Autor Wątek: Mam problem z płytami w Kocie  (Przeczytany 3180 razy)

Trigojunior

  • Gość
Mam problem z płytami w Kocie
« dnia: Lipiec 02, 2011, 12:54:10 pm »
Witam wszystkich...

może mi ktoś podpowie co mam robić...

w napędzie siedzi płyta i nie chce wyjść. Tzn po naciśnięciu przycisku EJECT nic się nie dzieje...nie słychać nawet silniczka. Co gorsza płyty która jest w środku też nie czyta...

Cóż mogło się stać? Zacięło się coś czy silniczek padł?

Co teraz? Wyjmowanie radia i wizyta i magika?

Dajcie znać bo nienawidzę słuchać radia >:(

Trigojunior

  • Gość
Odp: Mam problem z płytami w Kocie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2011, 20:00:15 pm »
Nikt nic nie wie?

Cychol

  • Gość
Odp: Mam problem z płytami w Kocie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2011, 20:31:42 pm »
Każdy odtwarzacz slot loading ma możliwość mechanicznego, ręcznego wysunięcia płyty, poszukaj gdzieś w pobliżu płyty dziurki o średnicy około milimetra, włóż tam wyprostowany spinacz i wysuń płytę.

Trigojunior

  • Gość
Odp: Mam problem z płytami w Kocie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2011, 20:50:57 pm »
Ok, jutro poszukam choć nie kojarzę czegoś takiego...

tylko to rozwiąże problem płyty ale co mogło się stać że nie słychać nawet działania silniczka...i dlaczego nie czyta płyty ?

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Mam problem z płytami w Kocie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2011, 22:12:07 pm »
Sprobuj wyjac plytke jak kolega Cychol radzi.. acz nie zauwazylem nigdzie tam dziurki do wyciagania awaryjnego  plyty.. bez wyjecia calosci chyba sie nie obejdzie.  Moze sie wiazka odpiela.. moze opti sie wypielo..  Moze sie bezpiecznik upalil przy cd? Choc tam chyba nie ma bezpiecznika  ??????  Wyciagnij zagladnij do srodka.. moze sie zawiesil mechanizm po prostu..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

Offline kolo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Mam problem z płytami w Kocie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2011, 12:59:50 pm »
Witam. Spróbuj w ten sposób: naciśnij eject i delikatnie wkładaj drugą płytę. Ja tak raz miałem - zaciął się mechanizm. Pozdrawiam.

Cychol

  • Gość
Odp: Mam problem z płytami w Kocie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2011, 14:27:46 pm »
Jeżeli nie ma nigdzie dziurki, to czasem skrajnie po lewej, albo prawej stronie otworu do ładowania płyty znajduje się dźwignia do wyjmowania płyty, weź tak jak wyżej rozgięty (wyprostowany) spinacz i delikatnie poszukaj wsuwając go od samej skrajnej krawędzi idąc delikatnie do środka, oczywiście nie do samego środka, tylko po jakiś może centymetr od brzegu.

Trigojunior

  • Gość
Odp: Mam problem z płytami w Kocie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2011, 18:57:19 pm »
Problem rozwiązany :) okazało się że przycięła się płyta i musiałem trochę pogrzebać przy wlocie drucikiem :-thank Cychol

Zienek

  • Gość
Odp: Mam problem z płytami w Kocie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2011, 21:05:02 pm »
Ja ten problem 'naprawiłem' poprzez próbę dopchnięcia drugą płytą wkładaną jakby od góry. Zdaje się, że płyta, która jest w napędzie jakby haczy o jakąś górną krawędź, i jak się przyłoży np inną płytę, albo kartę kredytową do górnej krawędzi, to płyta wysuwa się bez problemu.

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 190
Odp: Mam problem z płytami w Kocie
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 18, 2017, 21:06:18 pm »
Może ktoś mi podpowie, jak zdemontować napęd? U mnie odtwarzacz nie chce przyjąć płyty. Dlatego chcę go wyciągnąć i dać do sprawdzenia. Wyciągnąłem popielniczkę, ale nie widzę dalszej drogi. Ktoś, coś?
krecik-adas