Autor Wątek: Zagrzewanie silnika  (Przeczytany 2257 razy)

elray

  • Gość
Zagrzewanie silnika
« dnia: Sierpień 13, 2011, 21:24:37 pm »
Hello! Od jakiegoś czasu temperatura silnika mocno się podnosi ponad 90. Po ostrej jeździe kiedy zatrzymuję samochód słyszę szalejącą dmuchawę z przodu auta. Od czego można zacząć poszukiwania aby pozbyć się tego problemu?? Błagam o pomoc  :-help

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Zagrzewanie silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2011, 21:57:10 pm »
myslę że najpierw od poziomu płynu ,nast.termostat i na końcu pompa
ewentualnie może czujnik temperatury  :-W

elray

  • Gość
Odp: Zagrzewanie silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2011, 08:36:22 am »
No więc tak poziom płynu maks jak znika to nieznaczna ilość. Termostat wymieniłem na nowy jakiś rok temu. Czujnik to może być to. A powiedz mi czy może być coś z chłodnicą. Jakiś czas temu pękający wiatrak od wisko obciął mi ten cienki wężyk, który wychodzi z chłodnicy na samej górze. Majster to jakoś zmontował, ale czy to może być powodem zagrzewania??

e_gregor

  • Gość
Odp: Zagrzewanie silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2011, 10:01:41 am »
Nie wiem dokładnie o co chodzi ale możliwe, że to jakiś odpowietrznik chłodnicy i teraz się zapowietrza.

elray

  • Gość
Odp: Zagrzewanie silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2011, 12:13:40 pm »
A powiedz mi gregor ten odpowietrznik będzie na chłodnicy czy w innym miejscu???
Przyznam szczerze, że dłuższe ujeżdżanie po mieście napawa mnie lękiem, że za chwilę go zagotuję. Na wskaźniku mam 3 do 4 kresek powyżej 90 stopni to jak mniemam stanowczo za dużo

e_gregor

  • Gość
Odp: Zagrzewanie silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2011, 12:23:51 pm »
Ja tylko gdybam. Aktualnie mój Jag stoi w garażu... 290km od mojego mieszkania więc nie mam możliwości zejść i zobaczyć jak to jest u mnie. Jedno wiem o XJ40 - ma bardzo dobry układ chłodzenia. U mnie z odłączonymi wentylatorami się nie przegrzewał do czasu aż nie utknąłem w gorący wieczór na czerwonej fali i nie uprawiałem crusingu z prędkością do 40km/h. Podczas jazdy, nawet bardzo ostrej wskazówka nie ruszała się ze swojej standardowej pozycji. Więc w Twoim wypadku musi być coś nie tak - za mało płynu, zapowietrzony układ, niedrożny układ, niesprawna pompa. Pompę łatwo sprawdzić - jak jest ogrzewanie to znaczy, że działa ;)

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: Zagrzewanie silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2011, 18:27:58 pm »
Zagrzać ten silnik to trzeba umieć. Przy 30C w mieście i odłączonym wiatraku wskazówka temp u mnie po 2-3 godzinach jazdy dopiero ruszyła sie o milimetr do przodu od swojej normalnej pozycji. Albo czujnik, albo masz całkowicie zatkany układ.

elray

  • Gość
Odp: Zagrzewanie silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2011, 19:33:02 pm »
No to muszę go odstawić do majstra bo u mnie jest tak. Rano odpalam go zanim wyjadę do pracy. Auto pracuje sobie w garażu około 10 min. I jak nim wyjeżdżam to wiele do 90 mi nie brak ;(  :-zly trudno muszę działać co prędzej. póki co dziękuję za pomoc i jak rozwiąże problem to się odezwę rzecz jasna. POZDRAWIAM