Autor Wątek: Grzejący się Daimler 4.0  (Przeczytany 3205 razy)

EssiRS

  • Gość
Grzejący się Daimler 4.0
« dnia: Październik 09, 2008, 12:02:35 pm »
Mam problem z układem chłodzenia w moim Daimlerze 4.0 1990r. Samochód grzeje się gdy postoi sobie trochę w korkach. Gdy leci się w trasie, nie ma żadnego problemu.

Wymieniłem termostat na nowy, chłodnica przepłukana (na razie tylko wodą), pompa wody po regeneracji, wiskoza wymieniona (nie jestem pewny czy działa).

Jakie macie sugestie dla mnie w takiej sytuacji?
 
Da się jakoś sprawdzić czy wiskoza pracuje prawidłowo? ??????

EssiRS

  • Gość
Odp: Grzejący się Daimler 4.0
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2008, 13:12:15 pm »
Gdy załącza się kontrolka przegrzania to nie wywala wody. Tego czujnika jeszcze nie wymieniałem, bo gdy załączam ogrzewanie w kabinie na full by wspomóc odprowadzanie ciepła z układu chłodzenia silnika, to temperatura systematycznie opada.

Sprawdzę wiskozę zgodnie z tym co piszesz :-super Domyślam się, że gdy bez większych problemów uda mi się ją zatrzymać, to będzie znaczyć, że wiskoza jest szrotem.

jannaf

  • Gość
Odp: Grzejący się Daimler 4.0
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2008, 11:27:40 am »
Nie jestem przekonany czy chwytanie ręką za wentylator to najlepszy pomysł ?? Wiskoza powinna sprzęgać przy wyższej temperaturze a odpuszczać przy niższej, więc skąd bedziesz wiedział jak mocno ma akurat w danej chwili stawiać opór???
moim zdaniem jeżeli temperatura spada przy załączonym grzaniu i maxymalnym nadmuchu -- towymieniłbym wiskozę w ciemno, bez pchania paluchów w sieczkarnię.

jannaf

  • Gość
Odp: Grzejący się Daimler 4.0
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2008, 20:10:33 pm »
_radzio1:  Uznałem po prostu, że EssiRS zastosował sie do Twoich wszystkich poprzednich porad, czyli sprawdził czy  to nie wina uszczelki pod głowicą itd. Jeżeli do tego ma sprawną pompę a kłopoty można zażegnać przez włączenie ogrzewania z nadmuchem, to raczej stawiam na wisko. Oczywiście założyłem, że termostat był sprawdzany, bo to podstawa w diagnostyce uładu chłodzenia. Dla Twojej informacji: z wisko walczyłem przed laty w Fordzie Sierra 2.0 OHC i miałem identyczne objawy jak EssiRS. Skończyło się wizytą na szrocie ...... zmieniłem wisko i było po kłopocie  :)

czapka

  • Gość
Odp: Grzejący się Daimler 4.0
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2008, 23:53:17 pm »
Jeżeli już masz zamiar sprawdzać wiskozę organoleptycznie to na gorącym ale niepracującym silniku.
Ale z tego co piszesz wyraźnie wynika, że to właśnie wiskoza. Gdyby to był termostat, pompa wody czy przytkany przepływ, to niezależnie czy autostrada czy korek objawy byłyby identyczne.

P.S. używana wiskoza to nie najlepszy pomysł zwłaszcza, że nowa kosztuje ok. 300 zł.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 23:55:53 pm wysłana przez czapka »

EssiRS

  • Gość
Odp: Grzejący się Daimler 4.0
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2008, 09:46:07 am »
Koledzy tak jak pisałem wyżej:
"Wymieniłem termostat na nowy, chłodnica przepłukana (na razie tylko wodą), pompa wody po regeneracji, wiskoza wymieniona (nie jestem pewny czy działa)." ;)

Jeszcze sprawdzę tą wiskozę zgodnie z podpowiedziami, bo nie miałem czasu jeszcze. Uszczelka pod głowicą odpada, bo wtedy dużo wody ubywa z układu lub zbiera się olej w zbiorniczku wyrównawczym. Zatkany układ też raczej nie, bo wywalałoby wodę korkiem przez duże ciśnienie w układzie chłodzenia. "Duży" obieg również musi być drożny skoro dmuchawa grzeje bardzo solidnie. Pompa wody jest po regeneracji.

Planuję wymienić wiskozę, przepłukać jakimś Fluschem układ (nie zaszkodzi) i zalać porządnym glikolem (przyda się na zimę).

Czy mógłbym poprosić o podpowiedź gdzie mogę kupić nową wiskozę za te 300zł?

EssiRS

  • Gość
Odp: Grzejący się Daimler 4.0
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2008, 09:43:17 am »
_radzio1 jak nie dostanę podpowiedzi gdzie kupię nową wiskozę to będę zainteresowany :-super
To tylko wiatrak... poradzimy sobie :-V
Niestety takich dupereli do naprawy w tych angielskich samochodach jest sporo. Na szczęście przyjemność z jazdy rekompensuje wszystko :-A

czapka

  • Gość
Odp: Grzejący się Daimler 4.0
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2008, 18:17:00 pm »

EssiRS

  • Gość
Odp: Grzejący się Daimler 4.0
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2008, 08:51:49 am »
czapka i jak się to kupuje? Jest jakis problem z przesyłką, kupnem itd?
Jeszcze nie zdarzyło mi się kupować tego typu części przez internet w UK.

czapka

  • Gość
Odp: Grzejący się Daimler 4.0
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 27, 2008, 22:05:54 pm »
Ja tu kupuje prawie zawsze przez internet. A problemy raz są raz nie, jak wszędzie. Jak Ci bardzo zależy to napisz, coś może wymyślimy.