Autor Wątek: stuki  (Przeczytany 2825 razy)

jas

  • Gość
stuki
« dnia: Październik 07, 2008, 15:38:06 pm »
Witam ponownie :)

I znowu mam problem z moim s -typem!
Słuchajcie zaczeło mi coś stukać w przednim zawieszeniu ale co najdziwniejsze byłem
w stacji kontroli pojazdów na trzepakach nic nie wyszło byliśmy pod spodem auta i sprawdziliśmy chyba wszystko ?
Może coś mi coś podpowiecie ?

Może to te łączniki stabilizatora te małe ? ale wydają się dobre ! autko ma ledwie 130 tys. i pełny serwis w szwajcarii .

Pozdrawiam.

Profesorek

  • Gość
Odp: stuki
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2008, 12:40:21 pm »
W moim poprzednim aucie (Mercedes W201) miałem luzy takie, że na każdej koleince auto pływało na boki jak pijane.
Byłem u dwóch diagnostów.. patrzyli pod spodem... szarpali, kombinowali... i obaj stwierdzili, że luzów brak.
Przez litość nie podam ich danych... albo podam ku przestrodze: Sandomierz, koło zajezdni MPK i Sandomierz przy obwodnicy.
Ten pierwszy tylko stwierdził, że mam lekką rozbieżność i dobrze by było ustawić.

Pojechałem do speca od ustawiania geometrii - Stola.
Podniósł auto, tak że koła wisiały luzem, zablokował kierownicę i za głowę się złapał. Koła przednie latały na boki tak po 1cm.
Skończyło się na wymianie sworzni i amortyzatorze układu kierowniczego.

Przy okazji przestało się też tłuc.

I zadam pytanie... czy na diagnostyce podnieśli auto do góry i zablokowali kierownicę ?

Dodam, że te informacje o podnoszeniu mam od speca od geometrii. Jakby ktoś chciał to mam na niego namiary, także telefon.

jas

  • Gość
Odp: stuki
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2008, 14:36:32 pm »
Dzięki bardzo ! zrobiłem jak mówiłeś ..... To zwrotnice.
Pozdrawiam

jas

  • Gość
Odp: stuki
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2009, 11:25:14 am »
Zrobili zwrotnice no i ok było chwile ! A potem znowu zaczęło stukać !
nikt nic nie wiedział nawet w serwisie Jaga !
I co było ? gumy stabilizatora przedniego wydają się być w stanie idealnym a jednak stukają .
Jak będzie wam stukało ehehe to sprawdźcie sobie te gumy!