Autor Wątek: kłopoty z hamulcami  (Przeczytany 3574 razy)

jarekd

  • Gość
kłopoty z hamulcami
« dnia: Sierpień 09, 2014, 13:47:03 pm »
Witam pomocy mam problem najpierw było brak hamowania (twardy pedał)po wymianie pompy wacum  bez zmian po wymianie serwo hamulce wruciły,ale potrafią się zablokować i dłuższy czas trzymają tarcze robią się gorące i wzrasta apetyt na paliwo,ale to normalne .Może ktoś miał coś podobnego i się podzieli co z tym zrobić ,bo mechanicy rozkładają ręce a jeszcze jedono zgodnie twierdzą że układ cały odpowietrzony.Pozdrawiam

eMWuGSM

  • Gość
Odp: kłopoty z hamulcami
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2014, 03:00:18 am »
Połączyć się z pompą ABS, ciekawe co wypluje.
Stawiam na C1310.

BTW.
Kiedy poprzednio był wymieniany CAŁY płyn w układzie hamulcowym i na jaki?
Jak wygląda zawartość zbiorniczka płynu hamulcowego (nie widać jakiś osadów/szlamu)?
Masz kota z EU czy USA?

enter84

  • Gość
Odp: kłopoty z hamulcami
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2014, 09:52:18 am »
A sprawdzałeś czy tłoczki w zacisku hamulcowym się cofają?
Nie jest to może bezpośrednia przyczyna ale nie zaszkodzi sprawdzić

jarekd

  • Gość
Odp: kłopoty z hamulcami
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2014, 21:48:43 pm »
Dziękuje koledzy za odzew po przejściowych kłopotach zablokowało 4 koła musiałem wzywać lawetę.Dzisiaj właśnie odebrałem kotka od weterynarza i wszystko działa na pytanie co zrobili powiedział tajemnica ,ale nie oddawaj zwierzaczka partaczom.Jeśli będzie dobrze dalej podam telefon do weterynarzy. Pozdrawiam :-W

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: kłopoty z hamulcami
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2014, 01:33:40 am »
No nie wiem czy chcialbym telefon do mechanika  który nie chce  powiedziec co naprawił...

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: kłopoty z hamulcami
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2014, 10:17:49 am »
Czy wszystkie koła się blokują i robią gorące? Może jakieś konkretne? Warto byłoby przejrzeć zaciski. Wyczyścić je, dokładnie przesmarować tłoczek, jeśli nie pomoże to go wymienić.  :-V
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

eMWuGSM

  • Gość
Odp: kłopoty z hamulcami
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2014, 11:51:50 am »
Problemy z zaciskami dotyczą szczególnie modeli do 2005 (zaciski tylne), problem znany z Kangoo i Mondeo MK3, zapekają się tłoczki i sprężyny ręcznego..

Często siadają pompy ABS (blok elektrozaworów i/lub sterowanie nimi) jeśli nie wymienia się płynu tak jak w zaleceniach, widzialem już czarno-rdzawy płyn w X-ach, a to prosta droga do problemów w ukł. hamulcowym.

Kolejna sprawa to sam płyn, w X-Type w zależności od rynku są stosowane rożne płyny. W Amerykańskich DOT-4, a w europejskich SUPER DOT-4 (W Polsce częściej spotykany jako DOT-4 ESP, np. Girling, TRW). Nie wiem z czego wynika ta różnica (może w USA nie mają DOT-4 ESP?), ale same płyny różnią się temperaturą wrzenia (DOT-4 ESP ma nieco podwyższoną). Nie mniej jednak co 2 lata warto wymienić płyn (koszt około 250zł z robocizną)