Autor Wątek: Opony typu Run FLat, RSC - Opinie.  (Przeczytany 7502 razy)

Offline Fishman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Opony typu Run FLat, RSC - Opinie.
« dnia: Marzec 16, 2011, 08:48:55 am »
Witajcie.
Potrzebuje waszej opini o oponach Run flat, RSC.
Czy ktoś z Was ma doświadczenia z nimi związanymi? Polecacie czy odradzacie?
Chodzi mi glównie o opony na felgę 17, ale inne też mile widziane.

Ps. Ja planuje założyć 245/50 17 RSC do mojego XK8. Są różne opinie ale mam wrażenie że wszystkie negatywne odnoszą się do felg 19, 18 z bardzo niskim profilem. Wybaczcie że posiłkuję się waszym forum, ale na XK nie doczekał bym się chyba odpowiedzi...
Pozdrawiam, Fishman.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Opony typu Run FLat, RSC - Opinie.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2011, 10:50:36 am »
Według mnie szkoda kasy.
6-7 lat temu kupiłem RunFlaty Pirelli Eufori@. Opona mogła chyba 150km przejechać przy zerowym ciśnieniu i jeszcze zanim zejdzie do tego zera. Niestety dzięki wzmocnieniu boków opona jest twardsza, co wiąże się za zmniejszeniem komfortu.
Drogi trzymały się super, bokami można latać. Kolejny minus bardzo szybko się zużywały. Z tego co wiem to np. użytkownicy Mini zastępują RunFlaty zwykłymi oponami (tu RunFlat jest seryjnie).
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline aru

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 659
Odp: Opony typu Run FLat, RSC - Opinie.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2011, 14:35:30 pm »
Ja założyłem do XK8 zimówki Bridgestone 245/50/17 Run Flat. Są rzeczywiście sporo twardsze - zdecydowanie bardziej czuję, że jeżdżę po polskich drogach.
Poza tym nie wiem na ile to zbieg okoliczności, ale kilka tygodni po zmianie na run flaty zaczęło mi stukać tylne zawieszenie. W warsztacie powiedzieli, że amortyzator do wymiany.  :-cry
Letnie będę chciał założyć bez run flat, ale mam problem żeby znaleźć takie opony. Zalecanych Pirelli nigdzie nie ma, a Bridgestone tylko run flat...
XK8 (X100) 4.2 V8

hubertus

  • Gość
Odp: Opony typu Run FLat, RSC - Opinie.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2011, 14:52:32 pm »
jedyne wyjście, ku ;Dpić x type

Offline Fishman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Opony typu Run FLat, RSC - Opinie.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2011, 19:56:49 pm »
Dziękuję za rady. Kupiłęm normalne Pirelki.

rodger

  • Gość
Odp: Opony typu Run FLat, RSC - Opinie.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2011, 22:10:52 pm »
W sumie to ja słyszałem dwie opinie o run flat, sam nie jeździłem ale znajomi mówią tak:
1) Ci co mają benzynę w żyłach mówią, że jest ciężka, nie trzyma i jest droga.
2) Ci co jeżdżą z rodzinami lub serwisują opony, mówią że jest bezpieczniej, (szczególnie jak się w dziurę wjedzie i jest utrata ciśnienia)
Z tego co czytałem opinie też są różne i tak naprawdę nie wiadomo czego się trzymać :/

Zienek

  • Gość
Odp: Opony typu Run FLat, RSC - Opinie.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2011, 19:46:05 pm »
Ja w X-type zmieniłem letniaki Pirelli na felach alu 17 na zimówki Run Flat na stalówkach 16.
Pierwszy tydzień - Jak na zydlu. Później można się przyzwyczaić.
Na zimę - masz większe prawdopodobieństwo, że jak wpadniesz w poślizg, i polecisz na krawężnik/dziurę, to nie przetniesz boku opony.

Uważam, że Run - Flat = ++ bezpieczeństwo -- komfort.