Autor Wątek: symbol świateł na pilocie  (Przeczytany 8360 razy)

pryjom

  • Gość
symbol świateł na pilocie
« dnia: Marzec 14, 2011, 21:31:33 pm »
mam kolejne pytanie i szukałem odpowiedzi na nie na forum w opcji szukaj i nie znalazłem a konkretnie chodzi mi o symbol światła na pilocie kiedyś przeczytałem że jest to cos w stylu po wyjsciu z auta naciskam tez przycisk i powinny swiatła sie zaswiecic chciałem się dowiedzieć ile w tym prawdy i jak to zakodować w aucie bo mi ten przycisk nie działa moje auto jest z 2004 r

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: symbol świateł na pilocie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2011, 22:19:54 pm »
Zgadza sie kolego, powinny sie zaswiecic dlugie. A czy sie programuje to nie wiem. Szyby musze programowac po odlaczeniu aku ale tej funkcji nie.. tak jak nie programujesz centralnego.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: symbol świateł na pilocie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2011, 14:29:46 pm »
myślę, że tego się nie programuje bo nie raz odłączałem aku i nie musiałem nic robić, zawsze działało.

lexxus

  • Gość
Odp: symbol świateł na pilocie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2011, 14:52:45 pm »
hmm u mnie też ten przycisk nic nie powoduje  ??????

TYGRYS3

  • Gość
Odp: symbol świateł na pilocie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2011, 14:56:45 pm »
 w moim kocie działa ,wystarczy przycisnąć i przytrzymać ok.2sek zapalają się światła

pryjom

  • Gość
Odp: symbol świateł na pilocie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2011, 15:05:43 pm »
no dziś spróbowałem i rzeczywiście działa ale tylko raz później jako.s nie mogłem musze popróbować może się tego naucze :) a z szybami jak to jest bo napewno mam domykanie szyb ale otwierać sie nie chca i nawet próbowałem kodować tak jak jest to gdzieś opiszne na forum już czyli otwieram szybę przytrzymuje przycisk 2 s ale nie ma efektu czy może jest jakiś inny sposób kodowania tej funkcji ??????

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: symbol świateł na pilocie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2011, 15:39:47 pm »
Musisz jeszcze szybę do góry dać i przytrzymać 2sek. Po tym zabiegu powinno już zamykać szyby z pilota oczywiście jeśli wciśniesz drugi raz i przytrymasz ok. 2sek. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

pryjom

  • Gość
Odp: symbol świateł na pilocie
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2011, 15:47:10 pm »
zamykać mi zamyka ale otwierać nie chce

Sonix

  • Gość
Odp: symbol świateł na pilocie
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2011, 18:14:28 pm »
Przyciskając przycisk światła na pilocie powinny zapalić się długie światła na ok. 30 sekund, to tzw. coming home, a przyciskając szybko 3 razy ten sam przycisk powinien włączyć się odstraszacz, czyli syrena z blindującymi kierunkowskazami.
U mnie to działa, domykanie szyb z pilota również.

Pozdrawiam

zamykać mi zamyka ale otwierać nie chce

Bo nie otwiera ;)
Podobno wciskając szybko 3 razy przycisk otwierania drzwi, wszystkie szyby opadały, ale u mnie to nie działa. Nie jestem pewien czy w ogole jest taka funkcja. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 18:18:36 pm wysłana przez Sonix »

lexxus

  • Gość
Odp: symbol świateł na pilocie
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2011, 18:49:10 pm »
Czy przyczyną nieświecenia swiateł w trybie "coming home" mogą być słabe baterie w pilocie??

Sonix

  • Gość
Odp: symbol świateł na pilocie
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2011, 18:55:46 pm »
Czy przyczyną nieświecenia swiateł w trybie "coming home" mogą być słabe baterie w pilocie??

Nie, inaczej reszta również by nie działała.

pryjom

  • Gość
Odp: symbol świateł na pilocie
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2011, 21:23:26 pm »
bawiłem się tymi opcjami i jak napisał sonix wszystko mi działa tak jak u niego :)

lexxus

  • Gość
Odp: symbol świateł na pilocie
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2011, 01:05:40 am »
czy to jest jakaś dodatkowa opcja czy każdy x powinien to mieć, u mnie się nie świeci ,  próbowałem każdym z 3 pilotów i nic ,nie wiem czy to wina czegoś zepsutego czy jak??

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: symbol świateł na pilocie
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 06, 2011, 08:42:31 am »
Musisz jeszcze szybę do góry dać i przytrzymać 2sek. Po tym zabiegu powinno już zamykać szyby z pilota oczywiście jeśli wciśniesz drugi raz i przytrymasz ok. 2sek. Pozdrawiam
Wątek o możliwości kodowania zamykania szyb jest dla mnie bardzo ciekawy (nawet nie wiem czy mój kot ma taką opcję ) i bardzo chętnie to sprawdzę. Powyższe opisy są dla mnie z lekka niejasne (co mam przytrzymać ? przycisk zamykania szyb ? przycisk na pilocie ?) i stąd moja prośba: czy ktoś z kolegów może podać łopatologiczną metodologię jak krok po kroku to zrobić ?  :-thank
X-Type 2004, 2,0 D

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: symbol świateł na pilocie
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 06, 2011, 09:16:27 am »
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,13619.0.html szukajcie a znajdziecie :-V, a z pilota po zamknieciu i zaryglowaniu samochodu jak trzeci raz nacisniesz i przytrzymasz ze 3 sekundy zamykanie auta to szyby sie powinny zamknac.  :-super
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]