Autor Wątek: Szyby same sie otwierają...  (Przeczytany 5063 razy)

noodles

  • Gość
Szyby same sie otwierają...
« dnia: Marzec 17, 2011, 08:33:51 am »
Witam wszystkich forumowiczów. Zostałem niedawno szczęsliwym posiadaczem S-typa. Auto jest rewelacyjne. Ale... Ale mam dwa problemy.
Numero uno jest taki: już dwukrotnie na postoju szyby (wszystkie) otworzyły mi się same z siebie... Dodam, że samochód jest zamykany z pilota.  Wstępna diagnoza - koleżeńska - ma dwie wersje: 1. problem jest w czymś, co nazywa się czujnikiem komfortu, 2.  problem tkwi w pilocie - jeśli coś się z czymś przyciśnie lub za długo przytrzyma, to szyby robia fiuuu... w dół. Zastanawiam się więc nad poeksperymentowaniem z pilotem, ale trochę obawiam się, czy czegoś nie rozprogramuję. A może nie ma to sensu, bo to ów czujnik - nomen omen - komfortu? Może ktoś zna antidotum na ten problem?
A numero duo: niekiedy nie mogę od wewnątrz otworzyć auta klamką i musze zrobić to pilotem. Może oba te problemy łączą sie ze sobą?
Prosze o pomoc...

rodger

  • Gość
Odp: Szyby same sie otwierają...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2011, 09:46:31 am »
Pilot pewnie masz tak zaprogramowany, że gdy przytrzymasz dłużej przycisk to otworzą się wszystkie szyby i szyberdach a jak przytrzymasz zamykanie, to wszystkie się zamkną :). Po za tym w większość samochodów tak ma. Co do problemu z zablokowaną klamką to u mnie też się coś takiego pojawiło w zimę. odłączyłem baterię na noc i problem się rozwiązał. Co było przyczyną, nie wiem.

magic

  • Gość
Odp: Szyby same sie otwierają...
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2011, 11:38:26 am »
Co do tej klamki to stara bolączka Jagów. Zdażało mi się tak w X300 i zdarza mi się tak w X350. Jest to może raz na miesiąc albo i rzadziej więc według mnie nie ma się czym zbytnio przejmować. Wystarczy tylko wtedy wcisnąć przycisk na kokpicie ryglowania zamków i juz można drzwi otworzyć.

wojt

  • Gość
Odp: Szyby same sie otwierają...
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2011, 11:54:05 am »
Z pilota można otworzyć wszystkie szyby i zamki przytzrzymując przycisk "otwórz",ale zamknąć się już nie da. :-thumpdown
Można wkładając kluczyk do zamka,przekręcić i trzymać do zamknięcia

magic

  • Gość
Odp: Szyby same sie otwierają...
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2011, 11:56:48 am »
Z pilota można otworzyć wszystkie szyby i zamki przytzrzymując przycisk "otwórz",ale zamknąć się już nie da. :-thumpdown
Można wkładając kluczyk do zamka,przekręcić i trzymać do zamknięcia
Oczywiście, że się da tylko przytrzymujesz wtedy przycisk "zamknij"

Intruz

  • Gość
Odp: Szyby same sie otwierają...
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2011, 13:47:12 pm »
z ta klamką to jest tak ,że zamki mają podwójne ryglowanie. Jesli się je włączy , to nie ma szans na otworzenie auta wewnętrzną klamką. To takie zabezpieczenie antykradzieżowe- można zostawic otwarte okna, a drzwi i tak nikt nie otworzy. Podwójnie ryglować można z pilota jak i samym kluczkiem- przekręcają go w zamku najpierw w lewo, a potem w prawo...Kierunkowskazy musza mignąć dwa razy...

wojt

  • Gość
Odp: Szyby same sie otwierają...
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2011, 14:39:00 pm »
U mnie funkcja "zamknij" z pilota nie działa :-thumpdown
U znajomego w s-typie również nie,więc myślałem,że te typy tak mają ??????

rodger

  • Gość
Odp: Szyby same sie otwierają...
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2011, 15:18:51 pm »
Spróbuj zaprogramować dolną i górną pozycję w pliku jest instrukcja Forda, powinno być tak samo.

magic

  • Gość
Odp: Szyby same sie otwierają...
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2011, 15:39:51 pm »
z ta klamką to jest tak ,że zamki mają podwójne ryglowanie. Jesli się je włączy , to nie ma szans na otworzenie auta wewnętrzną klamką. To takie zabezpieczenie antykradzieżowe- można zostawic otwarte okna, a drzwi i tak nikt nie otworzy. Podwójnie ryglować można z pilota jak i samym kluczkiem- przekręcają go w zamku najpierw w lewo, a potem w prawo...Kierunkowskazy musza mignąć dwa razy...
Ale podwójne ryglowanie zamków ma miejsce przy podwójnym wciśnięciu przycisku "zamknij" w pilocie lub tak jak piszesz kluczykiem, a tu chodzi o automatyczne ryglowanie zamków w trakcie wrzucania biegu i późniejszym problemem z otwarciem drzwi.

wojt

  • Gość
Odp: Szyby same sie otwierają...
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2011, 15:53:29 pm »
Spróbuj zaprogramować dolną i górną pozycję w pliku jest instrukcja Forda, powinno być tak samo.
Dzięki bardzo,dzisiaj spróbuję :-super
                 :-thank

noodles

  • Gość
Odp: Szyby same sie otwierają...
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2011, 21:39:37 pm »
Dziękuję bardzo wujkom Dobra Rada za zainteresowanie i porady.
Zrobiłem parę eksperymentów z pilotem i powiem tak: kiedy przytrzymam dłużej przycisk "zamknij", nie dzieje się nic; kiedy przytrzymam dłużej przycisk "otwórz", faktycznie szyby się otwierają. Tyle że natychmiast... A u mnie otworzyły się po odejściu od auta na taką odległość, że już nie słyszałem, jak się otwierają. A czy taka diagnoza ma sens:
Nie mogłem otworzyć auta od wewnątrz, bo nastąpiło owo podwójne ryglowanie; otworzyłem je pilotem, wysiadłem, zamknąłem i... I auto zgłupiało, otwierając po jakims czasie szyby. Co wy na to, szanowni panowie?
   

rodger

  • Gość
Odp: Szyby same sie otwierają...
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2011, 21:55:52 pm »
Powiem Ci, że ciekawe :) samochód po prostu nie lubi jak go zostawiasz w samotności :). Sprawdź centralkę u elektryka.

wojt

  • Gość
Odp: Szyby same sie otwierają...
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2011, 10:28:24 am »
Spróbuj zaprogramować dolną i górną pozycję w pliku jest instrukcja Forda, powinno być tak samo.
Niestety...nic nowego się nie dzieje ??????

BOGDA

  • Gość
Odp: Szyby same sie otwierają...
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 17, 2011, 16:35:04 pm »
ciekaw informacje hm...  sprawdziłam u siebie ... otwieranie szyb po przytrzymaniu w pilocie przycisku działa ale..... po zamknięciu drzwi i przytrzymaniu - szyby sie nie zamykają czy to tez jest związane z wadliwą elektryką ? lub złym zaprogramowaniem pilota?