Autor Wątek: Tulejki ale ile i jakie ????  (Przeczytany 1671 razy)

dziej076

  • Gość
Tulejki ale ile i jakie ????
« dnia: Czerwiec 14, 2011, 20:30:11 pm »
Hej witam wszystkich w kolejnym odcinku z serri - Zrob to sam nie daj zarobic mechanikowi -  hihihihihih ;D
Juz na wstepie mam takie pytanko do znawcow tematu a mianowicie :
Moj kotek niemilosiernie zdziera mi opony w tylnym zawieszeniu tylna lewa to totalna masakra po 2 tygodniach na drodze i tak idac po tropie wydedukowalem ze nalezaloby sprawdzic zbieznosc kol i kierownicy plus geometrie kol --- tak tez zrobilem jjj jest do dupy hihihihi idac dalej tym tropem wpadlem na wahacze i tu zdziwnienie przeciez pomimo ustawienia zbieznosci nadal drze kola a wiec tulejki ( tutaj dodam iz w innym watku znalazlem info o strasznym trzeszczeniu tylnego zawieszenia kota ) wd 40 nie pomoze to nie gumy a wlasnie tulejki na wahaczach ale to tak na marginesie sprawy .Do czego daze mam pytanko czy ma moze ktos schemat budowy tylnego zawiesz\enia w s typie ???? Lub wie ktos moze ile tulejek i jakie nalezy wymienic w tylnych wahaczach ??? Na ewentualne komentarze typu wymien wahacz lub cos w tym stylu odpowiadam iz wymiana wahacza w szkocji dla s typa to niebagatelna kwota ok 1000 £ dlatego ze sam wahacz jest cholernie drogi .Tak wiec tuleji rozwiarza sprawe zwazajac na fakt iz mam odpowiednia prase do ich wyciagniecia i wlozenia nowych .Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc .Pozdrawam z krainy deszczowcow ---- SZKOCJI -----
dziej :-super

rodger

  • Gość
Odp: Tulejki ale ile i jakie ????
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2011, 17:07:17 pm »
2 wahacze na stronę z tyłu (górny i dolny), łącznik stabilizatora, drążek do ustawienia zbieżności, drążek stabilizatora z gumą. Jak poszperasz na allegro to znajdziesz te części. Fakt zawieszenie do tyłu kosztuje 1000GBP można regenerować taniej (masz link niżej) i zdjęcie sanek
http://www.britishparts.co.uk/.sc/ms/cat/Jaguar%20S%20Type--Steering-Suspension/4

P.S.
Co za mechanik ustawia zbieżność na zawiasie z luzami :/ gratulacje dla niego