Autor Wątek: modernizacja deski rozdzielczej  (Przeczytany 3705 razy)

czeslaw

  • Gość
modernizacja deski rozdzielczej
« dnia: Czerwiec 18, 2011, 15:58:40 pm »
Kilka dni temu czyściłem mojego xsa i wpadlem na chytry pomysł a mianowicie czy deskę rozdzielczą da się ubrać w skurę :) oczywiScie drewno zostaje.Znalazłem tapicera byłem dzisiaj i gość miał dylemat po namyśle  zproponował mi że może mi zrobić wszystkie fotele część wewnętrzną oparcia i siedziska w kolorze górnej częsci deski (brąz)do tego tapicerka drzw itam gdzie jest imitacja skury i zagłówki .Deska to dla niego  :-nuts  za fotele i drzwi chce 550 funtów ale mnie męczy ta deska ,może ktoś ma jakieś doświadczenia albo wiedzę

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: modernizacja deski rozdzielczej
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2011, 16:13:07 pm »
siema
nie pomogę Ci w sprawach technicznych, bo sam mam Jaga od kilku dni i się poprostu narazie na nim mało znam, ale czy gra jest wogóle warta świeczki?
Nie wiem jaką masz wersję wyposażenia swojego kota, ale akurat dla mnie skóra się tak średnio w samochodach podoba. Może i wygląd jest czasami lepszy, ale skóra ma też swoje minusy.
Słabsze trzymanie boczne (na skórze poprostu bardziej się ślizga zadek), bardziej się nagrzewa na słońcu niż zwykła tapicerka, w zimę za to jak siada się do zimnego auta to jest nieprzyjemnie zimno w d..., skóra bardziej się poci w tych miejscach gdzie się styka ze skórą, no i sama pielęgnacja skóry jest bardziej wymagająca. A poza tym to samochodowa skóra to nie jest przecież taka sama skóra jakiej się używa np. na skórzaną odzież. To jest zwykły skaj!!! tylko tak się nazywa.
Ja sam mam skórę w swoim kocie i akurat w tym samochodzie wygląda o wiele lepiej niż jaguarowska tapicerka welurowa, ale w innych autach są nawet ładniejsze zwykłe tapicery od skórzanych i wtedy napewno wolałbym taką niż skórę.
No a poza tym to też Cię to bedzie trochę kosztować.
Myślę, że każdy mechanik lakiernik Ci deskę wyjmie za ok. 500PLN i sobie ją dasz do tapicera i potem Ci mechanik włoży. Czyli według mnie operacja nie jest jakaś niewykonalna - raczej prosta sprawa.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

czeslaw

  • Gość
Odp: modernizacja deski rozdzielczej
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2011, 17:20:56 pm »
Jest kilka spraw do wyjaśnienia : skurzaną tapicerkę mam jasną a chodzi o wymianę części środkowej foteli na taki kolor jak jest w górnej cześci deski czyli brąz .To że zimą jest żimno w d...to na 10 -15 sekun przed wejsciem do auta włączam podgrzewanie foteli i jest miło.Pozwole sobie nie zgodzić się w sprawie skura a skay skaj jest na drzwiach zagłówki ,boczne i tylne częsci foteli natomiast ta częsc na której siedzimy to SKURA  możesz to sprawdzić zaglądnij do wnętrza tyknej kieszeni fotela przedniego i zobaczysz co tam jest .ale bardziej chodzi mi o infirmacje o desce którą sam wymontuję bez problemu tylko ta skura :-za

czeslaw

  • Gość
Odp: modernizacja deski rozdzielczej
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2011, 17:27:05 pm »
 :oSPRAWDZIŁEM W SŁOWNIKU JAK POPRAWNIE PISZE SIĘ SKÓRA I TERAZ WIEM ŻE ZROBIŁEM BABOLA ale tak jest jak pisze się po polsku od czasu do czasu :-K

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: modernizacja deski rozdzielczej
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2011, 18:13:52 pm »
no to nie wiem o co wogóle pytasz...
jeżeli poradzisz sobie z wyjęciem deski to w czym problem?
Nie wiesz czy skóra się wogóle nadaje do obszycia deski????
Ja pracowałem na parkingu w USA 2 lata i jeździłem wieloma autami, które miały w skórze deski i wszystko z nimi było OK. Nie zauważyłęm żadnych minusów takiego rozwiązania. Jak masz kasę na taką operację to nic nie stoi moim zdaniem na przeszkodzie.
No i deska w skórze z odpowiednimi przeszyciami ma swój urok.
Popatrz sobie na lepsze wersje BMW albo Merca lub nawet Bentleya i sam zobaczysz o czym mówię.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

zadek07

  • Gość
Odp: modernizacja deski rozdzielczej
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2011, 18:54:06 pm »
Stary kup sobie XJ-a bedziesz mial problem z glowy, wykoncznie medzy X-type a XJ-em to niebo a ziemia. Wedlug mnie szkoda pakowac kase, lepiej zbierac na cos lepszego

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: modernizacja deski rozdzielczej
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2011, 20:31:53 pm »
XJ to zupełnie inna bajka
zgadzam się z przedmówcą
ale tam masz dużo większe silniki, więc koszty eksploatacji wzrosną znacznie.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

czeslaw

  • Gość
Odp: modernizacja deski rozdzielczej
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2011, 08:59:31 am »
No dzięki chciałem dowiedzieć się czy ktoś ma jakieś doświadczenie w modernizacji deski a dowiedziałem się że mam zmienić auto na xj :-hehe .Narazie zostanę przy Xsiei jeśli jednak zrealizuję swój pomysł to się podzielę wiedzą i fotkami Pozdrawiam

zadek07

  • Gość
Odp: modernizacja deski rozdzielczej
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 19, 2011, 11:47:20 am »
mozna ale po co? Ten skaj nie wyglada tragicznie. A skora jej nie bedziesz natluszczal to ci popeka z czasem i bedzie wygladac jeszcze gorzej