Autor Wątek: Źle złożony rozrząd? (x308)  (Przeczytany 4121 razy)

3style

  • Gość
Źle złożony rozrząd? (x308)
« dnia: Lipiec 06, 2011, 19:35:47 pm »
Witam.

Jakieś dwa miesiące temu wymieniłem kompletny rozrząd razem z pompą wody. Najpierw przy odpalaniu pojawiły się lekko falujące obroty, ale tylko przez moment. Teraz do tego doszły stuki w silniku. Mechanik wykluczył; katalizatory, sondy, cewki i świece, komputer pokazał p1111, czyli tez nic. Zamieszczam filmik, może mi podsuniecie coś na myśl:

http://www.youtube.com/watch?v=KnTGNIScUcg

Dodam, że dzieje się tak tylko na zimnym silniku. Czy jest możliwe, żeby było tak za sprawą źle złożonego rozrządu? Z góry dzięki za pomoc.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Źle złożony rozrząd? (x308)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2011, 21:49:20 pm »
Najpierw zerknij pod pokrywy, najłatwiej je ściągnąć. sprawdź czy górne napinacze nie są luźne, powinny być napięte. Jeśli coś z nimi jest nie tak, to niestety trzeba zdemontować przednią pokrywę i zobaczyć czy nic się nie zluzowało. Dawałeś nowe śruby do montażu napinaczy, łyżew, prowadnic?Może któraś pękła, niektóre mają klej i przez to są jednorazowego użytku. Nie brzmi dobrze ten silnik.. :'(
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Źle złożony rozrząd? (x308)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2011, 22:16:52 pm »
Ja mialem takie obroty jak odpialem sobie przeplywomierz powietrza (MAF). U niektorych osob, odpiecie przeplywomierza czasem pomaga (oznacza to wtedy, ze jest wadliwy). Sprawdz, czy lewe powietrze gdzies nie dochodzi/uchodzi.
Te stuki to w 40stej sekundzie sa? 
Na luzne lancuchy bym nie stawial, bo tam albo wszystko dziala, albo mogila w trybie instant. Mogily nie ma, do tego na cieplym jest w normie. Wiec rozrzad bym raczej odpuscil.
Nagrzany silnik dziala poprawnie? Nie masz spadkow mocy, czkawek itp?
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Źle złożony rozrząd? (x308)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2011, 22:22:15 pm »
Górne napinacze są hydrauliczne, więc jeśli nie działają prawidłowo, może coś stukać..
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

3style

  • Gość
Odp: Źle złożony rozrząd? (x308)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2011, 22:27:43 pm »
Żadnych spadków mocy i czkawek na ciepłym nie mam. Dziękuję bardzo za wskazówki. Jutro oddaje kota do weterynarza.

Pozdro.

booschmen

  • Gość
Odp: Źle złożony rozrząd? (x308)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2011, 23:53:08 pm »
Ja mialem ten sam problem w x300 tzn ze cos stukalo po zdjeciu glowicy okazalo sie iz peklo mocowanie pletwy prowadzacej lancuch rozrzadu i odkrecily sie sruby:/

3style

  • Gość
Odp: Źle złożony rozrząd? (x308)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2011, 08:54:36 am »
Cenna uwaga, przekażę razem z moim filmikiem mechanikowi.

booschmen

  • Gość
Odp: Źle złożony rozrząd? (x308)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2011, 20:00:11 pm »
Widzisz jak jestes z Krakowa to polecam Ci warsztat na ul Darwina to jest kolo cmentarza na grebalowie a jesli cos to mozesz zawsze zadzwonic do mnie 793281881 i jakos sie umowic to nawet Cie tam podprowadze bo to wlasnie tam robili mi mojego kotka co odkryli kilka innych usterek ktorych nawet serwis nie mogl znalezc.

3style

  • Gość
Odp: Źle złożony rozrząd? (x308)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2011, 21:48:08 pm »
Dzięki, jak coś to się tam wybiorę. Zapisze sobie Twój numer.

Pozdrawiam.

3style

  • Gość
Odp: Źle złożony rozrząd? (x308)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2013, 20:04:33 pm »
No więc problem już naprawiony jakiś czas temu. Pisze o tym, bo ktoś może mieć to samo. Stukał mi napinacz paska z dwóch powodów. Po pierwsze: wadliwie zamontowany nowy napinacz, po drugie fabrycznie krzywo ucięty pasek wielorowkowy. Po poprawie napinacza i montażu nowego paska silniczek chodzi jak zegarek :)