Autor Wątek: x-type czarny lakier: jakie zabiegi na myjni na lato:)  (Przeczytany 2557 razy)

ktr

  • Gość
x-type czarny lakier: jakie zabiegi na myjni na lato:)
« dnia: Lipiec 09, 2011, 21:07:53 pm »
Są szanse na słońce, więc warto coś zrobić by x-type w kolorze czarnym ładnie wyglądał i godnie błyszczał się w słońcu. I nie chodzi tylko o usunięcie brudu, a więc o zwykłe mycie na myjni ręcznej. Taki zabieg sprawi jedynie, że auto będzie czyste... co więc zrobić, by auto było nie tylko czyste, ale i pięknie błyszczało i pięknie się prezentowało?

Jakie zabiegi polecacie? Co warto kupić naszemu pupilowi? Wszelkie opinie i rady mile widziane. Piszemy oczywiście tylko o myjni ręcznej, bo automatyczna (jeśli już) z założenia służy jedynie do usunięcia brudu.

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: x-type czarny lakier: jakie zabiegi na myjni na lato:)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2011, 05:56:42 am »
X-Type 2.0D 2005

ktr

  • Gość
Odp: x-type czarny lakier: jakie zabiegi na myjni na lato:)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2011, 09:50:25 am »
Wiecie co, zadzwoniłem do dosyć znanej myjni na warszawskim bemowie "Auto Styl" (Hery 25) i np. oni mają w ofercie coś takiego jak woskowanie: koloryzujący, teflon lub politura, od 30 do 40 zł za takie woskowanie. Ja się na tym zupełnie nie znam, czy ma ktoś z Was doświadczenia z takimi typami woskowania? Który wosk polecacie? Czy warto?

Jeśli chodzi o polerowanie to wszystkie kolory, oprócz czarnego:( Szkoda...

Zwykłe mycie + szyby od wewnątrz 26+15=41 zł.

Samemu mi się nie chce, więc raczej stawiałbym na myjnię ręczną.

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: x-type czarny lakier: jakie zabiegi na myjni na lato:)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2011, 18:10:35 pm »
Ja polecam:
1. standardowe, dokładne mycie całego samochody (bez wosków itp.). Wszystkie gąbki, ściereczki muszą być wolne od brudu, piasku itp by nie porysować lakieru (nie dla wszystkich to takie oczywiste)
Nadmiar wody ściągam gumą do tego przystosowaną. Nie zostawiam auta by samo wyschło.

2. polerowanie lakieru maszynowo (osobiście używam 3M- tu działam dwuetapowo:
                                  - pierwsze mleczko lekko, lekko ścierne usuwa wszelkie rysy (nie stosować zbyt często)
                                  - drugie mleczko to Finesse-it "final finish" nadaje niesamowity połysk.

Te trzy działania wystarczą by auto porządnie wyglądało.
Polecam także produkty Autoglym.

Koniecznie myć auto nie nagrzane od słońca, nie w upale, nienasłonecznione.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2011, 18:20:11 pm wysłana przez strawinski »

ktr

  • Gość
Odp: x-type czarny lakier: jakie zabiegi na myjni na lato:)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2011, 20:17:15 pm »
Tylko czemu oni nie robią polerowania koloru czarnego... woskowanie owszem, ale polerują wszystkie kolory poza czarnym.

zadek07

  • Gość
Odp: x-type czarny lakier: jakie zabiegi na myjni na lato:)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2011, 20:55:56 pm »
bo jest to najtrudniejszy kolor do wypolerowania (robi sie tzw hologram) i pewnie nie chce im sie bawic

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: x-type czarny lakier: jakie zabiegi na myjni na lato:)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2011, 22:26:35 pm »
Tylko czemu oni nie robią polerowania koloru czarnego... woskowanie owszem, ale polerują wszystkie kolory poza czarnym.
bo są ciency ;D,
wystarczy preparat na bazie alkoholu, który powoduje, że nie ma smug.