Autor Wątek: Jakiego kociaka wybrać  (Przeczytany 3163 razy)

booschmen

  • Gość
Jakiego kociaka wybrać
« dnia: Kwiecień 13, 2011, 13:22:57 pm »
Witam wszystkich, przymierzam się do zakupu kociaka a dokładnie XJR-a pomiedzy 94-96.97r albo w granicach 17tyś. I moje główne pytanie to: czy wybrać 6 czy 8 cylindrowca i jaka jest opinia na temat silników z kompresorem 4.0 bo takie głównie są dostępne i na co zwracać uwagę? Przyznam iż do tej pory jeździłem
Saab-ami ale nie można przecierz jedna marka jeździć do końca życia:) chyba że ktoś lubi Mercedesa:)
Myślę też aby kociak mógł czasem i jechać na jakąś uroczystość ale żeby było to auto zarobkowe to raczej nie. Także proszę jeśli to możliwe o pomoc przy jakimś wyborze, czym ewentualnie się kierować ponieważ nie trudno kupić auto do którego trzeba "prawie nic dołożyć";/ np. znalazłem 94r za 12.500 tyś jak dla mnie coś za niska cena;/ Otrzywiście po zakupie liczę na jakieś spotkanie na zlocie:) jak również podziele się zdjęciami i opinia na temat tego co udało się znaleźć.

Pozdrawiam
Booschmen

Qwerty256

  • Gość
Odp: Jakiego kociaka wybrać
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2011, 14:06:55 pm »
17k na x308 to troche za mało, więc rozglądaj się raczej za ostatnim wypostem 96-97 X300 XJR, w cenie bardzo zblizonej do 17k :) dopiero x308 mial V8 więc pozostaje ci R6 z kompresorem ;)
no i przegladnij http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,12662.0.html

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Jakiego kociaka wybrać
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2011, 14:07:28 pm »
na poczatek   tu poczytaj jest trochę informacji  :-V
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,12662.0.html

booschmen

  • Gość
Odp: Jakiego kociaka wybrać
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2011, 22:54:11 pm »
Znalazłem w sumie 3-4 egzemplarze które wzbudziły moje zainteresowanie tylko nie wiem czy moge przeslać na forum linki do ogłoszeń i prośbę o ich ocene fachowym okiem?

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Jakiego kociaka wybrać
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2011, 00:04:29 am »
Podaj linki zobaczymy co tam wybrałeś.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

booschmen

  • Gość
Odp: Jakiego kociaka wybrać
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2011, 00:18:01 am »
1)   http://otomoto.pl/jaguar-xjr-C18270993.html
2)   http://moto.allegro.pl/jaguar-xjr-pelna-opcja-rewelacyjny-stan-prywatny-i1546993229.html
3)   http://otomoto.pl/jaguar-xjr-kompressor-C17627141.html (ten ma coś za niską cene jak na moje oko, nawet ten rocznik)
4)   http://otomoto.pl/jaguar-xjr-C18374345.html (martwi mnie tam ten czujnik ,czy to faktycznie on i czy tylko tyle mu dolega)
5)   http://otomoto.pl/jaguar-xjr-C15448698.html

Drugi link wzbudził we mnie najwieksze zainteresowanie, ale mogę się mylić wiec proszę o spojrzenie fachowym okiem:)

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Jakiego kociaka wybrać
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2011, 00:55:40 am »
5 to sobie odpuść od razu. 3 lata się sprzedaje już. Widziałem go na żywo. Masakra. Swego czasu za 14 był wystawiony, ale inflacja Panie i teraz jest za 17k PLNów.

4 zderzak przedni niekompletny, tylni od nowszej wersji X308. Ciekawe czy przebieg w milach czy km. Histrie można sprawdzić po Vinie na carfaxie.

3 Auto ze stanów, więc histrie można sprawdzić po Vinie na carfaxie. Foty tak zrobione żeby się podjarać, ale żeby nic nie zobaczyć. Na pewno brakuje spryskiwaczy w zderzaku.

2 to mój faworyt. Zobacz jak pasjonat poradził sobie z brakiem spryskiwaczy i pogniecionym chromem. Nigdy na niczym nie oszczędzał, a nowe spryskiwaczki to koszt 600zł. Prawy przód malowany. Fajnie kapcia pali, przynajmniej sprawdzony ;)
 http://www.youtube.com/watch?v=BJ2WuNk7NQc&playnext=1&list=PLEDD7882A469AC899&index=88

1 foty lipne, nic nie widać




Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

booschmen

  • Gość
Odp: Jakiego kociaka wybrać
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2011, 01:00:52 am »
o pogniecionym chromie masz na myśli ten plastikowy element na środku zderzaka??

