Autor Wątek: wibracje w kierownicy podczas hamowania od 120 km/h w góre  (Przeczytany 11554 razy)

kusfelan

  • Gość
wibracje w kierownicy podczas hamowania od 120 km/h w góre
« dnia: Maj 15, 2011, 12:35:06 pm »
Witam.
nie wiem dlaczego sie tak narobilo opony, tarcze i klocki sa nowe. po wymianie wszystko bylo oki. drgania kierownicy mam tylko podczas hamowania ,jadac 100 km/h jest oki ale 120 i wiecje sa juz drgania . z czego to sie bierze

lexxus

  • Gość
Odp: wibracje w kierownicy podczas hamowania od 120 km/h w góre
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2011, 13:33:12 pm »
Jeśli tarcze są ok to zostają felgi i opony , u mnie oponki są już na finiszu i tez powodują bicie podczas ostrego hamowania, myślę że krzywą felgę czułbyś cały czas więc stawiam na to że któraś z przednich opon jest krzywo przytarta...

zadek07

  • Gość
Odp: wibracje w kierownicy podczas hamowania od 120 km/h w góre
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2011, 13:36:51 pm »
Wyglada mi to na slabej jakosci tarcze. Gdzies na dluzszej trasie musiales porzadnie nagrzac te tarcze i sie odksztalcily ,stad te wibracje. Na tarczach i klockach uwazam ze nie ma co zalowac kasy. Mojemu znajomemu kiedys jakis mechanior zalozyl jakies tak daremne tarcze ze pedal hamulca plywal podczas hamowania jak w autach z absem a w tym aucie nie bylo absu :D
Tak jak kolega pisze moga to byc felgi, ale jezeli przed wymiana nic nie drgalo to jednak obstawiam tarcze

KratekPL

  • Gość
Odp: wibracje w kierownicy podczas hamowania od 120 km/h w góre
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2011, 14:20:11 pm »
zapraszam do Zawiercia, jeśli to coś od kół na pewno zaradzimy :)

kusfelan

  • Gość
Odp: wibracje w kierownicy podczas hamowania od 120 km/h w góre
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2011, 15:04:59 pm »
no no , dziekuje za zaproszenie:)
warsztaty mam blizej, ja narazie chce sie zorientowac w temacie by nie dac sie naciagnac na wymiane calego zawieszenia :)
dodam jeszcze ze auto jest po kilku dniowym przegladzie technicznym

zadek07

  • Gość
Odp: wibracje w kierownicy podczas hamowania od 120 km/h w góre
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2011, 15:43:17 pm »
jakiej firmy sa nowe tarcze?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: wibracje w kierownicy podczas hamowania od 120 km/h w góre
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2011, 16:33:29 pm »
sprobuj zmieniec kol z tyl na przod i zobacz czy cos sie zmieni. jezeli tak, to masz problem z kolami/oponami,
jezeli dalej bedzie to sam trzeba dalej szukac.

zadek07

  • Gość
Odp: wibracje w kierownicy podczas hamowania od 120 km/h w góre
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 15, 2011, 17:11:13 pm »
jak z tylu sa tez zle wywazone to nic nie da. Jedz wywazyc kola biora chyba 5zl od kola

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: wibracje w kierownicy podczas hamowania od 120 km/h w góre
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2011, 18:50:28 pm »
Ja obstawiam krzywe tarcze bo mialem to samo. Wymienilem caly zestaw (tarcze i klocki) i jak reka odjał. A i hamuje piekniej.  :-V
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

KratekPL

  • Gość
Odp: wibracje w kierownicy podczas hamowania od 120 km/h w góre
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2011, 20:31:20 pm »
jeśli nie masz oryginalnych felg sprawdź czy masz pierścienie centrujące odpowiednie jeśli są w ogóle, to przy okazji ponownego wyważenia bo zawsze najlepiej zaczynać od najtańszych operacji :) jak będzie Ci ktoś wyważał koło niech zwrócą uwage na opony jak idą na wyważarce + wiadomo na felgi też.

pioorlin

  • Gość
Odp: wibracje w kierownicy podczas hamowania od 120 km/h w góre
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2011, 11:45:01 am »
U mnie też był kiedyś taki objaw. Przyczyną okazały się opony!

Offline aru

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 659
Odp: wibracje w kierownicy podczas hamowania od 120 km/h w góre
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2011, 11:54:27 am »
Miałem podobne objawy po zmianie tarcz i klocków z przodu i po przejechaniu kilkuset kilometrów. Podjechałem do warszatatu i okazało się, że to tarcze (wadliwy egzemplarz?). Zostały wymienione i problem zniknął.
XK8 (X100) 4.2 V8

Rob_W

  • Gość
Odp: wibracje w kierownicy podczas hamowania od 120 km/h w góre
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2011, 23:52:12 pm »
U mnie były takie efekty wczesną wiosną - oczyszczenie felg i wyważenie pomogły jak ręką odjął :-)

barni

  • Gość
Odp: wibracje w kierownicy podczas hamowania od 120 km/h w góre
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 20, 2011, 17:57:59 pm »
Pytanie gwoli opisu - wibruje przy hamowaniu, czy powyżej 120km/h ? Czy tylko jak hamujesz od 120km do zera ?
Jeżeli przy hamowaniu stawiam rowniez na tarcze, moze byly niskiej jakosci i powykrzywialy sie jak na rozgrzanych wjechales w jakąś wodę.
Jeżeli przy dużej prędkości to zdecydowanie wyważenie lub opona, niech sprawdzą na wyważarce jeszcze raz wszystkie kola. Moze opona miala jakas wade fabryczna albo wjechałeś w jakąs dużą dziurę i  zrobił się "bąbel" od wewnętrznej strony ?

BOGDA

  • Gość
Odp: wibracje w kierownicy podczas hamowania od 120 km/h w góre
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 28, 2011, 23:40:08 pm »
Miałem podobne objawy po zmianie tarcz i klocków z przodu i po przejechaniu kilkuset kilometrów. Podjechałem do warszatatu i okazało się, że to tarcze (wadliwy egzemplarz?). Zostały wymienione i problem zniknął.

zdradzisz nam jakiej firmy były te wadliwe tarcze ?