Autor Wątek: Komunikat MOTOR LEIZTUNG BEGRENZ  (Przeczytany 5780 razy)

wini

  • Gość
Komunikat MOTOR LEIZTUNG BEGRENZ
« dnia: Marzec 10, 2011, 13:42:24 pm »
Witam serdecznie posiadam Jaguara XKR z 1999r grudzień.
Jaguar zaczą pracować w trybie awaryjnym,ograniczył moc silnika.Komunikat palił się cały czas. Pierwsza diagnoza była uszkodzona cewka, została wymieniona na nową  reset komputera i ok przez jakieś 2 miesiące był spokuj. Autko postało przez okres zimowy w garzażu i problem powrócił. Myślałem że dostał  wilgoci i gdy się  rozgrzeje bedzie dobrze. Ale niema zanczenia czy auto jest zimnie czy rozgrzane komunikat jest nadal z tym wyjątkiem że teraz potrafi zniknąć i auto zaczyna pracowąć normalinie a po jakimś czasie znów nie działa, śiece oczywiście też nowe.   
Panowie mam pytanie co go może boleć i jak to wyleczyć.
 

moryc25

  • Gość
Odp: Komunikat MOTOR LEIZTUNG BEGRENZ
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2011, 13:50:33 pm »
Podłączyłeś się pod komputer?

wini

  • Gość
Odp: Komunikat MOTOR LEIZTUNG BEGRENZ
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2011, 14:29:48 pm »
Tak oczywiście dlatego pierwsza diagnoza była cewka, a  teraz  pokazywał na świece.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Komunikat MOTOR LEIZTUNG BEGRENZ
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2011, 15:04:34 pm »
hej, i witamy na JaguarForumPoland, baw sie z nami dobrze.

Jakie kody dokladnie odczytales? Moze przy wymiane swiec nie zamontowales mu odpwiednie? wykrec swiecy
i zobacz jakie maja kolor. skasowales blad z komputera i wrocil? wymieniles jedna cewka czy wszystkie?

wini

  • Gość
Odp: Komunikat MOTOR LEIZTUNG BEGRENZ
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2011, 21:07:39 pm »
Może napisze od początku.
Auto kupiłem w czerwcu 2010r w niemczech, miało byc na chodzie ale niemiec rozładował akumulator i alarm zwariował wiec kupowałem w ciemno, a że byłem mocno nagrzany to go wziałem.  W Polsce Jaguar trafił do 1 elektryka i tam został uruchomiony wszystko było ok. Autko jeszcze trafiło odrazu do lakiernika czekało na rejestracje i w dzień odbioru pojawił się pierwszy raz tryb awaryjny początkowo mrugnął, zapalił sie na chwile i zgasł gdy następnie zapalił się na stałe. Kot tafił do innego elektryka ten podłączył do kompa i wykasował jakieś błędy i wyjechałem żeby na drugi dzień do niego wrócić. Kolejna diagnoza padła na cewke i odrazu wymieniliśmy świece.  Był spokój jakiś czas aż do zimy kiedy auto postało dłużej w garażu. Postanowiłem go odpalić a tu niespodzianka tryb awaryjny, myślałem że duża wilgotność i gdy auto rozgrzeje to będzie dobrze, ale nie jest. Z tą różnicą że teraz komunikat potrafi zniknąć i jakiś czas się niepali, po czym  znowu się zapala. Ostatnia diagnoza komputerowa stwierdziła że jedna świeca nie działa, świece zostały wykręcone i jedna była zalana reszta czysta, świeca osuszona i zamieniona z inną. Problem nie zniknął .

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Komunikat MOTOR LEIZTUNG BEGRENZ
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2011, 21:13:19 pm »
skoro jedna swieca odmowila wspolpraca, to chyba ma to swoje przyczyny. czy cewka przy tej swiece zostala
wymieniona czy inna? najlepiej byloby jakbys zrobil ponownie skan, zapisujesz sobie kody bledow i podasz,
wtedy mozemy konkretnie myslec o przyczynach.

wini

  • Gość
Odp: Komunikat MOTOR LEIZTUNG BEGRENZ
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2011, 21:30:14 pm »
Zrobie jak mówisz i się odezwę,  sprawdze jeszce wszystkie cewki i świece oraz podłacze pod kompa i wszystko zapiszę. Pozdrawiam i dzieki za odp.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Komunikat MOTOR LEIZTUNG BEGRENZ
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2011, 21:41:27 pm »
jak odkrecisz swiecy, to zrob fotke i takze podaj. powodzenia!

wini

  • Gość
Odp: Komunikat MOTOR LEIZTUNG BEGRENZ
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2011, 22:39:42 pm »
Witam ponownie, już wiem jaka jest przyczyna że mój kot pracuje w trybie awaryjnym.
Jest to na 99,9% przepływomierz powietrza (  firmy DENSO o numerze LNE 1620BB197408-0021) , tak wskazuje komputer, i tu się pojawia mega problem skąd wziąć do mojego kocura odpowiednią przepływkę. Kupiłem od XJR ale nie dzieła wiec oddałem. Nowa bardzo droga, znalazłem o tych samych numerach co moja na alibaba.com ale tam nie mam konta i nic niewiem o tym portalu. Więc Panowie czy idzie dopasować przepływomierz  od innego kota lub auta? ?????? :-help