Co do 3 jestem tego samego zdania "fotograf się znalazł" ale tego fotela kierowcy co to niby mocno zmęczony życiem to tak widać że nic nie widać;/ i ta czarna skóra już mi się troszke znudziła ciągle czarne i czarne;/

Co do 4 to jestem z Krakowa więc zawsze mogę poświęcić kilkanacie-kilka dziesiąt minut na obejrzenie i przekazanie informacji tylko ewentualnie na co zwracać uwage i szczerze to nawet tak przy tej 4 nie razi w oczy troszke zmeczona życiem kierownica a właściciel ma pływającą jedna z droższych restauracji i Krakowie i kiedyś był posiadaczem Maserati Quattroporte, więc też lubi nietuzinkowe zabawki tylko jak z prawdomównością u niego to już inna bajka.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2011, 01:10:43 am wysłana przez booschmen »

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Jakiego kociaka wybrać
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2011, 01:11:38 am »
Jakaś rzeźba zrobiona. Pewnie chrom odstawał i sobie takiego trzymaka dorobił :D
Jeden po środku i 2 zamiast spryskiwaczek.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

booschmen

  • Gość
Odp: Jakiego kociaka wybrać
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2011, 01:20:09 am »
W takim razie być może jutro uda mi się umówić z Panem w Krakowie i coś podejrzeć:) oczywiście zaraz się podziele, chodź nie ukrywam iż ja bym raczej go odrzucił, lecz dobrze że ktoś jeszcze patrzy "trzeźwym okiem" na kociaki. Albo może to fakt mojego wieku(24 lata) że nie zwaracam uwagi na takie mankamenty, chodź pokaz palenia sprzegła już mnie nie cieszy, a za to co on zrobił temtemu kotu to powinni wieszać ale za szyje to by była tylko przyjemność.

booschmen

  • Gość
Odp: Jakiego kociaka wybrać
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2011, 21:18:20 pm »
Byłem dziś oglądalem tego w Krakowie. I oto czego sie dowiedzialem:
Auto sprowadzone przez pierwszego wlasciciela ze stanow do polski w 96r kupiony w salonie przez lakarza z Warszawy. Obecny wlasciciel jest drugim wlascicielem formalnie bo nie formalnie kupil go od handlarza ale ze byly problemy to trafil do pierwszego wlasciciela i z nim spisal umowe i wtedy wyszo ze halndlarz byl jeden pomiedzy nimi;/
auto od poczatku do konca za wyjatkiem okresy kiedy posiadal do handlarz czyli ponizej pol roku nie byl serwisowny tak to zawsze ASO. wedlog ASO w Krakowie "Moto Gabra" to nie czujnik wolnych obr. tylko jakis zawor czy silniczek sa dwa jeden padl koszt to ok 860zl/szt. samochod byl uderzony w tyl jak mial 1.5 roku slady naprawy widac tylko na wewnetrznej stronie klapy gdzie byl spawany i zrobili to tzw na zywca i troszke widac ale trzeba o tym wiedziec bo nic nie koroduje. Obecny wlasciciel ma kilka ciekawych aut miedzy innymi jaga XJ I serii i masreratti i zona kazala mu wybierac pomiedzy maseratti a jagiem gosc ma kase i zawsze jezdzi do
ASO jest rowniez kierowca rajdowym wiec dba o to czym jezdzi. Sraodek bardzo czysty i zadbany bagaznik wrecz powiedzial bym nowy jedyny mankament to nie dziala zmieniarka Pan kupil druga ale tez nie dziala (podejrzenie uszkodzonego kabla) ale tego nie rozbieral i daje zmieniarke jak sie komus chce niech grzebie. Fotele czyste jedynie na siedzisku na przednich fotelach delikatnie popekana skora tzn widac pekniecia na fotelu pasarzera puscil szew przy siedzisku w przedniej czesci fotela ok 5-6cm gosc dodaje drugie felgi z oponami zimowymi nowymi na ktorych nawet nie wyjechal bo nie mial kiedy ma kilka innych aut ktorymi jezdzil w zimie. I wymienil panewki bo cos czasem stukalo im czesciej jezdzil tym rzedziej stukalo ale to nie panewki wedle ASO to od tago ze auto dlugo czasem stoi to ktorys zawor postukuje, wymienione lozyska tylnich kol i amortyzatory oraz wszystkie elementy zawieszenia (gumki nie gumki laczniki stabilizatora) itd przod i tyl silnik nie myty nie widac zednych wyciekow wymienione swiece oleje plyny itd. Panu nie spieszy sie ze sprzedaza sprzeda to sprzeda nie to niech stoi wiec pozwolilem sobie dac 100zl zaliczki i miesiac czasu na decyzje. Podaje rowniez VIN: SAJPX1149TC771661 moe ktos ma dostep  azeby to sprawdzic i prosze o jakas opinie nt tego pojazdu.