Autor Wątek: Premium Sound w X-type  (Przeczytany 7211 razy)

zadek07

  • Gość
Premium Sound w X-type
« dnia: Marzec 07, 2011, 20:52:28 pm »
Jako ze nikt nie chce kupic zestawu premium wystawianego przezemnie na aukcji, postanowilem ze zamiast oddac za bezcen zamontue go w swoim kocie. Z tym ze mam kilka pytan jak to wszystko podlaczyc. Juz zamienilem ta pozal sie boze oryginalna nawigacje na stacje mulimedialna pionieria f910bt. Teraz kilka pytan wiem ze just kilka osob obcykanych w car audio bo ja jestem w tym zielony.
1.Czy te glosniki ktore montowane sa w drzwiach sa takie same w zwyklej wersji jak i w wersji premium?
2. Czy sa gdzies jakies zwrotnice do tych malych glosniczkow kolo klamek? Bo teraz nie wiem jakbym musial podlaczyc te male glosniczki do tego pioniera.
3. Jak podlaczyc oryginalny subwoofer ten w bagazniku? Bezposrednio pod wejscie subwoofera w pionierze? Czy podlaczyc to razem z tym wzmiacniaczem ktory jest zintegrowany w subwooferze czy go pominiac i podpiac tylko sam glosnik?

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Premium Sound w X-type
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2014, 00:46:10 am »
Zadek obczaiłeś już ten system audio premium? Masz go zrobionego? Ja wsadziłęm głośniki na przód inne, ale chciałbym dodac jeszcze subwoofer. Sęk w tym, że mam zwykłe radio z CD, a nie ten panel z nawigacją. Ktoś wie czy do normalnego radia da się bez większych przeróbek dołożyć wzmacniacz oryginalny i subwoofer oryginalny Alpine?
Zależy mi na podpięciu tego woofera, bo mieści się pod tylna półką i mi nie zmniejszy prawie wcale funkcjonalności bagażnika. A ja dość często wykorzystuję go, bo robię wyjazdy kilkudniowe czasami z nartami, a czasami z kilkoma walizkami.
Ktokolwiek posiada jakąs wiedze na temat różnic w systemach audio Jaguaarowskich lub posiada wiedzę zdobytą podczas wcześniejszych instaalacji lub zmian systemu będzie mile widziany.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Premium Sound w X-type
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2014, 10:46:59 am »
Wiem tylko że wszystko ze soba spiete jest po światłowodach. Sprawdzilem podpinajac zmieniarkę.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Premium Sound w X-type
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2014, 12:39:16 pm »
Światłowodem to może być podpięta zmieniarka CD i nawigacja DVD, ale ja nie chcę wsadzać tych elementów. Ja chcę tylko subwoofer i wzmacniacz do niego.
Nie potrzeba do tego żadnych światłowodów
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Premium Sound w X-type
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2014, 13:36:09 pm »
Przez wzmacniacz i telefon tez idzie swiatlowód.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Premium Sound w X-type
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2014, 18:49:52 pm »
Czyli nie da się tego załatwić bez światłowodu??? Jakos nie chce mi się wierzyć. To byłoby bez sensu.
Ale jeżeli to prawda, to przecież zawsze można kupić sobie wzmacniacz mono i wziąć nawet z tylnych głośników przez konwerter sygnału wysokiego napięcia na niskie (z przewodów głośnikowych na kable RCA do wzmacniacza) sygnał i podpiąć to nawet do fabrycznego suba Alpine (przecież znaleźć dwa piny + i - nie będzie w tej kostce problemu
I w ten sposób ominie się tą cała niepotrzebną plataninię kabli z fabrycznymi niekomatybilnymi z niczym wtyczkami i jeszcze światłowodów do kompletu.
Nie rozumiem dlaczego producenci aut muszą tak utrudniać zycie. Tzn. wiem doskonale, ze wynika to z ich pazernosci na kasę, bo za system Premium w salonie płaci się pieniadze wręcz niebotyczne.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Premium Sound w X-type
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2014, 20:21:55 pm »
Kupiłem coś takiego i będę to montował gdzieś za konsolą środkową, aby nie było tego widać
http://www.ebay.com/itm/281117491305?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
sygnał wezmę za kostką radiową i po przepuszczeniu przez ten wzmacniacz wyprowadzę fabrycznymi kablami na głośniki.
Dodatkowo w tylnych drzwiach podepnę się do kabli przed jednym z głośników i pociągnę do suba. Najprawdopodobniej bedzie to fabryczny sub Alpine z zestawu premium. Jezeli bedzie trzeba to dodam zwrotnicę aby odciać górę i zobaczymy jak to będzie chodzić.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Rob_W

  • Gość
Odp: Premium Sound w X-type
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2014, 23:33:08 pm »
Wzamacniacz fajny - jestem ciekaw jak to będzie działało ...
Tak się właśnie patrzę na schemat połączeń audio w wersji standard i z kostki jest wyjście na 6 głośników - tweetery + 2x standard-przód + 2xstandard-tył. Ale np. w wersjach do 2004 roku było tak, że w premium audio nie było w ogóle wzmacniacza i sub był podłączony do wszystkich kanałów - może właśnie to będzie dla Ciebie rozwiązanie - tylko z tego co widzę wpięcie było jeszcze przed "rozgałęzieniem"  kanałów do drzwi.

Użycie światłowodów wbrew pozorom ma sens - może nie ekonomiczny (szczególnie dla 2.-3.-właściciela), ale inżynieryjno-techniczny na pewno :)

Proponuję poczytajcie sobie to (o ile jeszcze nie widzieliście) - znakomity tutorial - http://www.jaguarforum.co.uk/f25/premium-sound-upgrade-long-10049.html

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Premium Sound w X-type
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2014, 15:42:42 pm »
Udostępni ktoś auto do odsłuchu z PREMIUM SOUND w promieniu ok 100km od Białegostoku?
Przyszedł mi w końcu wzmacniacz CLARIONA i przy okazji montażu fajnie byłoby wiedzieć czy podpiąć go do fabrycznego suba Alpine czy czegoś lepszego.
Acha i jeszcze pytanko. Czy wie ktoś jakie wzmocnienie na fabryczny wzmacniacz od systemu PREMIUM?
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Premium Sound w X-type
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2014, 21:55:25 pm »
Potrzebuję jakiś schemat lub opis złączki od jednostki centralnej Jaguara. Będę montował wzmacniacz niedługo i muszę wiedzieć które piny są od głośników i gdzie przychodzi zasilanie. Pomoże ktoś?
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Premium Sound w X-type
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2015, 00:55:11 am »
W końcu wzmacniacz doczekał się montażu. Okazało się, że jest na niego wolne miejsce w tunelu środkowym (poniżej popielniczki przed lewarkiem zmiany biegów).
Gdyby ktoś potrzebował to podaję które pin-y są od głośników.
Radio ma 20 pinową wtyczkę
Oznaczenie dotyczy X-Type po 2004 roku ze standardowym audio (nie premium)
3   - LT(+)
4   - LT(-)
5   - PT(+)
6   - PT(-)
13 - LP(-)
14 - LP(+)
15 - PP(-)
16 - PP(+)

Następnym etapem będzie podłączenie subwoofera. Musze się jeszcze zastanowić czy podpiąć seryjny sub Alpine montowany na półce, czy może jakiś inny w skrzyni do bagażnika.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black