Autor Wątek: Sygnalizacja dzwiekowa pozostawienia lewarka "na biegu"  (Przeczytany 3634 razy)

jaco

  • Gość
Sygnalizacja dzwiekowa pozostawienia lewarka "na biegu"
« dnia: Kwiecień 04, 2011, 12:09:18 pm »
Witam,
Od jakiegos czasu przestal mi sygnalizowac ze po wylaczeniu silnika zostawilem lewarek w pozycji D. Do tej pory zawsze sygnalizowal mi to dzwiekowo i nie pozwalal na wyjecie kluczyka ze stacyjki. W tej chwili jest cisza a kluczyk moge wyjac. Sprawdzilem bezpieczniki i kazdy byl oki. Macie moze jakies pmysly co za to odpowiada?
A kot to X-Type 2,5 2001 AWD

zadek07

  • Gość
Odp: Sygnalizacja dzwiekowa pozostawienia lewarka "na biegu"
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2011, 17:49:52 pm »
A to nawet nie wiedzialem ze jest cos takiego u mnie od zawsze  nic takiego nie bylo

jaco

  • Gość
Odp: Sygnalizacja dzwiekowa pozostawienia lewarka "na biegu"
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2011, 08:16:06 am »
no jest jest tylko ze przestalo dzialac :P

Rob_W

  • Gość
Odp: Sygnalizacja dzwiekowa pozostawienia lewarka "na biegu"
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2011, 10:04:13 am »
W Elec Guide do Twojego X'a w instrukcji skrzyni jest w ramach J-Gate Assembly przełącznik o wymownej nazwie "Not-in-park switch" z którego wychodzi żółty przewód do "Key-in audible warning" (wtyczka IP 14-4 w w center console) - najprawdopodobniej zaniemogło coś na tej linii ....

jaco

  • Gość
Odp: Sygnalizacja dzwiekowa pozostawienia lewarka "na biegu"
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2011, 11:01:45 am »
Rob_W dzieki za info, popdowiedz prosze jak sie teraz do tego zabrac, gdzie szukac tego przelacznika i jak zdjac poszczegolne elementy zeby nie popsuc :)

Rob_W

  • Gość
Odp: Sygnalizacja dzwiekowa pozostawienia lewarka "na biegu"
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2011, 11:19:58 am »
Szczerze mówiąc - nie mam zielonego pojęcia :) Od skrzyni, to ja widziałem tylko wystający lewarek w kabinie  :-hehe
Nigdy nic przy niej nie grzebałem - ale może jak zdejmiesz pokrywę wokół niego, to coś się ukaże ... nie sądzę żeby taką pierdułkę schowali gdzieś głęboko. Poza tym ten pisk wyraźnie wydobywa się z kabiny a nie spod samochodu.
Niestety nie mam szczegółowych manuali nt budowy mechanicznej i elektrycznej Jaga z pokazaniem co gdzie jest ... :(

jaco

  • Gość
Odp: Sygnalizacja dzwiekowa pozostawienia lewarka "na biegu"
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2011, 11:39:28 am »
spoko spoko, Rob_W jeszcze raz wielkie dzieki za podpowiedzi, wiem mniej wiecej czego szukac :)

grzegra

  • Gość
Odp: Sygnalizacja dzwiekowa pozostawienia lewarka "na biegu"
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2011, 00:03:26 am »
jeśli nie naprawiłeś kolego problemu daj znać mam pewien pomysł
pozdrawiam

jaco

  • Gość
Odp: Sygnalizacja dzwiekowa pozostawienia lewarka "na biegu"
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 07, 2011, 12:19:55 pm »
grzegra, chetnie poslucham :)

grzegra

  • Gość
Odp: Sygnalizacja dzwiekowa pozostawienia lewarka "na biegu"
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 20, 2011, 20:36:16 pm »
Na początku bardzo przepraszam za opóżnienie, ale mam problemiki ze swoim zwierzakiem i takie tam... niewazne.
Mam nadzieje ze do tej pory problem rozwiazales. Jednak jak nie to prosze moja sugestia-
na zalaczonym zdjeciu w kolorze zoltym zaznaczony jest mikroprzelacznik, ktory odpowiedzialny jest wlasnie
 za ,, piszczenie ,, przy min. zostawieniu polozenia lewarka skrzyni na biegu. Najprawdopodobniej trzpieniek  zostal Ci w polozeniu ,,wcisniety,, co sugeruje mu temu (mikroprzelacznikowi(  pozostawienie lewarka
w polozeniu  ,,P,,