 lat temu do w124 e230 który gazu nie lubi (mechaniczny wtrysk) i zrobiłem nim ponad 500.000km sprzedany z przebiegiem 720.000km z powodu nadmiernej korozji auta.  Od tamtej pory miałem już w róznych autach , róznej generacji instalacje. Uważam że blos jest rewelacyjnym roziązaniem dla aut do których sekwencji założyć nie można . Jeśli tylko jest taka możliwość zakładać sekwencje i cieszyć się 40% tańszą jazdą.
Wole jeżdzić na LPG niz trzymać auto w garażu bo tankowałem za 300pln i juz sie kończy benzynka.  Lub drugi sposób oszczędzoną kase na paliwie inwestować w utrzymanie i usprawnianie kota i to mu napewno wyjdzie na dobre.

100km na PB95    12 x 5,2  = 62.40 zł   na  LPG  14 x 2,5 = 35 zł    27 zł oszczędności na 100km  to jest 270zł na 1000km   więc przy każej wymianie oleju w silniku co 10.000km masz 2,700zł na zainwestowanie w jaguara. Myśle że mu się to spodoba......

Jag-Greenhorn

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa z gaznikiem "BLOS" ?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 18, 2011, 11:16:09 am »
Moze mi ktos powiedziec, ile wynosi koszt instalacji gazu w jaguarze w Polsce?
Moze tez ktos ma informacje, czy w Polsce zamatowana instalacja gazowa jest tez dopuszczona w niemczech?


Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Instalacja gazowa z gaznikiem "BLOS" ?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 18, 2011, 11:55:27 am »
Hej, miejsce zamontowania nie ma znaczenie, trzeba tylko wybrac instalacje ktora jest dopuszczony takze w
niemczech. Takze trzeba wybrac porzadnego gazownika, bo instalacje trzeba pokazac po montazu w niemieckim
TUV-ie. Sporo niemcow zdecyduja sie na instalacje w PL, poniewaz koszt montazu jest tu o wiele nisze niz tam.