Autor Wątek: Panele w drzwiach.  (Przeczytany 4498 razy)

3style

  • Gość
Panele w drzwiach.
« dnia: Maj 23, 2011, 17:08:20 pm »
Witam.

Otóż mego kota dotknęła typowa wada tychże. Delikatne pęknięcia na drewnianym panelu drzwi kierowcy się jawią. Wie ktoś jak je zdemontować? Chciałbym je oddać do renowacji. Myślałem kupić gdzieś, ale trafienie tego samego koloru graniczy z cudem. Jest w mojej okolicy co prawda jeden angol w dobrym stanie, ale typ chce tylko całościowo sprzedać. Dzięki z góry za pomoc.

Pzdr.

Oktawian80

  • Gość
Odp: Panele w drzwiach.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2011, 17:31:42 pm »
podaj jaki masz model ;D

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Panele w drzwiach.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2011, 20:20:03 pm »
Panele trzeba zdjąć i oddać do renowacji. Myślę że zwykły stolarz da sobie radę.
Trzeba zerwać warstwę lakieru i polakierować na nowo. Mnie też to czeka.
To nie pęka drewno tylko lakier.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

3style

  • Gość
Odp: Panele w drzwiach.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2011, 20:43:00 pm »
podaj jaki masz model ;D

Widnieje w podpisie  :-chyt x308. Rozumiem, że trzeba je zdjąć. Tylko czy ktoś to robił? Jeżeli tak, to jak to się robi, żeby nie uszkodzić reszty drzwi ani samego drewna?

Pozdro.

__ceva__

  • Gość
Odp: Panele w drzwiach.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2011, 23:28:55 pm »
Panel drewniany jest mocowany w poszyciu wewnętrznym drzwi m.in. na metalowych spinkach. Spinki te w ilości dwóch znajdują się bliżej tylnej krawędzi drzwi. Bliżej środka drzwi panel od spodu panel ma dwa uchwyty które mocują panel i "boczek" do zespołu klamki wewnętrznej. W przedniej części panel znajduje się pod wnęką klamki wewnętrznej (mocowana na jeden wkręt pod zaślepką). Po zdemontowaniu wnęki klamki panel powinien w tylnej części dać się "oderwać" od "boczka" i po wypięciu ze spinek bez zbytniego odchylania trzeba go wysunąć do tyłu z zaczepów.
Ja demontowałem go przeważnie razem z poszyciem wewnętrznym drzwi. Czyli wykręcamy dwa wkręty (klamka i pod podłokietnikiem z przodu). Dolną część "boczka" wyczepiamy z plastikowych spinek oraz następnie metalowej spinki (dość mocno trzyma) w tylnej części podłokietnika i podnosząc lekko w górę cały boczek wysuwamy go do tyłu.

3style

  • Gość
Odp: Panele w drzwiach.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2011, 19:04:32 pm »
Dzięki wielkie.

Pozdrawiam.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 481
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Panele w drzwiach.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2013, 18:07:48 pm »
Witam,
Usiłuję zdjąć tapicerkę z drzwi kierowcy - poprzedni właściciel naderwał ją w dolnej części i chciałbym to poprawić. Powyżej napisano o dwóch wkrętach z których jeden, ten we wnęce klamki, osłonięty jest zaślepką. Zakładam że ta zaślepka to plastikowe kółeczko śrdnicy ok 10 mm mniej więcej w środkowej części wnęki klamki. Czy ta zaślepka jest jednorazowa ? Usiłowałem to jakoś podważyć, wydłubać itp, nie widzę żadnego miejsca gdzie mógłbym włożyć coś płaskiego i poważyć to kółko.
Czy ktoś wie jak to wyjąć nie niszcząc przy tym zbyt wiele ?
Przy okazji chciałbym rzucić okiem na głośniki - wygląda na to że niskotonowy przykręcony jest do tapicerki a nie do konstrukcji drzwi. Zastanawiam się czy by tego nie zmienić i zamontować głośnik na jakimś dystansie bezpośrednio do konstrukcji drzwi i przy okazji je wygłuszyć dodatkowo.
Piotr