Autor Wątek: problem z olejem na świecach  (Przeczytany 3943 razy)

sting86

  • Gość
problem z olejem na świecach
« dnia: Lipiec 10, 2011, 22:21:40 pm »
Witam

Ja się dalej męczę z moim autem. Nie mam już siły do niego. Niby nic się nie dzieje strasznego. Zapala się żółta kontrolka i koniec jazdy. Odcina go przy 3 tys. obrotów. Komputer mówi ze jest problem z czujnikiem spalania stukowego. Z tego co ustaliłem czujnik ten albo działa, albo nie działa. Nie może raz działać, a raz nie. Ale jak wymieniałem świece znalazłem olej na świecach ( w komorach świecowych). Wyczyściłem cewki. wydmuchnąłem olej i złożyłem. jeździłem jakieś 200 km i nic się nie zapalało. Ale problem powrócił. Dziwne to bo przecież olej jest izolatorem i nie powinien wpływać na prace układu zapłonowego, Ale wpływa. Pytanie moje takie. Czy są tam w kanałach uszczelki bo nigdzie nie mogę znaleźć. widziałem zdjęcia głowicy i wydaje mi się że nie mogą być połączone z uszczelką pokrywy zaworów. Jeśli ktoś miał podobny problem, albo wymieniał tą uszczelkę to niech piszę. gdzie kupił itd. Pomóżcie bo już nie mam siły do tego mojego kota.
Pozdrawiam. 

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: problem z olejem na świecach
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2011, 22:38:41 pm »
czy olej jest na ścinkach czy przy samej iskrze świecy?
jeżeli przy iskrze to prawdopodobnie masz problem z uszczelniaczem zaworów, który przepuszcza olej do komory spalania.
czy we wszystkich komorach jest ta sama sytuacja?

ps: musisz zawsze pisać o jaki silnik chodzi. przydatną informacja jest też przebieg, bo z postu tego nie wiadomo

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: problem z olejem na świecach
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2011, 00:27:47 am »
dodam swoje 3 grosze (chociaż może to jest całkowicie nie na temat)
słyszałem, że problem z pracą samochodu występuje czasami z powodu, że niektóre świece mają gwinty do samego końca, a inne tylko na części i potem takie podtoczenie, które uszczelnia świecę w gnieździe
Mój kumpel miał podobnie, że u niego na świecach z pełnym gwintem Jag nie pracował dobrze, a po zmianie na inne świece było OK.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

sting86

  • Gość
Odp: problem z olejem na świecach
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2011, 11:15:49 am »
no tak. przepraszam. silnik 3.0 przebieg w granicach 140 tys, a olej jest w komorach świec. między wkręconą świecą, a cewką.  :-K  
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2011, 11:20:33 am wysłana przez sting86 »

Cypis.bdg

  • Gość
Odp: problem z olejem na świecach
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2012, 01:00:10 am »
A jaki numer błędu był wyświetlany? Udało się rozwiązać problem? Ja mam podobny kłopot, czasem wyskakuje błąd P0333 - sygnał czujnika zbyt wysoki, bank 2. Czy ktoś wie, co to może oznaczać? Gdzie znajdują się czujniki stukowe, są dwa czy jeden? Mam X-Type 3.0

Cypis.bdg

  • Gość
Odp: problem z olejem na świecach
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2012, 00:05:34 am »
Wymieniłem czujnik i po problemie! Trochę kopania było, żeby się do niego dostać :/