Autor Wątek: Ciśnienie oleju  (Przeczytany 8144 razy)

lexxus

  • Gość
Ciśnienie oleju
« dnia: Marzec 22, 2011, 18:27:02 pm »
Witam , dzis wymieniłem "mały termostat" efektem poza wzrostem temperatury było zapalenie sie kontrolki ciśnienia oleju... poziom jest ok , na wszelki wypadek kupiłem olej i filtr i wymieniłem na nowy , lampka dalej się świeci mimo poziomu w normie , skaner nic nie pokazuje poza P1000 , co to może być??

dulot1970

  • Gość
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2011, 20:05:28 pm »
Witam
Ja bym sprawdził czujnik ciśnienia oleju padaja czesto w autach myślę że nie będzie to wielki koszt wymiany i zakupu..ewentualnie  przejrzec wszystkie kabelki które do niego dochodzą  :-W

lexxus

  • Gość
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2011, 20:31:04 pm »
na wszelki wypadem właśnie odkręcam miske aby sprawdzić smoka ale szczerze tez mam wrażenie że to wina czujnika jak przy nim pogrzebałem ( czysciłem bo oblałem go płynem chłodniczym przy wymianie termostatu) to wtedy kontrolka zaczęła migać...  teraz znowu pali sie na stałe ;/

dulot1970

  • Gość
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2011, 21:38:29 pm »
kup czujnik i zostaw miske w spokoju po co robic niepotrzebne koszta..zaczyna sie od rzeczy które sa najprostsze..wiem cos na ten temat pracuje na co dzien w serwisie

lexxus

  • Gość
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2011, 22:04:30 pm »
Kolego w takim razie miałbym do Ciebie prośbę o konsultację ... tez mam nadzieje że to czujnik ale dziwi mnie że padł akurat teraz kiedy wymieniłem mały termostat , stary olej był już gęsty - (auto świeżo kupione) do tego nie był odpowiednio dogrzany  , czyli jeśli dobrze rozumuję - nowy olej (5w30 ) plus odpowiednia temperatura czy to może powodować  spadek ciśnienia oleju ???? 

lysyyy

  • Gość
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2011, 22:12:24 pm »
Rzadszy (nowy) olej plus dogrzany silnik - ciśnienie oleju mogło tylko wzrosnąć. A jeśli czujnik był "na wykończeniu" to właśnie takie zwiększone ciśnienie mogło go dobić.

lexxus

  • Gość
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 22, 2011, 22:19:01 pm »
No własnie nie jestem pewien czy tak jest wydaje mi się że dokładnie odwrotnie rzadszy olej plus temperatura to chyba mniejsze ciśnienie , przecież nawet na rozgrzanym silniku ciśnienie jest niższe niż w zimnym...
A kod P1000? doczytałem że to coś z kalibracją ... ale nie wiem o co tu chodzi co tu chodzi??

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2011, 07:00:17 am »
No własnie nie jestem pewien czy tak jest wydaje mi się że dokładnie odwrotnie rzadszy olej plus temperatura to chyba mniejsze ciśnienie , przecież nawet na rozgrzanym silniku ciśnienie jest niższe niż w zimnym...
A kod P1000? doczytałem że to coś z kalibracją ... ale nie wiem o co tu chodzi co tu chodzi??

I dokładnie tak jest. Lepkość oleju wraz ze wzrostem oleju maleje, czyli na tzw oko jest rzadszy, a to powoduje, że przecieki na samej pompie są większe, do tego opory przepływu w całym układzie są mniejsze i stąd mniejsze ciśnienie na pompie. W poprzednim aucie miałem pomiar ciśnienia oleju i na zimnym silniku p było max (przelew) ok. 8 bar, natomiast jak silnik się rozgrzał ciśnienie spadało do ok 1.5 bara (wszystko to na obrotach jałowych).
P 1000 - nie jest to błąd, raczej kod kalibracji. Tym się nie przejmuj.
S-type 4.2
Marek 693 440 715

lysyyy

  • Gość
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2011, 08:07:16 am »
No rzeczywiście, uległem pozorom  :-gwizd Po głębszej analizie wiem już, że ciśnienie spada  :-gwizd :-wstyd

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2011, 08:30:04 am »
Cytat: lexxus
A kod P1000? doczytałem że to coś z kalibracją ... ale nie wiem o co tu chodzi co tu chodzi??

Ponieważ praktycznie powtórzyłem Twoją wypowiedź to dodam, że kiedy ECU zbierze informacje z czujników, w różnych warunkach pracy silnika i wszystkie parametry będą mieściły się w zakresach zapisanych w pamięci komputera to P1000 przejdzie w P1111 i jest to jak najbardziej normalne. Sytuacja pojawienia się kodu P1000 jest np. po resetowaniu ECU.
S-type 4.2
Marek 693 440 715

lexxus

  • Gość
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2011, 10:09:14 am »
odkręciłem śruby i nakrętki w misce olejowej ale jest ona jeszcze dotakowo chyba przyklejona , co teraz?? ani drgnie...

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2011, 13:34:43 pm »
Tak jak kolega wyżej napisał "zostaw miskę w spokoju". Lampka pali się na zimnym, czy tylko wtedy gdy silnik się rozgrzeje? Dla spokoju warto w miejsce czujnika wpiąć się z manometrem i sprawdzić jakie jest rzeczywiście ciśnienie oleju. (nie wiem jak w Jagu, ale zazwyczaj podaje się ciśnienie przy 100st C i np. obrotach jałowych + ewentualnie wyższych).
S-type 4.2
Marek 693 440 715

lexxus

  • Gość
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2011, 18:26:38 pm »
Odpuściłem misce i wymieniłem czujnik na nowy - co załatwiło sprawę ;)
Dzięki za pomoc!!

dulot1970

  • Gość
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2011, 20:22:13 pm »
i super  :-za  :-tylko

cobi

  • Gość
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 11, 2011, 16:35:46 pm »
Nie chcąc pisać nowego tematu zapytam tutaj bo problem bardzo podobny.

Dziś w kocie (2.0 D) zaświeciło się ciśnienie oleju :(
Tylko że nie świeci normalnie - świeci na blodo,dużo mniej wyrażnie niż inne kontrolki,czasem przygasa jeszcze mocniej , dlatego śmiem podejrzewać że to wina czujnika.
Poziom oleju prawidłowy.

Tutaj pytanie: czy czujnik oleju jest taki sam jak w mondeo? I gdzie jest umiejscowiony.