Autor Wątek: Problem z silnikiem 2,7  (Przeczytany 2693 razy)

Racepl

  • Gość
Problem z silnikiem 2,7
« dnia: Maj 12, 2011, 23:19:02 pm »
Witam. Mam problem z Jagiem S-type 2,7 diesel:). Przebieg 220tys. wszystko było ok do momentu jak zaczął chodzić tzn. pojawił się odczuwalny wzrost mocy. Samochód ciągnął od dołu niestety tylko przez kilka dni. Teraz jest tak jak było odkąd go kupiłem tzn. po zmianie biegu nic i za chwile czuć, poniżej 2000 tys obrotów ciągnie przez pół tego co było. Podczas rocznej eksploatacji zdarzyło się 4 razy że auto zaczęło szarpać podczas jazdy (jakby nie chodził na wszystkie) i po ok 30sek. chodziło normalnie. Teraz porównując pracę silnika z tym co było stwierdzam że auto jest słabsze, niechętnie wkręca się na obroty od 3500 tys słabo czuć przyspieszenie. (przedtem momentalnie było 4500!). Ponad to wszystko da się usłyszeć, jak chodzi to w ogóle silnik ma inne brzmienie (bardziej basowe, słychać moc:) W związku z tym poproszę o jakieś porady za co się brać po kolei. Kiedyś wywalił błąd wtrysku. Dodam, że auto czasem zadymi na czarno z lewej rury a czasem w ogóle. Może zacząć od EGR? Liczę na Waszą fachowość:)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Problem z silnikiem 2,7
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2011, 23:26:43 pm »
:-witamy serdecznie na JaguarForumPoland.

Brzmi jak zagadka, chyba pierwszy krok to wlaczenie skanera i odczytac mu bledy. Zrobiles to?

Racepl

  • Gość
Odp: Problem z silnikiem 2,7
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2011, 23:38:04 pm »
Mam skaner ale z allegro:) Różne programy i wywaliło 3 m-ce temu check , nie pamietam kodu (mam gdzies zapisany) jak sprawdzalem to bylo wlasnie "nieprawidlowa praca wtrysku" później problem znikl. Jutro zrobie znowu scana.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Problem z silnikiem 2,7
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2011, 23:50:43 pm »
jak bedziesz mial kody to podaj, zobaczymy dalej  ;)

Racepl

  • Gość
Odp: Problem z silnikiem 2,7
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2011, 18:44:33 pm »
Dziś przeleciałem kilkoma programami ale nie wykryto żadnego błędu. Co możesz doradzić?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Problem z silnikiem 2,7
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2011, 19:23:07 pm »
hej, pomyslu nie mam. jezeli zrobiles scan i nie pokazalo sie zadnego kodu, to znaczy ze twoj scan nie dziala.
za kazdym razem powinno sie wyswietalc conajmnie P1000 albo P 1111 (Diagnostic cycle).

Z daleka trudno ustalic, jak twoj silnik sie zachowuje i brzmi, a czasem mamy takze subjetywnie odczucie.

Czy twoj auto posiada filtra czastek stalych?

Racepl

  • Gość
Odp: Problem z silnikiem 2,7
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2011, 21:30:13 pm »
Błąd pokazywal sie tylko wtedy jak wychodzil check na desce. Wtedy to bylo zawsze to samo, cos P...  (cos z wtryskiem), po 3 skasowaniu zniknął. Po ostatnim skasowaniu juz sie nie zapalil. Czasem (3 dni w m-cu) chodzi tak jaklby mial z 50 koni wiecej). Stad moja prosba o mozliwa przyczyne. Nie wiem czy ma filtr czast. Jak on wyglada? Acha i to nie są tylko moje odczucia bo juz sie do niego przyzwyczailem i wiem ze jak chodzi to ciągnie od dołu, jest elastyczny nie wymaga redukcji i wogóle gniecie w fotel.

Racepl

  • Gość
Odp: Problem z silnikiem 2,7
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2011, 12:04:22 pm »
Aktualnie auto chodzi dobrze. Nic nie zadymi nawet gdy zimny i pod obciążeniem. Problem znikł więc nic nie grzebie. Swoją drogą ciekawe czego to wina, mam tylko nadzieję, że problem nie wróci:) Czy ktoś "testował" swojego jaga 2.7 na max. pręd.?