Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

problem z hamulcami - czy elektr. pompka działa przy każdym naciśnięciu pedału?

<< < (3/4) > >>

Demo:
Wlasnie jestem po wymianie gruchy wraz z odpowietrzeniem wszystkich kol, wykrzyknik w czerwonym polu dalej sie zapala po kazdorazowym nacisnieciu hamulca i komunikat PAO dalej pokazuje w VCM. Mysle czy by nie oczyscic czujnikow w kolach bo wszystkie klocki mam dobre wiec chyba zaczne od tego.

Demo:
Już sprawa rozwiązana, zdjalem dziś przednie lewe koło i sprawdziłem podpięcie czujnika, okazało się że nie był do końca wsunięty. Wypiałem, oczyściłem styki, spialem i działa, żadna kontrolka się już nie pali, vcm też czysty. Pozdrawiam.

Gonzalles:
Czyli kłania się stara zasada: sprawdź najpierw rzeczy , które mają wpływ na usterkę, ale najmniej ważą/ w portfelu i robociźnie/.

wtom:
tylko, że ta druga sprawa nie miała związku z niskim ciśnieniem z gruchy. więc koszt i tak był nieunikniony.

Demo:
Dokladnie, i tak i tak mialem gruche do wymiany bo nabijala sie juz po 1 nacisnieciu hamulca takze nie patrzylem juz na kontrolke ze sie pali (choc i tak z poczatku myslalem ze pali sie od zuzytej gruchy). Gdyby normalnie mi nabijala po 5 czy 6 nacisnieciu hamulca to naturalnie szukal bym usterki w klockach lub kablach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej