Autor Wątek: Wyje - huczy w tylnym ukladzie jezdnym  (Przeczytany 2767 razy)

AMPOL

  • Gość
Wyje - huczy w tylnym ukladzie jezdnym
« dnia: Lipiec 24, 2011, 04:04:26 am »
 ??????
Od pewnego czasu słyszę podczas jazdy dziwny szum z tylnej części samochodu. Jest Lato a nie zima wiec to nie mróz. Myślałem ze to opony ale po wymianie na nowe nie ostało. Wymieniłem hamulce i tarcze , szumi nadal. Podniosłem samochód i pracował na 2000 obrotów. Dźwięk dochodził ze środkowej części okładu napędowego. Wykluczam łożyska. Czy ktoś ma w tej kwestii praktykę lub opinie?

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Wyje - huczy w tylnym ukladzie jezdnym
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2011, 10:48:56 am »
Sam sobie odpowiedziałeś jeśli nie łożyska i jest to głos buczenia z środka układu czyli główka mostu ma już dość najprawdopodobniej.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDY¦ by³ S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napêdzane LPG ;-) nastêpnie X350 4.2l +LPG oczywi¶cie ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),tera¼niejszo¶æ X358LWB 4,2 LPG.

Intruz

  • Gość
Odp: Wyje - huczy w tylnym ukladzie jezdnym
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2011, 21:36:29 pm »
??????
Od pewnego czasu słyszę podczas jazdy dziwny szum z tylnej części samochodu. Jest Lato a nie zima wiec to nie mróz. Myślałem ze to opony ale po wymianie na nowe nie ostało. Wymieniłem hamulce i tarcze , szumi nadal. Podniosłem samochód i pracował na 2000 obrotów. Dźwięk dochodził ze środkowej części okładu napędowego. Wykluczam łożyska. Czy ktoś ma w tej kwestii praktykę lub opinie?
A na jakiej podstawie wykluczasz łożyska?
Zazwyczaj w dyferencjale najwcześniej padają łożyska, następnie koła zębate ataku i koronowe...
Poziom oleju sprawdzałeś?

AMPOL

  • Gość
Odp: Wyje - huczy w tylnym ukladzie jezdnym
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2011, 18:42:26 pm »
Dziękuje za opinie , oleju nie sprawdzałem w moście. Chciałem w jakiś sposób przygotowany pojechać do mechanika. Ale ten dźwięk jest denerwujący i nie wiem czy w takich warunkach można nadal jeździć.
pozdrawiam kolegów.

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: Wyje - huczy w tylnym ukladzie jezdnym
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2011, 21:53:08 pm »
Zobacz czy nie masz zapieczonych zacisków od hamulców. Sprawdź czy masz olej w moście ( w ogóle czy jest most gdzieś mokry) jak nie to go nie ruszaj. W moście olej wymienia się maxymalnie co 150 000 km.