Autor Wątek: XF  (Przeczytany 10355 razy)

khamsin

  • Gość
Odp: XF
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 15, 2011, 14:10:42 pm »
Oczywiście nie da się zaprzeczyć, że przody są podobne -nawet ten spoiler pod zderzakiem (czy jak to teraz już nazwać bo to wszystko zintegrowane ze sobą, ech...) a zwłaszcza ogólny układ elementów. Dlatego trzeba bardziej wejść w szczegóły bo oczywiście różnice są. Przede wszystkim grill. Sam w sobie jest zupełnie różny od Audi ale też od każdego innego grilla na rynku. Jak już kiedyś napisałem, grill Jaguara ma zupełnie inny pomysł na swoja plastykę. On jest inaczej osadzony i inne zupełnie ma wypełnienie etc. To, że jest ogólnie prostokątny z zaokrąglonymi rogami i umieszczony w podobnym miejscu jak u innych to oczywiste podobieństwa i jako takie nie powinny być rozpatrywane bo... inaczej specjalnie przy tego typu grillach poprostu się nie da. Można pójść zupełnie inną drogą jak np. C6 ale to zupełnie co innego i w oczywisty sposób niepodobne i oryginalne ale też nie o to chodzi aby Jaguar miał dla sedanów coś takiego wymyślać. Więc grill jest totalnie inny i oryginalny w Jaguarach.
Problem też polega na tym, że na zdjęciach często podobieństwa rzucają się w oczy ale kiedy popatrzymy na oba auta w rzeczywistości okazuje się, że wrażenia są zupelnie różne. Wystarczy postawić XF-a obok Lexusa czy Audi aby przekonać się na ile jest różny... bardzo różny!  :)

Bazyli

  • Gość
Odp: XF
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 15, 2011, 20:52:39 pm »
Jasne, że są podobne. Patrzcie mają dwa komplety reflektorów i to po tych samych stronach tak samo zresztą jak lusterka boczne. Grill się rzuca w oczy, jak nic Jaguar skopiował grill od Audi. Tyle, że musieli gęstszą siatkę wstawić, pewnie konie w Jagusiu uciekały. Może choć ilością kół się różnią, bo nie widać. Aha audi ma 4 kółka w znaczku, a jaguar tylko jedno, to ważna różnica.

Ludzie wy tak specjalnie, czy na prawdę widzicie w XF po liftingu audi. Akurat podróżuję nową a4 służbową i mogę zapewnić, że od XF różnią ją mile i kilometry.

khamsin

  • Gość
Odp: XF
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 15, 2011, 22:25:23 pm »
No właśnie ja napisałem wcześniej -postawcie obok siebie XF-a i A6 czy A4 i się wtedy okaże na ile są podobne.
A podobieństwo przodu jest -ale bardziej na zdjęciu niż na żywo. I zgadzam się z Bazylim w 100%, choć prawdą jest też to, że więcej w XF podobieństw do konkurencji niż to miało miejsce w przypadku S-Type'a  ;).

e_gregor

  • Gość
Odp: XF
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 16, 2011, 09:23:46 am »
Nie każdy ma możliwość zobaczyć nowego XF na żywo ;)