Autor Wątek: Wycieraczki  (Przeczytany 5917 razy)

Kubary

  • Gość
Wycieraczki
« dnia: Lipiec 11, 2011, 23:26:30 pm »
Witam wszystkich jestem nowy na forum i mam pytanie odnośnie wycieraczek. Problem polega na tym ze nie działają wycieraczki jak włączę na czasowe i jak pryskam na szybę , ale jak włączę normalnie żeby działały cały czas to wszystko jest ok. Może ktoś wie co może być nie tak bezpiecznik sprawdzałem i jest ok . Auto pochodzi z 2002 roku. Z góry dzięki wszystkim za pomoc

Pozdrawiam

lexxus

  • Gość
Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2011, 23:43:49 pm »
Mam wrażenie że podobny objaw miałem wtedy gdy płynu w zbiorniczku było za mało - tzn kiedy paliła sie kontrolka poziomu płynu w zbiorniczku... to wtedy przy pryskaniu na szybę nie działały...

Kubary

  • Gość
Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2011, 23:48:30 pm »
Właśnie żadna kontrolka się nie pali wiec podejrzewam ze to nie to bo wtedy czasowe by działały a tez nie działają. może jakiś przekaźnik..

mar-fil

  • Gość
Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2011, 23:56:32 pm »
uważam przełącznik za uszkodzony, miałem podobnie i nie przekazywał ustawień na wycieraczki, wymieniłem i działa:)

Kubary

  • Gość
Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2011, 00:32:01 am »
chodzi ci o przełącznik przy kierownicy ?? czy przekaźnik ??

Kubary

  • Gość
Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2011, 13:07:28 pm »
Przełącznik wymieniony a czasowe nadal nie działają i jak się spryskuje szybę to tez wycieraczki nie działają. Ma ktoś może jakieś pomysły??

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2011, 16:18:08 pm »
Ale jak sie spryskuje szyby to nie macha..acz czasem machnie ale to jak mu sie podoba..chyba to zalezy od przelacznika czujnika deszczu, jak jest na auto to zamacha a jak inaczej to nie.. i to niemachanie juz zauwazylem w mondeo, caddy'm wiec pewnie to wada fordow.. wkurzajace strasznie.. a jak niedzialaja czasowki to poszukaj w przekaznikach.. moze bezpiecznikach..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Kubary

  • Gość
Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2011, 21:04:12 pm »
ja chyba nie mam czujnika deszczu. bezpiecznik jest ok bo sprawdzałem tylko nie wiem gdzie jest przekaźnik wycieraczek bo w instrukcji nie mogę znaleźć. Jak się spryskuje to nie działa i jak się pociągnie do siebie to też nie działa a powinny wycieraczki raz machnąć. Może ma ktoś jakiś schemat gdzie znajduje się ten przekaźnik??

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2011, 21:27:54 pm »
Sprawa przekaźników - od czego są- poruszona była w poniższym wątku :

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?PHPSESSID=b6fe60fedccd643fd6423a89d519e96d&topic=14328.0

Koledzy: kogutki oraz Rob_W byli tak uprzejmi że zamieścili tam schematy przekaźników znajdujących się w komorze silnika), różne dla różnych chyba roczników.
Wg mnie przekaźnik odpowiedzialny za wycieraczki to przekaźnik nr R1 (w schemacie zamieszczonym przez kogutki) lub R4 (w schemacie zamieszczonym przez kolegę Rob-a).
X-Type 2004, 2,0 D

Tomek999

  • Gość
Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2017, 17:17:55 pm »
Jaguar stype 2003 3.0 nie działają wycieraczki manetka wymieniona bezpieczniki całe przekaźniki sprawne jak w bezpiecznik się podpinam to działa bieg 1