Autor Wątek: Zestaw HID Xenony  (Przeczytany 11005 razy)

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Zestaw HID Xenony
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 11, 2011, 22:08:48 pm »
Ja dzis zakladalem ori soczewki xenon zamiast h1 i zeby wyjac lampe to trzeba sie nameczyc.. zwlaszcza jak sie robi to pierwszy raz.. ale pierwszy raz jest zawsze ciezki.. :-gwizd w sumie to odkrecenie srub z okularow i po jednej z bokow zderzaka i ladnie schodzi. Wymiana soczewki tez banalna.. dzieki podpowiedzi kolego Zadka07 bylo jeszcze latwiej.. oczywiscie nie obylo sie bez polamania wszystkich mocowan regulacji.. :-zly.. ale sprobuje to zywica posklejac jutro.. w kazdym badz razie po pol godziny meczarni z pierwsza lampa.. bo usilnie probowalem lewa soczewke wcisnac w prawa lampe.. i jeszcze troche a by mi sie udalo  :-hehe z druga poskladanie zajelo jakies 3 minuty.. i sa w pelni legalne lampy xenonowe.. a koszy niewiele wyzszy od dobrego hida lub nawet porownywalny.. a przetwornice spokojnie wchodza pod lampe tam gdzie ich miejsce.. i mozna wsadzic je po przykreceniu lampy ale pod lampa sa specjalne uchwyty zeby przykrecic przetwornice, wiec lepiej to zrobic przed wlozeniem lampy.  :-V W koncu bedzie lepiej widac bo ostatnio to myslalem ze na postojowkach jade.. a klosze czyste i dobre zarowki.  :-thank
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

Sonix

  • Gość
Odp: Zestaw HID Xenony
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 11, 2011, 22:17:05 pm »
Ja dzis zakladalem ori soczewki xenon zamiast h1 i zeby wyjac lampe to trzeba sie nameczyc.. zwlaszcza jak sie robi to pierwszy raz.. ale pierwszy raz jest zawsze ciezki.. :-gwizd w sumie to odkrecenie srub z okularow i po jednej z bokow zderzaka i ladnie schodzi. Wymiana soczewki tez banalna.. dzieki podpowiedzi kolego Zadka07 bylo jeszcze latwiej.. oczywiscie nie obylo sie bez polamania wszystkich mocowan regulacji.. :-zly.. ale sprobuje to zywica posklejac jutro.. w kazdym badz razie po pol godziny meczarni z pierwsza lampa.. bo usilnie probowalem lewa soczewke wcisnac w prawa lampe.. i jeszcze troche a by mi sie udalo  :-hehe z druga poskladanie zajelo jakies 3 minuty.. i sa w pelni legalne lampy xenonowe.. a koszy niewiele wyzszy od dobrego hida lub nawet porownywalny.. a przetwornice spokojnie wchodza pod lampe tam gdzie ich miejsce.. i mozna wsadzic je po przykreceniu lampy ale pod lampa sa specjalne uchwyty zeby przykrecic przetwornice, wiec lepiej to zrobic przed wlozeniem lampy.  :-V W koncu bedzie lepiej widac bo ostatnio to myslalem ze na postojowkach jade.. a klosze czyste i dobre zarowki.  :-thank

co musiałes kupic i za ile by miec ori xenony?

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Zestaw HID Xenony
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 11, 2011, 22:30:16 pm »
Od kolego Zadka07 zakupilem soczewki z palnikami i starterami za 300zl komplet, bo po co kupowac cale lampy po 600+ za sztuke jak mozna podmienic soczewki skoro sie da.. i trafilem na "allegrze" przetwornice hella razem z palnikami za 170zl komplet.. wiec tanio bardzo. Przetwornice mialy juz koncowke pod d2s wiec startery mi zostaly no i 2 palniki mam na zapas. Spryski plaskie z bmw nowe po 80 zl/szt.. jeszcze nie kupowalem bo sie przejde do znajomego moze taniej zalatwi  :-gwizd i w sumie wiecej to inwencja tworcza  :-V. Zmienic baniaczek na plyn i pompke na wysokocisnieniowa.. ale czy ktorys policjant bedzie sprawdzal cisnienie? Jest, dziala to heyah.. ale jakby trzeba bylo to pompke wysokocis. mam bodajze za 30 zl kupilem jeszcze ze 2 lata temu..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

Sonix

  • Gość
Odp: Zestaw HID Xenony
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 14, 2011, 20:29:45 pm »
Da sie je tam przykleic bez rozbierania czegokolwiek, ja przykleilem przetwornice na silikon

Ale masz HIDy czy oryginalne?
 Nie macie zakłóceń po zapaleniu swiateł na radiu i na CB?

