Autor Wątek: Potrzebny majster od kocura w okolicach Piły  (Przeczytany 3128 razy)

CELIBAT

  • Gość
Potrzebny majster od kocura w okolicach Piły
« dnia: Czerwiec 24, 2011, 21:18:20 pm »
Witam
Generalnie chcę sprawdzić automatyczną skrzynię biegów w S-Type - przegląd, diagnoza+ usuwanie usterek. Przeglądałem forum i nic nie mogę odszukać.....
Pzdr


 :-wstyd

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Potrzebny majster od kocura w okolicach Piły
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2011, 01:31:46 am »
hejka, to nie sa moje tereny wiec za bardzo sie nie orientuje, ale proponuje ze sie skontaktujesz z uzytkownikiem
"piotrwarsztat" on ma w pile warsztat i napewno sie zorientuje jakie sa specy na skrzynii w poblizu.

jakie masz problem ze skrzynii konkretnie?

CELIBAT

  • Gość
Odp: Potrzebny majster od kocura w okolicach Piły
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2011, 11:24:44 am »
Trochę poczytałem forum....
chcę ją sprawdzić i ewentualnie wymienić lub  dolać olej. To jest mój pierwszy automat i pierwszy Jaguar więc chcę się upewnić, że wszystko jest ok. Czasami dzieje się coś takiego:
przerzucam z P na D i nic się nie dzieje, wrzucam R i ponownie D i auto jedzie....
Biegi zmienia płynnie ale to jest moje osobiste odczucie dlatego chcę aby przejechał się kotem jakiś spec....
Planuję kilka długich tras w wakacje i chcę mieć sprawnego Jaga i cieszyć się jazdą....

 :-wstyd

CELIBAT

  • Gość
Odp: Potrzebny majster od kocura w okolicach Piły
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2011, 11:31:14 am »
Z tego co wyczytałem to z mechanikami jest różnie. Jakiś paproch przez wymianę oleju w skrzyni może ją uszkodzić. Prawdopodobnie muszę też wymienić tarcze, klocki i końcówki drążków - czy macie linki do zaufanych sklepów?

Z góry dziękuję 



 :-wstyd

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Potrzebny majster od kocura w okolicach Piły
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2011, 12:51:11 pm »
Hejka, to prawda. Co do wymianie oleju oraz (prawdopodobnie) regulacji linke przy skrzynii jednak nie potrzebujesz
fachowca od kotow, lecz fachowca od automatow. Skrzynia 5r55n to jednostka Ford, ktora jest dosc powszechna.

Co do zakup czesci mozesz smialo zaufac firmom, ktory sie w banerach na forum oglaszaja, naszych czlonkow maja
rabat na czesci w British Garage / 4x4 Partner, Jaguar-Czesci Bielsko-Biala oraz  JLR centrum. Sa takze sklepy
internetowy, ktory znajdziesz po wpisanie Czesci Jaguar w google.

Powodzenia!

CELIBAT

  • Gość
Odp: Potrzebny majster od kocura w okolicach Piły
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2011, 14:06:03 pm »
We wtorek pojadę do znajomego mechanika. Może on będzie znał fachowca od automatów w okolicy. W necie nie mogę odszukać - najbliżej Poznań ale to 130 km. Przyznam się - jestem laikiem jeżeli chodzi o forum - jak złapać kontakt z "piotrwarsztat"?




 :-wstyd

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Potrzebny majster od kocura w okolicach Piły
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2011, 12:50:00 pm »
jak złapać kontakt z "piotrwarsztat"?

kliknij tu: Kontakt do "piotrwarsztat"

CELIBAT

  • Gość
Odp: Potrzebny majster od kocura w okolicach Piły
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 28, 2011, 18:12:49 pm »
Dzięki za pomoc ;D