Autor Wątek: Katalizatory  (Przeczytany 12847 razy)

Yagofish

  • Gość
Katalizatory
« dnia: Kwiecień 07, 2011, 10:52:45 am »
Witam,

1. Proszę o informację czy katalizatory generalnie można regenerować, czy tylko wymienić ? 

2. Czy rozstaw saond przedniej i tylnej ma znaczenie ?

W swoim kocie niestety muszę to uczynić, gdyż auto zaczeło poważnie mulić, i na motor teście wyszły katalizatory obydwa (poziom poniżej B1 czy coś takiego) Efekt jest taki że pojawia się i znika komunika restricted performance (dodam że diagnoza na 100% to katalizatory - wszystkie inne elementy chodzą jak w szwajcarskim zegarku).

Pozdrawiam,


rodger

  • Gość
Odp: Katalizatory
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2011, 12:55:23 pm »
Niestety katalizator możesz tylko wymienić. Rozstaw sondy przód i tył ma znaczenie bo pierwsza odpowiada za stan spalin przed wejściem do katalizatora a druga po wyjściu, co powoduje że mieszanka paliwowa jest optymalnie dobierana. I tu się robi problem bo jak jest sonda tylko przed katalizatorem to można go po prostu wyciąć, bez konsekwencji dla silnika. Jeśli jest za katalizatorem to nie wiem co trzeba zrobić. Może da się wstawić emulator sondy  :- pojecia

Yagofish

  • Gość
Odp: Katalizatory
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2011, 15:23:38 pm »
Dowiedziałem się w serwisie Jaguara że ceny katalizatorów są od 3050 za prawy do 3500 za lewy = 6550 za obydwa (nie muszę dodawać że to masakra. Z angli mogę sciągnąć nowe za 350 - 400 euro, natomiast ze stanów zamienniki uniwersalne, które mają wejścia na sondy z obydu końców (w zależności czy to będzie lewa czy prawa strona) od 400 UDS za dedykowane do modelu do 90 USD za uniwersalne.

Pytanie - czy uniwersalne ze stanów katalizatory będą dobrze chodziły. Z sondami ich założeniem nie powinno być problemu gdyż jedna siedzi w rurze a druga w katalizatorze (gdzie są miejsca), ale słyszałem iż w USA mają paliwo o innej standardowo wysokości OCTANÓW, a to może się okazać dla kompa problemem bo auto jest europejskie i jeździ na 95Pb ...

Czy macie jakieś doświadczenia lun info w tym temacie...

Pozdrawiam,

Yagofish

  • Gość
Odp: Katalizatory
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2011, 15:45:42 pm »
A teraz gdybanie....

W sumie to również dziwne jest aby poszły dwa katalizatory w jednym czasie, lub nawet dwie sondy jednocześnie.... Może muszę przeczyścić kostki gdzie sandy są podłączone do układu kota.... hmmm

Inne pomysły... ???

rodger

  • Gość
Odp: Katalizatory
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2011, 15:52:57 pm »
Zawsze można wyciąć i wspawać zamienniki dostosowane do mocy samochodu. Będzie dużo taniej, chyba BOSAL robi uniwersalne. Ale najlepiej będzie jak się udasz do warsztatu gdzie zajmują się tylko wydechami, albo ich tuningiem.

BOGDA

  • Gość
Odp: Katalizatory
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2011, 09:39:47 am »
mnie tez czeka wymiana prawego katalizatora .... Ceny nowych są odstraszające   :-thumpdown .... mam pytanko czy ktoś już testował metodę rodgera? to może być  dobry pomysł ... :-za

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Katalizatory
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2011, 22:41:51 pm »
A jaki błąd pokazało ci na diagnostyce Koteczku??
Pamiętaj nieudolnie ustawiona instalacja lpg powoduje wczytanie błędu katalizator poniżej progu wydajności i to jest normalka a z tymi valtecami wcale mnie to nie dziwi.
Martwmy się bardziej wariatorem faz rozrządu aby ci się nie zblokował podczas wyprzedania wtedy można się najeść strachu (aby tylko) jak nagle mocy ubywa.

pozdrawiam
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

BOGDA

  • Gość
Odp: Katalizatory
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2011, 13:25:28 pm »
badanie komputerowe było robione przy wyłączonym gazie ... nawala końcówka zmieniacza faz rozrządu tylko jak auto jest zimne  , ale chyba trzeba kupić cały zmieniacz ( chyba nie można tych dwóch elementów rozdzielić  ?????? ) .... Robię właśnie wywiad  cenowy ..i powoli się za to wezmę ... :)

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Katalizatory
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2011, 22:15:54 pm »
Słonko to ze w chwili testu silnik chodził na Pb to nic nie znaczy.
Silnik monitoruje swoja pracę zasilanie,wartość kaloryczna paliwa i się do tego dostosowuje ,w sterowniku odpowiadają za to wartości short trim(korekcja paliwowa krótko terminowa) oraz long trim (długo terminowa) ta jest ważniejsza!
Na poprawne ustawienie i zaadoptowanie się naszych silników 3l potrzebo około 250km jazdy na danym paliwie więc teraz w twoim przypadku na pb.

Słoneczko zadzwoń do mnie to mi wytłumaczysz co z tymi wariatorami rozrządu.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

BOGDA

  • Gość
Odp: Katalizatory
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2011, 18:36:10 pm »
dzisiaj oglądałam swoje katalizatory.....  szukam zamienników jak coś ktoś wie to niech da cynka... :-K nie są takie złe ..ale powoli przydałaby się wymiana wybity na nich numer to:  XW435 E 214CEARE 059A

BOGDA

  • Gość
Odp: Katalizatory
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 19, 2011, 19:46:26 pm »
męczę ciągle wujka GOOGLE  i znalazłam zamiennik Katalizator firmy KLARIUS nr katalogowy 322253 doczytałam się ,że jest montowany w autach marki jaguar  ..... -dokładnie w moim modelu  :-yipee ... ale......... MAM pytanko ..... ,czy ktoś to może potwierdzić ?...  mile widziana  fachowa opinia  ??????

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Katalizatory
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 19, 2011, 21:45:44 pm »
Słoneczko kochane nie szukaj dedykowanych do jaga tylko dostosowane wydajnością i "gęstym napyleniem" w Łodzi u jak podjechałem do znajomka co wychował się na wydechach od ręki jest zamiennik jak coś to tel. i dostaniesz nr.

EUROCATS Part # JG6006 More Information About this Part
[Flag indicates this part fits vehicles manufactured for the European Market. It does not indicate where the part was made -- manufacturers produce parts in multiple factories worldwide.] European Union Market Only; From 03/1999; To 02/2001; Right hand side
   
Part Image
* Non-stock item--shipping delayed up to 2 business days
   $152.79   $25.00   $177.79
Add to Cart

Dla ciebie wszystko popatrz

sklep

http://www.rockauto.com/
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

BOGDA

  • Gość
Odp: Katalizatory
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 19, 2011, 22:58:31 pm »
 
"Misiaczku ":-wstyd na tej stronie znalazłam 6 rodzajów katalizatorów do s-type v6 , który to mój  ??????

BOGDA

  • Gość
Odp: Katalizatory
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 20, 2011, 10:36:47 am »
" Robaczku " ......"Dla ciebie wszystko "  :-gwizd to może podasz mi hasło do swojego konta bankowego .... :-hehe
                                              :-hehe
                                                          :-hehe
                                                                     :-hehe
                                                                                  :-hehe

wojt

  • Gość
Odp: Katalizatory
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 20, 2011, 11:19:52 am »
 :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe
A misiaczek nic :-hehe :-hehe :-hehe