tomek8981

  • Gość
Odp: Zestaw HID Xenony
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 24, 2011, 01:40:27 am »
Witam odswieze temat mam kilka pytan
http://allegro.pl/zestaw-hid-xenon-xenony-ksenony-h1-h3-h4-h7-h11-i1837551786.html
http://allegro.pl/spryskiwacze-spryskiwacz-reflektorow-lamp-xenon-i1788036575.html
czy takie cos nadaje sie do x-type (wybieralem losowo przegladajac alledrogo bo i tak sie na tym nie znam) czy moze cos jeszcze jest potrzebne? jaka barwa swiatla jest waszym zdaniem najlepsza?
jesli macie jakies lepsze propozycje to bede wdzieczny pozdrawiam

zadek07

  • Gość
Odp: Zestaw HID Xenony
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 24, 2011, 07:56:26 am »
Ten zestaw HID moze byc, uwazam ze najlepsza barwa swiatla to 4300K, jest najbardziej biala i przypominajaca swiatlo dzienne. Co do spryskow to osobiscie bym czegos takiego nie zamontowal, to wyglada jak spryskiwacz z malucha. Moze zalozyc oryginalne spryskiwcze z tym ze koszt niemaly. A najlepiej jakies chowane innej opcji nie widze

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Zestaw HID Xenony
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 24, 2011, 11:34:50 am »
Dobrym rozwiazaniem jest to http://www.bmw-sklep.com.pl/pl/dysze-dysza-spryskiwacze-lamp-reflektorow-bmw-5-e39.html nie wyglada jak w maluchu, płasko i niewidocznie.. w kolorze zdrezaka juz w ogole nic nie widac. Mi sie udalo kupic taki zestaw razem z wezem za 80 zl. Tak sie trafilo slepej kurze ziarno  :-hehe  A mam pytanie odnosnie zbiornika  na plyn. Czy jest on taki sam w wersji ksenon jak i zwyklej? Bo ze zdjec na allegro wydaje sie ze roznia sie tylko pompka i miejsce na pompke jest w zwyklym zbiorniku.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

Sonix

  • Gość
Odp: Zestaw HID Xenony
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 24, 2011, 16:05:33 pm »
Na 99% te przetwornice z 2 linków będą ci zakłócać znacznie stacje radiowe, a CB to juz w 80%

zadek07, tez musisz miec zakłócenia tylko moze nie masz CB i o tym nie wiesz ;)

zadek07

  • Gość
Odp: Zestaw HID Xenony
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 24, 2011, 19:25:44 pm »
CB nie mam to fakt, ale radia mi napewno nie zakloca bo mam b.dobry zasieg. Znaczy ja wogole przetwornice mam inne jak podane w linku, ale naprawde nie wiem. 

Sonix

  • Gość
Odp: Zestaw HID Xenony
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 24, 2011, 20:59:29 pm »
Radio zakłóca gdy stacja ma slaby zasięg, a gdy włączysz światła, to jeszcze bardziej szumi. Jest tak na co niektórych stacjach, ale ogólnie jest to jeszcze znośne.
Problem z zakłócaniem CB jest juz poważniejszy. Przez zakłócenia tracimy 50-80% zasięgu na CB. Można ten problem rozwiązać tylko przez wymianę przetwornic na droższe.
Testowaliśmy i te tańsze przetwornice z allegro to strata czasu. Wsadziliśmy przetwornice CAN BUS za  120zł za szt. również były zakłócenia na CB, wprawdzie mniejsze bo ok. 20-40% ale były. Na stacjach radiowych było ok. Wiosek jest taki, ze można zainwestować w jeszcze lepsze przetwornice, z gwarancja sprzedawcy ze jak CB będzie szumieć to można oddać.
Są takie na allegro, ale nie chce robić pseudo reklamy. Trzeba testować, może akurat uda się dopasować taka przetwornice ze będzie odbierać bez zakłóceń. Testowane na radiu President Johny II ASC. Z tego co czytałem, to radio jest czułe na zakłócenia, ale w zasadzie jedno z najlepszych.  

tomek8981

  • Gość
Odp: Zestaw HID Xenony
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 27, 2011, 02:41:48 am »
dzięki za opinie
te spryskiwacze wyglądają śmiesznie to prawda ale jakieś muszą być... bardziej chodziło mi o ten zbiorniczek i osprzęt dysze można z bmw dokupić

sonix po czym poznałeś że będzie zakłócać ?  po cenie?. auto w UK wiec opcja reklamacji nie bardzo mi odpowiada masz jakieś sprawdzone przetwornice czy trzeba liczyć na szczęście?