Autor Wątek: Czy trzeba rozbierać drzwi, żeby dostać się do klamki?  (Przeczytany 2638 razy)

MsSolton

  • Gość
Czy trzeba rozbierać drzwi, żeby dostać się do klamki?
« dnia: Lipiec 20, 2011, 22:22:52 pm »
Witam...dzisiaj podczas wysiadania z auta (2,5 V6 2004) w drzwiach od kierowcy podczas pociągnięcia dźwigni usłyszałem lekki trzask po czym zauważyłem, że nawaliła klamka otwierania, tzn. drzwi otwierają się normalnie, automatyczne zamykanie też jest ok, jednak klamka od pozostałych różni się już tym, że jest bezwładn :-tylkoa, nie odciąga ją powrotnie....domyślam się, że pękła mi jakaś sprężynka, która powodowała przyciąganie otwieranej klamki do pierwotnej postaci....stąd moje pytanie czy wie ktoś może jak się dostać do środka???Czy trzeba tapicerkę demontować???Czy jest to do naprawienia czy raczej musiałbym już gdzie się rozglądać za nową lub używką??? Z góry dzięki za wszelką pomoc. :-tylko

pryjom

  • Gość
Odp: Czy trzeba rozbierać drzwi, żeby dostać się do klamki?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2011, 22:08:54 pm »
ja na Twoim miejscu bym sciągną tapicerke bo tak możesz sie dostać do klamki i zobaczył bo może akurat bedzie to usterka do naprawienia w domowy sposób i jedynie bedzie Cie kosztowac troche czasu

MsSolton

  • Gość
Odp: Czy trzeba rozbierać drzwi, żeby dostać się do klamki?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2011, 09:49:51 am »
A czy wiesz może jak ją zdjąć???Jak się zabrać do niej bo nigdzie nie widać żadnych śrubek, itp.....czy czasem tapicerka nie jest montowana na zatrzaskach i przy demontażu może być lipa:(((.....????

zadek07

  • Gość
Odp: Czy trzeba rozbierać drzwi, żeby dostać się do klamki?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2011, 17:29:42 pm »
dam ci rade, jezeli ci to nie przeszkadza (mi tez sie to stalo) to daj sobie z tym spokoj bo napewno urwiesz jakies kolki albo mocowania kolkow i potem bedziesz musial kleic cudowac wiec daj soboe spokoj, kiedys przy okazji jakby sie cos zepsulo w drzwiach to sobie klamke zrobisz