Autor Wątek: klima bulgocze przy skręcie  (Przeczytany 3787 razy)

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
klima bulgocze przy skręcie
« dnia: Czerwiec 29, 2011, 17:58:32 pm »
Przy normalnej jeździe nie ma problemu, wieje równo, ale jak ostrzej skręcę to jakby zaczynało z jednej strony dmuchać mocniej i coś się przelewa i bulgocze...
Wie ktoś, o co chodzi?



owczar

  • Gość
Odp: klima bulgocze przy skręcie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2011, 18:08:28 pm »
może pasek się ślizga i moc nie wystarczy?

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: klima bulgocze przy skręcie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2011, 20:13:41 pm »
Nie, pasek właśnie został wymieniony i w ogóle klima dmucha dziarsko, może jedynie słabszy nawiew na tył jest, ale generalnie daje radę. tylko to przelewanie...
zastanawiam się czy się coś nie skropliło jak jeździłem z klimą i otwartym dachem. Ma ktoś z kolegów pomysł what the fuck?

TYGRYS3

  • Gość
Odp: klima bulgocze przy skręcie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2011, 20:39:35 pm »
może masz zatkany odwadniacz i pełno wody w aucie  :-hehe

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: klima bulgocze przy skręcie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2011, 21:21:30 pm »
Znów pudło, w środku sucho. Ktoś jeszcze ma pomysł?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: klima bulgocze przy skręcie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2011, 17:29:07 pm »
hejka, jestes pewien czy to klima ktora oddaje dzwieki? czy dzwiek jest taki sam przy skrecienie w lewy i prawo?

ja bym na poczatku sprawdzil stan plynu w chlociny oraz czynniku w klimatyzacji. powodzenia !

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: klima bulgocze przy skręcie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2011, 00:25:21 am »
Hmm, szczerze mówiąc nie badałem zmian natężenia, brzmień i częstotliwości bulgotów pod kątem stron lewa/prawa ;D
Zdarza się to od czasu do czasu przy ostrym skręcie, poza tym jest OK. też mi przyszło do głowy, że może brakować czynnika chłodzącego w systemie, ale to przecież obieg zamknięty, nie powinien chyba generować chlupotania, które ewidentnie dobiega z nawiewów klimatyzacji.

Sugerujesz, żeby po prostu nabić klimę? Znasz jakiegoś speca od klimy w Wawie?

A chłodnicę już sprawdzałem, płynu nie brakuje.

PZDR

moryc25

  • Gość
Odp: klima bulgocze przy skręcie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2011, 18:59:17 pm »
Sprawdź, czy przypadkiem dostaje Ci się woda do wentylatora nadmuchu.

Cychol

  • Gość
Odp: klima bulgocze przy skręcie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2011, 19:03:39 pm »
Nie wiem jak jest w JAG-ach, ale w niektórych autach z szyberdachem, odprowadzenie wody potrafi się zapchać i stojąca tam woda może chlupać, no i dodatkowo czynić szkody w nadwoziu (korozja)

TYGRYS3

  • Gość
Odp: klima bulgocze przy skręcie
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 03, 2011, 19:39:47 pm »
może się zapchać i w autkach bez szyberdachu ,
ale kolega twierdzi że w aucie jest sucho (ale przeciez tego nie widać)
jedynie od spodu sprawdzić drożność wężyka  :- pojecia

Cychol

  • Gość
Odp: klima bulgocze przy skręcie
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 03, 2011, 19:50:18 pm »
Zgadza się, dopóki korozja na wylot nie przeżre blach w środku będzie sucho, będzie tylko chlupać...

Jag-Greenhorn

  • Gość
Odp: klima bulgocze przy skręcie
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 04, 2011, 00:06:47 am »
Ja to samo mam i dowiedzaialem sie ze to odplyw wody przy przedniej schybie (od zewnacz!). Trzeba kratke pod wycieraczkami odkrecic i da sie dojsc do odplywow. Czesto sie zapychaja i wtedy bulgocze. Musisz sie z tym pospieszyc bo woda moze do dmuchawic sie wlac  i potem zwarcie sie robi.

Pozdrowienia!

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: klima bulgocze przy skręcie
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 04, 2011, 18:24:36 pm »
No widzę, że się koledzy w deszczowy weekend do kompów wzięli...dzięki za uwagi.
a ja zanurkowałem w auto i okazało się, że jednak cieknie z lewego wentylatora, rozebrałem osłonę pod kierownicą i wylałem kubek wody, wentylator oszuszyłem i teraz jest prawie OK. Prawie, bo wentylatory dmą równo, ale niestety nie na twarz. Na boki, szybę i w nogi dmucha a środek nad panelem sterowania klimą się zablokował. Ma ktoś pojęcie, jak to zwalczyć? Wcześniej słabował mi nawiew na tył, ale ten środek z przodu walił po oczach zimnym, aż powieki łopotały a teraz padł.  ??????
 :-help
Inna sprawa to źródło tej wody w blowerze. Szyber jest suchutki, podszybie odkręciłem, tam też kropli wody nie znalazłem. Szyba się chyba delikatnie odkleja w lewym rogu i może to jest źródło problemów, choć z drugiej strony lało przez te kilka dni jak z cebra, dużo jeździłem i parkowałem na deszczu i nic się tym razem nie wlało. Chyba się trzeba będzie wtoczyć na podnośnik i zajrzeć, co i jak... A gdyby się okazało, że zatkane są odpływy klimy to jak je przeczyścić? Można dmuchnąć sprężonym powietrzem bez szkody dla systemu?

PZDR

e_gregor

  • Gość
Odp: klima bulgocze przy skręcie
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 05, 2011, 00:28:37 am »
Z tego co wiem ten model ma wadę fabryczną - woda leje się przez wlot powietrza w podszybiu z powodu łatwo zapychających się odpływów.

Cychol

  • Gość
Odp: klima bulgocze przy skręcie
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2011, 08:26:26 am »
Czyli wstępna diagnoza była prawidłowa - zapchane odpływy wody...  ;D